jak to zrobić?

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

jak to zrobić?

Postprzez alfa2 » 28 cze 2008, o 22:13

Zakupiłem na allegro odgrzybiacz do klimatyzacji jak dokłądnie dostać się do przewodów i samemu odgrzybić tą klimatyzacje?

oto link do zakupionego środka
http://allegro.pl/item374486779_wurth_s ... ratis.html
alfa2
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 10 lut 2008, o 13:21
Lokalizacja: pooand

jak to zrobić?

 

Postprzez Adi » 28 cze 2008, o 22:33

to proste.
po1. wstrzasnij pojemnikiem
po2. do kazdej kratki nawiewu wsadzaj ten wezyk z zestawu z tym aerozolem.
umiesc wezyk w kratce wsuwajac go do samego konca, nastempnie powoli wyciagajac wypuszczaj specyfik tak do kazdej kratki.
po3. poczekaj bodajrze 15 -20 min
po4, po tym czasie ustaw nawiewy tak by leciało przez nie powietrze na max przy zamknietych szybach niech chodzi 10 min.


ps. zreszta a opakowaniu powinno byc napisane ;-)



zreszta w aukcji ktora dałas jest napisane jak to robić, tylko czas oczekiwanie mniejszy ;)
Adi
 

Postprzez kamilecki » 29 cze 2008, o 13:38

kumpel pracujący na serwisie subaru załatwia mi ten specyfik i on poleca zdjęcie pyłkowego filtra powietrza, włączenie klimy (przy odpalonym silniku), otwarcie wszelkich kanałów (UWAGA kolejno) i wdmuchanie zawartości pojemnika poprzez otwór ssawny dmuchawy (wazne zeby wyjąć podczas odgrzybiania filtr pyłkowy).

w moim przypadku wystarczyło pół puszki na odgrzybienie całości. u mnie było stosunkowo prosto bo otwarłem wszystkie kanały na raz (CLIMAtronic na to pozwala) a jak ktoś ma manuala to najlepiej we dwie osoby, jedna pryska pod maską, a druga przełącza nadmuchy.
kamilecki
Gaduła
 
Posty: 459
Dołączył(a): 31 paź 2007, o 19:16
Lokalizacja: do kąd


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość