climatronic raz grzeje,raz nie błąd 796 i 1271 , 4f7 v68

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

climatronic raz grzeje,raz nie błąd 796 i 1271 , 4f7 v68

Postprzez seboljeiv » 15 lut 2010, o 13:23

generalnie nie grzeje mi czasami wogle cieple powietrze,daje na maxa temp i leci zimno a czasami jest zupelnie dobrze

z nagrzewnicy weze wychodza o takiej samej temp i tak samo twarde sa

a bledy z vaga wyskakuja 1271- ktorego kasujac wyskoczy dopiero po pewnym czasie

i blad 796 - ten czujnik temp wewn przy radiu v42(dobrze mysle?)

blad 1271 oznacza nastawnik klapy nawiewu reg.temp.v68 , motor klapy reg.temp v68

i mam pytanie gdzie znalezc ten silniczek v68 i ktory z bledow bedzie bardziej przyczyna tego ze nie grzeje u mnie?

i ostatnie : rozbieralem cala deske rozdzielczą(cos brzeczalo pod nia) i mam narazie jeszcze rozebrane wszystko, czy jak by co zeby wyjac ten silniczek v68 zostawic jeszcze wszystko rozebrane czy da rade pozniej go wyjac jak zloze wszystko?

a takze skoro mam juz rozebraną deske ,wymienic przy okazji nagrzewnice czy zostawic jak jest?(moze wyjac i przeczyscic? bo domniewam ze dziala ta nagrzewnica skoro czasami grzeje i wina lezy po stronie klimy...????

[ Dodano: 2010-02-16, 03:23 ]
w zwiazku z tym ze brak odpowiedzi a zdecydowalem sie wymienic nagrzewnice, to moze ktos bedzie znal odpowiedz na to pytanie:
czy jak bede wyciagal nagrzewnice bo musze przeciez wyjac caly ten :system: nadmuchu-dmuchawe,a mam climatronica wiec zeby poluzowac ta dmuchawe musze od strony silnika odkrecic srube trzymajaca dmuchawe ... a co z przewodami od klimy????
mam ja zwyczajnie odpiąć??? ten czynnik chlodzacy nie ucieknie albo nic sie nie rozszczelni?

[ Dodano: 2010-02-17, 22:44 ]
moze ktos wie chociaz czy jak juz bede wkladal nową nagrzewnicę to czy mam ja zalać plynem?? czy pozniej jak nagrzeje sie silnik poprostu w zbiorniczku wyrownawczym uzupelnic, chodzi mi o to zeby uklad sie nie zapowietrzyl i nie bylo innych problemow potem po tej wymianie...
Ostatnio edytowano 14 mar 2010, o 21:33 przez seboljeiv, łącznie edytowano 2 razy
seboljeiv
Czytacz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 14 paź 2007, o 23:39
Lokalizacja: wawa

climatronic raz grzeje,raz nie błąd 796 i 1271 , 4f7 v68

 

Postprzez pawelek03576 » 18 lut 2010, o 00:48

mogę Ci odpowiedzieć tylko na ostatnie pytanie bo nie wymienaiłem nagrzewnicy w aucie z climatronikiem - nie trzeba zalewać nagrzewnicy płynem przed włożeniem
Avatar użytkownika
pawelek03576
Gaduła
 
Posty: 588
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 16:42
Lokalizacja: wójcice

Postprzez seboljeiv » 14 mar 2010, o 21:31

koledzy jak by ktos mial podobne problemy z ogrzewaniem (climatronic) ze albo grzeje tylko na maxa albo wogle nie grzeje i leci tylko zimne powietrze to prosze do mnie pisac na priv a mysle ze moge pomoc z tym problemem...

u mnie przyczyną braku ogrzewania było:
blokowanie sie silniczka v68 klapy regulacji temperatury, a mianowicie fabryczna mata szarego koloru taka sztywna gąbka ktora jest pod schowkiem i okrywa jak by całą dmuchawę z nagrzewnicą climatronica od dołu haczyła o cięgno tego silniczka (prawdopodobnie jakis moj pasazer za bardzo pchał nogi pod schowek i przesuwał tą matę pod ten silniczek) w zwiazku z tym silniczek wyczuwał opór na cięgnie od klapki i cofał cięgno do miejsca gdzie nie było oporu,co za tym idzie trzymal klapke caly czas w pozycji zamknietego doplywu cieplego powietrza,

z tego co wyczytalem w necie jesli komus ten silniczek rownież nawala przyczyną moze byc jego brudny potencjometr, jak go wyczyscic znajdziecie pod tym linkiem:
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=74130

a jak sie do niego dostac w MK3 pisac do mnie, u mnie akurat miał czarne cięgno a nie tak jak w tym linku czerwone.

silniczek ten to błąd 1271 na vagu i w samodiagnostyce climatronica 4f7


poniewaz nikt mi tu nie pomogl odpowiedziec na zadane pytania to sam sobie odpowiem:)
bład 796 czujnik temp.wewnętrznej to ten z lewej strony radia za zaślepką taką "kratkowaną" , jest to taka mala czarna kropeczka umieszczona w czarnej rurce- u mnie akurat byl urwany kabelek od tego czujnika (mialem wlam po radio do golfa i ktos łomem tam poprostu podważał)

u mnie bardziej przyczyną tego ze nie grzało był ten silniczek v68 gdyz nawet jak by czujnik temp.wewn. był nie sprawny to ecu od klimy ustawia temp. na stałe 24stopnie

zeby wyjąć silniczek v68 nie trzeba mieć zdjętego kokpitu, jest on nad tunelem srodkowym, wystarczy odkrecic tunele kierownicze nawiewu na nogi i wszystko jak na dloni

jesli ktos ma climatronic i zdjetą deskę rozdzielczą i chcialby przy okazji wymienic nagrzewnicę tak profilaktycznie to jesli ona nie przecieka to radze nie wymieniac- poza niemiłosierną gimnastyką i wieloma przekleństwami stracimy gaz z klimy(trzeba odkrecic rurki idące do parownika i w tym momencie gaz sie ulatnia- mozna isc do serwisu klimy - oni mogą spuscic do swojego urzadzenia i pozniej oddadzą za drobną opłątą)
seboljeiv
Czytacz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 14 paź 2007, o 23:39
Lokalizacja: wawa


- - - aso toyota



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości