Często załączajacy się wentylator

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Często załączajacy się wentylator

Postprzez KRZSlU » 15 sie 2010, o 16:59

Witam mam takie pytanko nie wiem czy to normalne ale przy takich upałach ponad 30 stopni często załącz mi się wentylator od klimy nawet jeżeli silnik jest zimny załączając od razu klimę po chwili załącza się wentylator pomimo nawet tego że temperatura chłodzenia nawet się nie ruszy .Na trasie jest wszystko spoko jedynie w mieście w korkach to co chwila chodzi. Mam też problem z obiegiem zamkniętym. Przy obiegu otwartym klima normalnie chodzi po chwili leci bardzo zimne powietrze jeżeli wyłączę obieg otwarty i załączę zamknięty nie czuje żeby leciało zimne powietrze czy jest na to jakaś rada ?
Avatar użytkownika
KRZSlU
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 22 mar 2008, o 19:14
Lokalizacja: kwidzyn

Często załączajacy się wentylator

 

Postprzez darius84 » 15 sie 2010, o 17:05

po zalaczeniu klimy wentylatory uruchamiaja sie od razu i pracuja,do puki jej nie wylaczysz. po wlaczeniu obiegu zamknietego sprawdz,czy klapka pod filtrem kabinowym sie zamyka i wtedy powinno zaciagac powietrze z pod polki pasazera,po prawej stronie
Avatar użytkownika
darius84
Badacz tematu
 
Posty: 191
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 09:31
Lokalizacja: WCI

Postprzez KRZSlU » 15 sie 2010, o 17:22

tz po załączeniu klimy po chwili załącza się wentylator ale wiadomo chodzi tylko chwile potem się wyłącza i tak w kółko zapewne wina tych temperatur
Avatar użytkownika
KRZSlU
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 22 mar 2008, o 19:14
Lokalizacja: kwidzyn

Postprzez darius84 » 15 sie 2010, o 17:46

wentylator wlacza sie z chwila nacisniecia przycisku(klima) i chodzi CIAGLE do momentu wylaczenia. wetylatory chodza na pierwszym biegu,a jak jest mocno cieplo to raz na jakis czas wlacza sie drugi bieg(szybszy) i Ty go dopiero pewnie slyszysz i dlatego mowisz, ze wlacza sie i wylacza
Avatar użytkownika
darius84
Badacz tematu
 
Posty: 191
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 09:31
Lokalizacja: WCI

Postprzez pablomed » 15 sie 2010, o 18:52

KRZSlU, napisz czy masz jak w większości trojek jeden silnik od obu wentylatorów i są one połączone paskiem czy osobne silniki do obu jak w nowszych rozwiązaniach. Nie jest całkowicie oczywiste że wentylator zawsze ma działać po włączeniu klimy, tym bym się nie martwił. Co do braku chłodzenia na obiegu zamkniętym to masz tu jakiś problem. Powinno chłodzić wówczas nawet jakby klapka za skraplaczem nie działała i pozostawała otwarta, i klima powinna chłodzić tak samo jak na otwartym wówczas. Wygląda że w ogóle klima się wtedy wyłącza, to trzeba by zacząć od sprawdzenia włącznika od obiegu zamkniętego, a nastepnie może spróbowac gdzieś na szrocie pożyczyć i podmienić sterownik wentylatorów co jest pod zbiorniczkiem wyrównawczym płynu chłodzącego. żeby miał takie same numery tylko
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez darius84 » 16 sie 2010, o 10:01

pablomed napisał(a):Nie jest całkowicie oczywiste że wentylator zawsze ma działać po włączeniu klimy, tym bym się nie martwił
Wentylator ma dzialac i jest to oczywiste.
Avatar użytkownika
darius84
Badacz tematu
 
Posty: 191
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 09:31
Lokalizacja: WCI

Postprzez pablomed » 18 sie 2010, o 14:16

darius84, szkoda sie kłócić , nie jest. A pytałem o wentylatory bo nie wszystkie klimy mimo wszystko sa identyczne, nawet w oryginale, pomijam dokładane i klimatronika
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez DJ_DARCO » 23 sie 2010, o 22:31

nie wiem jak jest w trojce ale w MK4 jest tak że wentylatory wyłączają sie podczas jazdy. Ja bym obstawiał sterownik wentyatorów
Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców moj-golf/mk3-cl-by-dj-darco-t21179.html
Avatar użytkownika
DJ_DARCO
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 25 wrz 2009, o 18:04
Lokalizacja: Wadowice

Postprzez K@mil » 24 sie 2010, o 14:19

DJ_DARCO napisał(a):nie wiem jak jest w trojce ale w MK4 jest tak że wentylatory wyłączają sie podczas jazdy.


bo wtedy ma chlodzenie poprzez powietrze ktore zbiera jak jedziesz :) i tak jest raczej w kazdym aucie no chyba ze silnik jest mocno przegrzany to wtedy pomaga mu jeszcze wentylator
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez darius84 » 24 sie 2010, o 15:19

A jak sprawdziliscie,ze wentylatory podczas jazdy nie pracuja??
Avatar użytkownika
darius84
Badacz tematu
 
Posty: 191
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 09:31
Lokalizacja: WCI

Postprzez K@mil » 24 sie 2010, o 15:56

darius84 napisał(a):A jak sprawdziliscie,ze wentylatory podczas jazdy nie pracuja??


Posadzilem pasazera na masce :lol:

Jesli po trasie wychodze od razu z auta i wentylator nie dziala to raczej podczas jazdy tez nie działał :)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez darius84 » 25 sie 2010, o 15:54

K@mil napisał(a):Posadzilem pasazera na masce :lol:
dobre :super: U mnie i kumpla w passacie dzialaja caly czas,do momentu wylaczenia klimy. w vectrze tez tak jest :roll:
Avatar użytkownika
darius84
Badacz tematu
 
Posty: 191
Dołączył(a): 10 cze 2009, o 09:31
Lokalizacja: WCI


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości