climatronic czy tak powinno się dziać??? jakiś instruktaż ??

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

climatronic czy tak powinno się dziać??? jakiś instruktaż ??

Postprzez lisek666 » 5 lip 2013, o 22:06

panowie otóż zapalam mojego afn-a i załącza się climatronic ale problem tkwi (o ile to problem sam nie wiem) ze gdy się załączy climatronic z pozycji off załącza się klima chyba bo czuć jak coś pstryknie przy silniku ustawiam temperaturę 29oC i wieje letnim powietrzem a biorę na HI i leci gorące czy tak powinno być??? czy klima dopiero powinna się włączyć przy zejściu do poziomi LO??? może mi to ktoś wytłumaczyć bo sam nie wiem jak to powinno być.dodam że klima świeżo nabita.
lisek666
Czytacz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 21:46
Lokalizacja: borzęcin

climatronic czy tak powinno się dziać??? jakiś instruktaż ??

 

Postprzez PiJey88 » 5 lip 2013, o 22:38

z twojego opisu wychodzi że jest OK, więc nie wiem co wg ciebie jest źle

jeśli masz klimę w wersji AUTO/OFF to znaczy że kompresor (klima) jest zawsze włączona jak pracują nawiewy, tylko w pozycji OFF wyłącza się kompresor
w wersji AUTO/ECON można przełączyć na tryb ECON, wtedy klima jest wyłączona i mogą chodzić nawiewy
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez lisek666 » 5 lip 2013, o 23:10

dzięki Pijey takiej odpowiedzi potrzebowałem,zasługujesz na browara ale go nie ma leci pomógł.dzięki jeszcze raz.na karteczce sobie zapisze i do samochodu sobie wrzucę :lol:
lisek666
Czytacz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 21:46
Lokalizacja: borzęcin

Postprzez Reiven » 14 sty 2014, o 21:51

Witam, też mam pytanie odnośnie climatronica.

Mam wersję z klawiszem ECON.
Sytuacja wygląda tak:

1. Kiedy ustawię np. 20stopni włączają się wentylatory na chłodnicy ale sprężarka stoi (na dworze około -1) natomiast jak wcisnę ECON wentylatory się zatrzymują. Czy tak powinno być?

2. W cliamtroniku zapisany jest błąd
00779 - Outside Air Temp Sensor (G17)
30-00 - Open or Short to B+
Czy to jest ten czujnik w kratce w zderzaku?
3. Jest również błąd
00796 - Fan for Interior Temp Sensor (V42)
35-00 - -
Pytanie czy można gdzieś kupić ten czujnik, i czy wpływa to jakoś znacząco na pracę climatronika?
VW Power
Avatar użytkownika
Reiven
Gaduła
 
Posty: 462
Dołączył(a): 26 wrz 2008, o 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez tomeksopot » 3 lip 2014, o 14:28

no to ja się podłączę pod temat mam wersję AUTO/OFF nie mam trybu ECON co mnie dziwi i jednocześnie denerwuje... Aura bardzo czesto jest taka,że klimy nie potrzeba,a tu klops musi chodzić bez sensu. Czy powiedzmy wymiana panelu na taki z trybem ECON załatwi sprawę?? Czy może sprawa jest poważniejsza??
i może żeby nie tworzyć innego wątku to zapytam tu bo sprawa też dot. klimatronica. Chodzi o wskazania temperatury zewnętrznej właśnie na wyświetlaczu klimatronica pokazuje glupoty mówiąc krótko. Np dziś przy temp 12-15 stopni pokazywał 2,a za chwilę 1....
nie mam chwilowo mozliwości podłączenia auta do kompa więc pytam bo może ktoś sie z tym już spotkał??
Dzięki i pozdrawiam
tomeksopot
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 cze 2014, o 18:58
Lokalizacja: Sopot/Berlin

Postprzez Pro100 » 3 lip 2014, o 15:07

Co do zmiany na tryb econ sam panel nie wystarczy należy też wymienić wiązkę pod deską rozdzielczą, natomiast jeśli chodzi o te błędne wskazania to zacznij od sprawdzenia czujnika temperatury zewnętrznej w prawej kratce pod kierunkiem.
Avatar użytkownika
Pro100
VIP
 
Posty: 2623
Dołączył(a): 22 cze 2008, o 16:38
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Rocznik: 93
Silnik: R32
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez PiJey88 » 4 lip 2014, o 09:21

Pro100 napisał(a):jeśli chodzi o te błędne wskazania to zacznij od sprawdzenia czujnika temperatury zewnętrznej w prawej kratce pod kierunkiem.

a nie prawda bo czujnik temp dla klimatyzacji jest przyczepiony do komputera pod plastikami podszybia, ten w zderzaku to tylko czujnik dla MFA
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez tomeksopot » 4 lip 2014, o 10:04

Najprościej będzie podłączyć auto pod kompa...,ale na to chwilę musze poczekać.
tomeksopot
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 cze 2014, o 18:58
Lokalizacja: Sopot/Berlin

Postprzez Pro100 » 4 lip 2014, o 14:38

PiJey88 napisał(a):
Pro100 napisał(a):jeśli chodzi o te błędne wskazania to zacznij od sprawdzenia czujnika temperatury zewnętrznej w prawej kratce pod kierunkiem.

a nie prawda bo czujnik temp dla klimatyzacji jest przyczepiony do komputera pod plastikami podszybia, ten w zderzaku to tylko czujnik dla MFA


Człowiek całe życie się uczy :ok:
Avatar użytkownika
Pro100
VIP
 
Posty: 2623
Dołączył(a): 22 cze 2008, o 16:38
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Rocznik: 93
Silnik: R32
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości