jaki filtr powietrza do nawiewu

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

jaki filtr powietrza do nawiewu

Postprzez k-m-r1 » 15 sty 2009, o 20:54

jaki mam kupic filtr do wentylasji kabiny? mój poprzedni jest jeszce oryginalny z 93 tak jak całe auto niestety pełno syfu liści itp było na nim i nieprzyjemny zapach ktoś się oriętuje?
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

jaki filtr powietrza do nawiewu

 

Postprzez mani51 » 15 sty 2009, o 20:58

Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez K@mil » 15 sty 2009, o 21:01

k-m-r1 napisał(a):mój poprzedni jest jeszce oryginalny z 93
:przestraszony: :przestraszony: mój po 10tys jest juz brudny a co tu mówić po tylu latach hehe...

Co do filtra idz do motoryzacyjnego powiedz ze chcesz filtr kabinowy do golfa 3 prostokątny i bedzie gitara :)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez morsdicti » 15 sty 2009, o 21:17

jak masz klimę to taki jak kolega napisał wyżej z filtrem węgłowym chociaż on raczej w dieslach pełni lepiej swoją funkcję bo zatrzymuję smród z silnika ... za 19zl kupisz Filtrona polskiej firmy :) zwróc uwagę jaki masz filtr bo były też montowane w postaci połowy walca że tak powiem z owalną jedną stroną .... albo prostokątne ..... polecam też wymienić od razu plastikowe koryto w którym jest mocowany filtr :) na pewno masz odkształcone
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez danielsonn » 16 sty 2009, o 14:12

wlasnie tylko gdzie takie koryto dostacc??
danielsonn
Czytacz
 
Posty: 124
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 11:32
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez K@mil » 16 sty 2009, o 14:52

wlasnie tylko gdzie takie koryto dostacc??


Zajrzyj do działu SPRZEDAM CZĘŚCI i popytaj forumowiczów.
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez mani51 » 16 sty 2009, o 16:10

danielsonn, weź ty se głowy pierdołami nie zaprzątaj tylko wymień sam filtr bo to wystarczy. To że jednemu morsdicti się jakieś koryto odkształciło nie znaczy że Tobie też więc po co wydawać kasę na darmo...filtr spasuje to założysz a jak nie spasuje to się wtedy będziesz martwił...już tyle tematów było o tym filtrze i jakoś nikt nie wymieniał przy okazji tej obudowy
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez morsdicti » 16 sty 2009, o 16:18

mani51 napisał(a):danielsonn, weź ty se głowy pierdołami nie zaprzątaj tylko wymień sam filtr bo to wystarczy. To że jednemu morsdicti się jakieś koryto odkształciło nie znaczy że Tobie też więc po co wydawać kasę na darmo...filtr spasuje to założysz a jak nie spasuje to się wtedy będziesz martwił...już tyle tematów było o tym filtrze i jakoś nikt nie wymieniał przy okazji tej obudowy


Przez 14 lat eksploatacji w temperaturze jaka panuje w komorze silnika na pewno się nie odkształciło mani51 .... po co wymieniać filtr jak i tak wszystkie syfy lecą do środka przez nieszczelne koryto ? to równie dobrze można jeździć na starym taki sam efekt .... jak było tyle o tym na forum to po co się włączasz do dyskusji skoro nie masz nic do powiedzenia ciekawego poza krytykowaniem kogoś ...

ja dalej się upieram, że razem z filtrem w przypadku 14 letniego auta czy tam 15 .... trzeba wymienić koryto bo jest pokrzywione popękane i nieszczelne ... mija się to z ideą filtra ...
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Edek12345 » 16 sty 2009, o 18:07

Dajcie sobie na wstrzymanie :wstyd: : jeden i drugi ma racje ale KAŻDY zrobi jak będzie chciał wiec podpowiedzi na forum traktujcie jak wskazówki a nie jak prawa że tak musi być i koniec !
Piszę poprawnie po polsku.


Mój golf >>>> moj-golf/gofer-1-6-cl-europe-t9691.html <<<<
Avatar użytkownika
Edek12345
Members
 
Posty: 636
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 11:53
Lokalizacja: Siedliska koło Stróż

Postprzez mani51 » 16 sty 2009, o 18:29

mi się jakoś nic nie odkształciło i wystarczyło sam filtr wymienić i zapewniam Cię że w większości przypadków nie trzeba tego ruszać...moim zdaniem to ja bardziej racjonalnie poradziłem żeby najpierw sprawdził jak to wygląda u niego a dopiero ewentualnie zmieniał jak będzie taka potrzeba...jestem trochę dłużej na forum od Ciebi i wkurwia mnie jak ktoś bez zastanowienia pisze żeby zmienić to i tamto bo u niego było tak samo i pomogło

morsdicti napisał(a):na pewno masz odkształcone


ludzie wymieniajcie te obudowy bo one napewno są odkształcone
Edek12345 Tobie też radzę ją zmienić

dodatkowo zmieńcie sobie uszczelki pod głowicą, chłodnice, nagrzewnice, silniczki krokowe, sondy lambda, bo przecież po tylu latach eksploatacji to na pewno nadają się do wymiany

Przecież o wymianie większości elementów decyduje ich stan a nie ile mają lat i jedyne co bym zmieniał mimo że wygląda dobrze to rozrząd



Uspokój sie!!
Ostatnio edytowano 16 sty 2009, o 18:32 przez mani51, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez Edek12345 » 16 sty 2009, o 20:36

tak się składa ze nie mam odkształconego więc ta aluzja jest nie potrzebna :dobani:
Piszę poprawnie po polsku.


Mój golf >>>> moj-golf/gofer-1-6-cl-europe-t9691.html <<<<
Avatar użytkownika
Edek12345
Members
 
Posty: 636
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 11:53
Lokalizacja: Siedliska koło Stróż

Postprzez mani51 » 16 sty 2009, o 21:04

Edek12345 napisał(a):tak się składa ze nie mam odkształconego więc ta aluzja jest nie potrzebna


niemożliwe, przecież morsdicti pisze, że po tylu latach to na pewno jest pokrzywione, sprawdź dobrze a najlepiej kup i wymień... :ups: czyżbym to ja miał rację? :-D

ok, przepraszam
już się uspokajam :-)
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Następna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości