KLIMA - nie dochodzi napięcie na sprężarkę

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

KLIMA - nie dochodzi napięcie na sprężarkę

Postprzez noname_conek » 28 mar 2009, o 16:21

mam problem z klimą... włączam AC obroty wzrastają ale nie słychać zeby załączała sie sprężarka odczepiłem kostkę i sprawdziłem że nie dochodzi napięcie, w skrzynce wszystkie bezpieczniki są oki czy coś w ogóle jest jeszcze pomiędzy bezpiecznikiem a sprężarką co mogło nawalić czy jest gdzieś przerwana przewodzie? I jaki bezpiecznik / przekaźnik odpowiada za sprężarkę klimy ktoś sie orientuje? ewentualnie jakieś inne podpowiedzi jak można to sprawdzić ... z góry dzięki
Avatar użytkownika
noname_conek
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 14 lip 2008, o 07:26
Lokalizacja: Nowy Staw City :D

KLIMA - nie dochodzi napięcie na sprężarkę

 

Postprzez pablomed » 28 mar 2009, o 20:16

Prąd na sprzęgło sprężarki podaje sterownik wentylatorów - czarna skrzyneczka pod zbiorniczkiem płynu chłodniczego. Poda jeśli jest dobre ciśnienie czynnika, temperatura powyżej 5 stopni itd. W manualnej klimie sprawdzanie po staremu - z miernikiem w ręce wg schematu.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez noname_conek » 29 mar 2009, o 01:57

pablomed, masz może schemat?
pablomed napisał(a):Poda jeśli jest dobre ciśnienie czynnika,
tak myślałem i jutro mam zamiar go podmienić on sie znajduje pod filtrem powietrza tak? dsa radę go jakoś zmostkować aby sprawdzic czy to on zawodzi?
Avatar użytkownika
noname_conek
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 14 lip 2008, o 07:26
Lokalizacja: Nowy Staw City :D

Postprzez pablomed » 29 mar 2009, o 11:02

nie mam wiedzy jak go oszukać bo nie znam parametrów. ALe pamiętaj że to tylko jedna z klku mozliwości że on padł, samego czynnika może być mało. Schamty sa np tu http://volkswagen.msk.ru/index.php?p=page09_g3
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez noname_conek » 29 mar 2009, o 11:25

dzięki czynnik była napełniany w sierpniu i mało co uzywałem klime wiec wątpie zeby go juz nie było :( no chyba że gdzieś jaksaś nieszczelność sie zrobiła :/
Avatar użytkownika
noname_conek
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 14 lip 2008, o 07:26
Lokalizacja: Nowy Staw City :D

Postprzez marcinkoz2910 » 29 mar 2009, o 12:56

noname_conek napisał(a):i mało co uzywałem klime
i tu robisz błąd bo klimę powinno się raz na powiedzmy tydzień załączyć żeby troszkę popracowała, efekt tego --> mniejsze prawdopodobieństwo usterki klimatyzacji.

To tak się wtrącę poza tematem. :zawstydzony:
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez noname_conek » 29 mar 2009, o 13:09

i tu robisz błąd bo klimę powinno się raz na powiedzmy tydzień załączyć żeby troszkę popracowała, efekt tego --> mniejsze prawdopodobieństwo usterki klimatyzacji.
nie no tak własnie używałem, chodzi mi o to że3 nie była używana codziennie przez kilka godzin, w tyg używałem ja może z 1-2h jak robiło sie już zimniej to używałem ja do odparowania szyb, ale jak już było mocno zimno to wiadomo że nie włączałem bo czujnik na to nie pozwalał [jak było poniżej 5*]
Avatar użytkownika
noname_conek
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 14 lip 2008, o 07:26
Lokalizacja: Nowy Staw City :D

Postprzez marcinkoz2910 » 29 mar 2009, o 13:20

noname_conek, a to przepraszam :siema:
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości