Caly nawiew na 1 wentylator dlaczego ?

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Caly nawiew na 1 wentylator dlaczego ?

Postprzez kolego1234 » 16 gru 2013, o 16:10

Witam zakupilem wlaśnie Golf 3 1.9 TDI Combi.

Problem jest taki iż podczas jazdy zauważyłem ze zamiast ogrzewanie działać mi na twarz, szybe przednia bądź na nogi i nie ważne jak ustawie ciągle cały podmuch powietrza wylatuje od strony pasażera na nogi. Czy to zimne powietrze czy ciepłe.

Pytanie jest takie jak zrobic by cieplo zamiast na nogi zeby lecialo mi na szybe .. I jak sie dostac do tych rur z nadmuchu. Odkrecalem schowek i sprawdzalem to strasznie trudno jest cos tam zaowazyc.


Prosze o pomoc to moje 1 auto i nie wie co i jak zrobic.
kolego1234
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 16:03
Lokalizacja: Polska

Caly nawiew na 1 wentylator dlaczego ?

 

Postprzez Grajek_PSR » 16 gru 2013, o 16:44

Witam. Patrzę dobry wybór jak na pierwsze auto;). A co do tematu to moim zdaniem chociaż tego nie robiłem to coś jest z linkami dostać się do nich i dokładnie posprawdzać bo albo pourywane albo coś z nimi nie tak skoro brak możliwości sterowania nadmuchem. U mnie tak samo jest w Polo że coś z tym sterowaniem nie tak, ale nie mam czasu się przybrać do tego. Ja obstawiam problem z linkami sterowania gdzie i jakie powietrze ma iść. Pozdrawiam Paweł
Wymiana termostatu - 40 zł
Wymiana oleju silnikowego - 120 zł
Usłyszeć pracę turbinki w 1.9 TDI podczas wyprzedzania - BEZCENNE!;)


Golf jest jak romans. Jeśli nie traktujesz go poważnie - nie jest zabawny. Jeśli potraktujesz go serio - złamie Ci serce.
Grajek_PSR
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 13:03
Lokalizacja: BAU

Postprzez kolego1234 » 16 gru 2013, o 19:21

Hmm ale jak daje na szybe grzanie badz na kierowce i jest na 4 ustawione to cos tam lekko wieje jak by na 1. Lecz caly czas powietzre ktora ma isc mi na twarz leci na nogi pasazera.
kolego1234
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 16:03
Lokalizacja: Polska

Postprzez Grajek_PSR » 16 gru 2013, o 19:25

To prawdopodobnie coś z tymi linkami a jeszcze prędzej te linki ruszają jakieś takie hmm jak to nazwać takie po prostu kółka blokujące gdzie ma iść powietrze i ono się zacięło i stoi w jednym miejscu bez możliwości regulacji dlatego powietrze nie reaguje na Twoje zmiany.
Wymiana termostatu - 40 zł
Wymiana oleju silnikowego - 120 zł
Usłyszeć pracę turbinki w 1.9 TDI podczas wyprzedzania - BEZCENNE!;)


Golf jest jak romans. Jeśli nie traktujesz go poważnie - nie jest zabawny. Jeśli potraktujesz go serio - złamie Ci serce.
Grajek_PSR
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 13:03
Lokalizacja: BAU

Postprzez kolego1234 » 17 gru 2013, o 01:04

Rozumiem linki już wiem na czym stoję ale prosze powiedzcie mi jak mogę sie do nich dostac bez totalnej dewastacji samochodu. Przypominam to golf 3 Combi 1997 r.
kolego1234
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 16:03
Lokalizacja: Polska

Postprzez pablomed » 17 gru 2013, o 10:19

kolego1234, najpierw wypnij ostrożnie ramkę wokół pokręteł nawiewów , odkręć plastyk trzymający pokrętła, (6 lub 7 wkrętów) , wówczas zyskasz dostęp do całego zespołu sterującego i sobie pooglądasz co się zepsuło, mogą łamać się zaczepu linek, psuć zębatki pokręteł itp. W razie czetgo cały taki panel z linkami niedorgo dostaniesz na szrocie.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Grajek_PSR » 17 gru 2013, o 20:16

A tak w ogóle skoro już mowa a tym sterowniku nawiewu ciepłe/zimne itd to tam powinno chyba być jakieś podświetlenie. Są tam jakieś żarówki czy coś?? I jak są to jakie i czy problem wymienić, bo u mnie jest ciemno i w nocy denerwuje mnie już. Pozdrawiam Paweł
Wymiana termostatu - 40 zł
Wymiana oleju silnikowego - 120 zł
Usłyszeć pracę turbinki w 1.9 TDI podczas wyprzedzania - BEZCENNE!;)


Golf jest jak romans. Jeśli nie traktujesz go poważnie - nie jest zabawny. Jeśli potraktujesz go serio - złamie Ci serce.
Grajek_PSR
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 13:03
Lokalizacja: BAU

Postprzez palio » 17 gru 2013, o 20:40

Grajek_PSR, wewnątrz powinna być żarówka. Musisz podważyć delikatnie osłonę z panelu nawiewów. W środku powinien być tzw. pająk (światłowody).

Z doświadczenia powiem, że żarówka słabo oświetla. Większość osób zastępuje je diodami. Jest dużo lepsze oświetlenie.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Grajek_PSR » 18 gru 2013, o 20:13

O dzięki coś tam popatrzę może w święta jak się znajdzie chwila. No tak diody oczywiście wiem coś na ten temat i jak tylko będzie taka końcówka to wrzucę diody. Dzięki
Wymiana termostatu - 40 zł
Wymiana oleju silnikowego - 120 zł
Usłyszeć pracę turbinki w 1.9 TDI podczas wyprzedzania - BEZCENNE!;)


Golf jest jak romans. Jeśli nie traktujesz go poważnie - nie jest zabawny. Jeśli potraktujesz go serio - złamie Ci serce.
Grajek_PSR
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 13:03
Lokalizacja: BAU


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości