Czy chodzi kompresor

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Czy chodzi kompresor

Postprzez demson » 29 mar 2010, o 12:29

Witam.
Mam Golfika GT 1,8 90km. I mam takie proste pytanie. Czy jak silnik chodzi a klima jest wyłączona to czy kompresor i tak chodzi czy tylko pasek się po nim ślizga ??Chodzi o to że rzadko kiedy korzystam z klimy (naprawde rzadko) i dawno jej nie serwisowałem (narazie i tak kiepsko z kasą bo zainwestowałem w zawieszenie :hurra: Ale klima chłodzi bez problemu ) a nie chciałbym żeby kompresor bez smarowania po dupie dostał.

Także jeszcze raz : Czy jak silnik chodzi a klima jest wyłączona to czy kompresor i tak chodzi czy tylko pasek się po nim ślizga ??
Z góry dzięki.
Avatar użytkownika
demson
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 16:21
Lokalizacja: Legnica

Czy chodzi kompresor

 

Postprzez marcinkoz2910 » 29 mar 2010, o 17:29

Jak silnik pracuje to kręci się tylko koło pasowe a cały kompresor się nie kręci (stoi w bezruchu).

Smarowanie masz tylko wtedy jak włączysz klimę to zaczyna pracować sprężarka i wtedy następuje smarowanie

Raz na tydzień powinno się polatać na klimie, dzięki temu unikniesz poważniejszych awarii a raz w roku powinno się serwisować klimę i wraz z serwisem powinno się wymienić filtr kabinowy (ten przy podszybiu)
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez bart_GT » 29 mar 2010, o 18:32

demson, kompresor jest rozlaczony wtedy. Spokojnie mozesz jezdzic a koszt nabicia klimy jest zalezny od tego ile gazu masz obecnie w samym ukladzie ;-) jesli bys nic nie mial to mysle ze nabicie bedzie sie wachac w granicach 100 - 150 zl max takze nie duze koszty ;-)
Mój golfik ===> moj-golf/golf-by-bart-gt-t18305.html

Zapraszam :)
Avatar użytkownika
bart_GT
Members
 
Posty: 483
Dołączył(a): 1 paź 2008, o 21:27
Lokalizacja: PGO

Postprzez demson » 31 mar 2010, o 16:00

Dzięki za pomoc :-) . Mam jeszcze jedno pytanko . Zimą jak był mróz i włączałem klime to w ogóle nie zaskakiwało sprzęgło, jak się zrobiło cieplej to już nie było problemu. Czy tam rzeczywiście jest jakieś zabezpieczenie przed niską temperaturą (kiedyś gdzieś tak przeczytałem).
Avatar użytkownika
demson
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 16:21
Lokalizacja: Legnica

Postprzez marcinkoz2910 » 31 mar 2010, o 16:46

demson, jak jest poniżej 5st C albo -5st C teraz już nie pamiętam ale jest tak na pewno to klima się nie włączy
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez demson » 24 gru 2010, o 19:26

Jeszcze tylko chciałem spytać, czy w książce serwisowej MK3 jest podany czas przeglądów klimatyzacji ??

Bo w instrukcji ani w książce "sam naprawiam Golf III" nie ma takich informacji.
Avatar użytkownika
demson
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 16:21
Lokalizacja: Legnica

Postprzez pablomed » 31 gru 2010, o 16:48

demson, chyba nie piszą tego, serwisy klimy zalecają raz w roku ale to przesada i troche naciaganie klientów, nabicie klimy jest droższe i niezaleznie od ilosci czynnika koszty raczej koło 200 obecnie przynajmniej w Kraku. Oczywiście stara klima może wymagać uzupełnienia czynnika nawet raz w roku, ale jeśli dobrze wszystko działa prawidłowo chłodzi to na pewno raz na 2 -3 lata starczy jechać na przegląd.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość