Hałasujący wiatraczek

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Hałasujący wiatraczek

Postprzez Procent » 7 sty 2010, o 20:35

Witam!
Mój problem polega na tym że jak włączę obojętnie który bieg nawiewu (obojętne też czy zimne czy ciepłe) dochodzi niemiły zgrzyt z okolic schowka pasażera. Tak jest cały czas. Tylko przy 4 biegu tego nie słyszę. Jest to bardzo denerwujące podczas podroży bo to zgrzytanie wogóle nie ustaje. Głos ten przypomina mi jakby się wiatraczek zatarł jednak nie mam pojęcia jak tam dojść i po drugie to nie mam garażu i na dworze teraz to nie bardzo się za to zabrać. Moja prośba polega na tym żeby mi ktoś powiedział czym to może być spowodowane i w razie naprawy ile za to mógłby wołać zwykły mechanik. Jeżeli to pomocne to mam silnik 1.9 TDI (AHU) 97 r wersja bez klimy,. Pozdrawiam i czekam na konkretne odpowiedzi
Weźmiesz mnie na prostej?? A ja Cię zniszczę na zakręcie!!

Mój Goferek
Avatar użytkownika
Procent
Members
 
Posty: 1771
Dołączył(a): 1 lut 2009, o 19:06
Lokalizacja: (TLW) Włoszczowa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Hałasujący wiatraczek

 

Postprzez swatu » 7 sty 2010, o 20:40

Procent sciagasz pólke spod okolic nog pasażera imasz dostep do wirnika nawiewu sprawdz czy główne "łopatki wirnika" sie czasem nie obłamaly.
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pawelek03576 » 7 sty 2010, o 22:01

swatu napisał(a):Procent sciagasz pólke spod okolic nog pasażera imasz dostep do wirnika nawiewu sprawdz czy główne "łopatki wirnika" sie czasem nie obłamaly.

nic nie trzeba ściągać żeby wyciągnąć wentylator wystarczy odłączyć przewody złapać za wentylator i poprostu przekręcić go ( nie pamiętam w którą stronę ) i wentylator masz w rękach
jak nie masz filtra przeciwpyłkowego to możliwe że coś wpadło w wirnik wentylatora i hałasuje a jak masz ten filtr to może być zatarte łożysko tylko nie wiem czy tam są łożyska ślizgowe czy toczne ale z wymianą tych łożysk może być ciężko bo takie elementy są często tak robione że ich rozebranie jest nie możliwe więc musisz zobaczyć co i jak
pozdro :-)
Avatar użytkownika
pawelek03576
Gaduła
 
Posty: 588
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 16:42
Lokalizacja: wójcice

Postprzez Pascal » 9 sty 2010, o 14:20

Procent posłuchaj mnie i będziesz miał spokój na xxx lat hehe zrób to samo co w fotoporadzie poniżej...dotyczy ona MK2 ale robisz wszystko tak samo i wszystko będzie OK.Przechodziłem już przez to także wiem ;-)

http://www.vwgolf.pl/porady/piszczaca-dmuchawa-w-mk2/
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez Procent » 9 sty 2010, o 15:29

Sprawę rozwiązałem dwie godziny temu. Odkręciłem podszybie, wyjąłem filtr przeciwpyłkowy, odkręciłem obudowe i widzę ten wirnik. Wyczyściłem wszystko wokół i następnie w kolejności odwrotnej skręciłem wszystko spowrotem. Przy radzie Swata i pawelek03576 odkręciłem półkę pod nogami pasażera i ukazał mi się ten wirnik w budowie. Przekręciłem i wyjąłem odpinając wtyczkę od zasilania. Włączam brzęczy, dociskam nie brzęczy. Kilka prób i bręczy. Pomyślałem skoro przy docisku niżej nie brzęczy to palnę parę razy młotkiem gumowym i może się niżej osadzi i tak zrobiłem. Bijąc tym młotkiem delikatnie wysypywało się pełni jakiegoś brązowego syfu. Jak już nic nie leciało, włączyłem nawiew. Cisza i spokój. Jeszcze koło 10 prób i widocznie ten brązowy proszkowy syf hamował wirnik i już jest ok. Dzięki Swatu za napisanie m9i jak się tam, do tego dostać i pawelek03576 Tobie też dziękuję że mi napisałeś jak to wyjąć. Pascal przydałaby się ta porada, ale u mnie jest tylko czarny ekran
Weźmiesz mnie na prostej?? A ja Cię zniszczę na zakręcie!!

Mój Goferek
Avatar użytkownika
Procent
Members
 
Posty: 1771
Dołączył(a): 1 lut 2009, o 19:06
Lokalizacja: (TLW) Włoszczowa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez krysiakwrc » 11 sty 2010, o 09:15

dokładnie ja miałem tak samo to był proszek ze startych szczotek i u mnie wiatrak jeszcze sam zwalniał i przyśpieszał teraz już działa dobrze:-)
krysiakwrc
Czytacz
 
Posty: 53
Dołączył(a): 4 sie 2009, o 19:34
Lokalizacja: olsztyn


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość