Demontaż klimy

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Demontaż klimy

Postprzez Marcek » 27 kwi 2011, o 23:02

Witam, ostatnio siadła mi pompa od klimy, której nie używam ( nie nabita ). Stwierdziłem że jest mi nie potrzebna i zabrałem się za demontaż, wszystko poszło ok, tylko pasek wielorowkowy nie pasuje ( żaden ). Jeśli miał ktoś z tym do czynienia, proszę o porade (Golf III 1.9 TD). Moim pomysłem jest wymiana pompy wody z kołem na pasek klinowy, na pompe z kołem na pasek wielorowkowy. Automatycznie musiał bym dać krótszy pasek klinowy, tylko pytanie czy bedzie pasowal od seryjnych golfow i czy pompa wody bedzie miala schowane kolo (na pasek wielorowkowy) rowno z kolem alternatora itd. Nie chciał bym regenerować pompy klimy i wkładać jej tak aby mi tylko pasek naciągała bo chłodnica, węże itd. są już zdjęte.
Marcek
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 27 lut 2011, o 23:11
Lokalizacja: KG

Demontaż klimy

 

Postprzez Basior1997 » 29 kwi 2011, o 09:20

zamast kompresora kilmy wstawiłem drugi alternator mi sie przyda do audio,pasuje idealnie na łape od kompresora
Jak sie bawic to sie bawic 1.8 wyj..... VR6 wstawic :)
Avatar użytkownika
Basior1997
Members
 
Posty: 591
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 19:56
Lokalizacja: DGR/PL

Postprzez pablomed » 29 kwi 2011, o 23:22

znajdź na szrocie samo kółko na pasek wielorowkowy pompy wody pompy sa takie same jak w benz. 1.8, 2.0 i dieslach odsadzenie będzie się zgadzać plus krotki pasek na pompę wspomagania do koła pasowego wału. Nie wiem jak w dieslu z altkiem, na dieslach nie bardzo się znam. czy tam jest przyt klimie łapa z napinaczem a bez klimy bez napinacza czy inaczej tego nie wiem
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Marcek » 12 maja 2011, o 20:43

Zrobione ;). Gdyby ktos kiedyś miał problem, napiszę co trzeba ;).
wyjmujemy pompe od klimy, wymieniamy rolke pompy wody z paska klinowego na wieloklinowy, kupujemy dluzszy pasek wieloklinowy i krotszy klinowy. ;)
Marcek
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 27 lut 2011, o 23:11
Lokalizacja: KG


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości