Czujnik temperatury?

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Czujnik temperatury?

Postprzez Nervusek » 6 lut 2010, o 13:22

Witam, jakis czas temu mialem problem z termostatem,czujnikiem temp i przy okazji z cieplym powietrzem...

Ostatnio pekl mi tez krociec wody i jak szukalem krocca, to znalazlem oryginalny uzywany termostat i czujnik temp. Wszystko wymienilem, zalalem swieżym plynem, odpowietrzylem i mozna powiedziec, ze jest wszystko ok, ale jest maly mankament...

jak duzo jezdze, to czujnik temp wskazuje 90* jak jezdze po miescie i stoje duzo w korkach, to temp podskakuje do 110* i problem jest w tym, ze faktycznie tej temp nie ma, bo wiatrak wlacza sie gdzies przy 112*(biorac pod uwage to, co pokazuje mi VDO) Ma ktos pomysl, gdzie lezy przyczyna? Napisze jeszcze, ze na starym moim czujniku firmy ELTH, robilem 15km i temp byla ledwo co 60* (to tez bylo przeklamane, to jak jakis czas chodzil na wolnych to temp sie nie zmieniala, a za jakis czas dopiero sie wlaczal wiatrak-wtedy mialem tez zapowietrzony uklad o ile to ma jakies znaczenie w pokazywaniu temp) Myslicie, ze moze byc cos nie tak z VDO? hm..
Nervusek
 

Czujnik temperatury?

 

Postprzez PabloSBT » 6 lut 2010, o 15:15

ja też mam Licznik VDO i po zmianie termostatu pokazuje mi równo 80 stopni
jak stoje w korku dochodzi do 90 i się włącza wentylator. ten licznik przekłamuje ale co do twojego przypadku wydaje mi się ze termostat ci się nie otwiera do końca ale z drugiej powinien załączać wentylator przy 95 stopniach a drugi bieg przy 112 chyba więc może ci sie pierwszy bieg nie załącza, ale poczekaj aż się ktoś się jeszcze wypowie :-P
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce

Postprzez Nervusek » 6 lut 2010, o 15:25

Ja jednak mysle, ze tu jest wina vdo albo czujnika, bo kiedys w sklepie kupilem kilka roznych czujnikow i kazdy pokazywal w caly swiat... moze jeszcze zaloze ten moj stary czujnik i sprawdze ak sie bedzie zachowywac na nim. Sam nie wiem :(
Nervusek
 

Postprzez PabloSBT » 6 lut 2010, o 15:32

czujniki i termostaty najlepiej kupować firmowe (Made in Germany) będa mniejsze przekłamania licznika jak ze starym będzie tak samo pokazywać to znaczy że włącznik wentylatora masz walnięty bo powinien się włączać przy 95 a nie 112 stopniach
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce

Postprzez Nervusek » 6 lut 2010, o 22:53

Wlozylem na probe znow stary czunik i temp max 60*

A w ktorym to miejscu przy wentylatorze jest?
Nervusek
 

Postprzez PabloSBT » 6 lut 2010, o 23:09

jak stoisz przed samochodem to po prawej stronie przy chłodnicy jest włącznik wentylatora zaruszaj nim może sie poluzował :)
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości