climatronic a wentylator chłodnicy

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

climatronic a wentylator chłodnicy

Postprzez myszol9220 » 23 paź 2009, o 09:37

mam pytanie, posiadam gti III 2.0 16v 150 KM z climatronikiem z gazem LPG.
Zauważyłem ostatnio, że jak zapalę samochód i jak włączę climatronik włącza sie mi wentylator na chłodnicy nawet przy zimnym silniku, jak wyłączę climatronik to ustaje.
Nie wiem czy tak być powinno, mam wrażenie, że wystudza mi to niepotrzebnie silnik bo odkąd kupiłem samochód to podczas jazdy silnik nigdy nie osiągnął 90 stopni wciąż wskazuje mi ok 78-80, w lecie czasem jak stałem w korku złapał 90 i wtedy wentylator ładnie regulował temperaturę (przyspieszając, wówczas nie można go było wyłączyć climatronikiem- działał niezależnie) i tu zachowywał się ok nie zezwalając na przegrzanie się auta, ale teraz jak jest chłodniej to max mam 80 stopni.
Wziąłem się za naprawę tego problemu bo samochód powinien mieć po nagrzaniu ok 90 stopni, ani mniej ani więcej (niedogrzany silnik to niedobrze, spalanie itp. chociaż mój spala normalnie ok. 10 l gazu na trasie, pracuje ładnie równo). Myślałem że to termostat wymieniłem i nadal jest to samo.
Dodam, że na komputerze MFA temperatura oleju w silniku po nagrzaniu waha mi się w granicach od 94 do105 stopni przy ostrej jeździe w lecie czyli normalnie..
Nie wiem czy tak powinno być z włączaniem się i pracą tego wentylatora z climatronikiem w tym modelu, czy ta temperatura 78-80 stopni to może normalne dla tych silników a ja szukam dzury w całym nipotrzebnie bo w sumie wszystko jest ok-może ktoś ma takiego i odpisze jak jest u niego.
myszol9220
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 18 sie 2008, o 16:55
Lokalizacja: małopolska

climatronic a wentylator chłodnicy

 

Postprzez radomiak » 23 paź 2009, o 23:42

jak załoczysz klime to wentylator startuje razem z nia tak jest u mnie , tez pytalem i u innych tak samo.
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez myszol9220 » 24 paź 2009, o 03:38

tak jak mówisz załączam klimatronik i startuje (ogólnie nawiewy bo sam nie wiem kiedy sie klima włącza nie ma przecierz jakiegoś oddzielnego przycisku, ona chyba chodzi cały czas albo sie włacza gdy zjeżdżam z temperaturą ponizej temp. otoczenia )
:-D no to jedno z głowy by było DZIĘKUJĘ KOLEGO! :-D
-a co z tą temperatura panowie ma ktoś takie gti 2.0 16v 110 kw no i z gazem, jak pokazuje u niego, czy to 78-80 stopni to normalne przy tym silniku :?:
myszol9220
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 18 sie 2008, o 16:55
Lokalizacja: małopolska

Postprzez radomiak » 24 paź 2009, o 10:18

acha i jeszcze jedno klima przestanie ci dzialac jak temperatura spadnie chyba ponizej 3 stC. gdzies to wyczytalem na 4um zebys w zime nie szukal usterki jak ja szukalem w tamta :oops:
az temp to juz sie robi zimno i to chyba normalne ja tez mam podobna temp zlapie czasem 90 ale to gdzies w korku.
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości