Jak wyjąć wentylator ?

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Jak wyjąć wentylator ?

Postprzez morsdicti » 2 lut 2009, o 00:46

Witam, Jako że mam diesla troche go rano trzęsie no i mam denerwujący problem mianowicie stukający na 1 poziomie obrotów wentylator ... wydaje mi się że on po prostu lata góra dół ... bo jak dam na 2 poziom obrotów to jest cicho .... a tak to stuka jakby latał i obijał się o coś ...

moje pytanie jest jak go wyjąć ? bo wiem jak się do niego dostać ... od poziomu filtra i od dołu pod schowkiem ale jak to się odkręca ?? żeby potem przykręcić he .... spowrotem bez problemu. Jakaś fotoporada czy coś ?
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Jak wyjąć wentylator ?

 

Postprzez jatromb » 2 lut 2009, o 10:25

po prostu go przekrecasz, ale nie powiem w ktora strone :D..
jatromb
Czytacz
 
Posty: 92
Dołączył(a): 20 gru 2007, o 15:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez mani51 » 2 lut 2009, o 10:45

wentylator wyciągasz od dołu, tak jak jatromb, wspomniał trzeba go przekręcić patrząc od dołu preciwnie do ruchu wskazówek zegara ale uważaj bo z boku jest jedno zabezpieczenie żeby się sam nie przekręcał. Ja o tym nie wiedziałem i u brata przekręciłem na siłę i się urwało :zdegustowany:
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez morsdicti » 2 lut 2009, o 14:41

no ja właśnie też chyba to urwałem no ale to nic jakoś się trzyma ważne że nie puka ... mam natomiast inne pytanie na 3 łopatkach są takie metalowe spinki wygląda to jak jakieś ślizgacze bo wystaje za obrys wentylatora ... czy to jest tak fabrycznie zamontowane czy co to jest ? bo to mi właśnie szorowało i ja to zdjełem ale nie wiem czy dobrze że tego tam nie ma ;) ?
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości