Brak cieplego powietrza po wymianie termostatu! pomocy..

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Brak cieplego powietrza po wymianie termostatu! pomocy..

Postprzez Nervusek » 10 sty 2010, o 14:50

Witam,

jakis czas temu zauwazylem, ze moje cieple powietrze z nawiewu nie jest tak gorace, jak bylo wczesniej,a na desce rozdzielczej wskaznik od temperatury gdy stalem w korku ruszyl sie ledwo co na 60 stopni. Sprawdzilem dwa przewody od nagrzewnicy i byly jednakowej temperatury, czyli powiedzmy, ze nagrzewnica sprawna. Linki w panelu tez ok. Kupilem nowy termostat, wymienilem i tu sie pojawil problem. Po wymianie termostatu cieple powietrze zniklo calkiem i wieje chlodne! Temperature na desce pokazuje ok. Jaka moze byc tego przyczyna? Pomocy, bo w taka pogode nie da sie w ogole jezdzic :cry:
Nervusek
 

Brak cieplego powietrza po wymianie termostatu! pomocy..

 

Postprzez swatu » 10 sty 2010, o 15:19

Nervusek napisał(a):Kupilem nowy termostat, wymienilem i tu sie pojawil problem. Po wymianie termostatu cieple powietrze zniklo calkiem i wieje chlodne!
a czy przed montazem było odpowietrzanie ukladu?
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Nervusek » 10 sty 2010, o 15:40

Byl tylko wylany plyn,pozniej montaz i zalany swiezy :-( Nawet nie wiem jak to sie robi :-(
Nervusek
 

Postprzez Pascal » 10 sty 2010, o 17:36

Nervusek napisał(a):Nawet nie wiem jak to sie robi :-(


Odkęć pokrywkę zbiorniczka wyrównawczego uruchom silnik,zaczekaj aż temp osiągnie 90 stopni wtedy termostat się otworzy i łyknie o wiele więcej płynu.Wtedy zgaś i dolej ubytek.Wlej ponad max,powinno Ci wejść około 6 litrów płynu na cały układ.Ile wlałeś płynu przy montażu?
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez Nervusek » 10 sty 2010, o 18:02

Mam nowe fakty. Wlozylem stary termostat,znow zalalem plynem,zakrecilem korek, odpalilem auto i trzymalem go z 5/7 minut na 3 tys. obr. na max wlaczonym ogrzewaniu no i zaczelo leciec bardzo gorace powietrze, odkrecilem korek zeby nadmiar powietrza wylecial i juz myslalem ze bedzie ok,ale jak wszedlem do auta to znow bylo zimne powietrze :cry: zdziwilo mnie to,ze z trudem dochodzila temp. do 80 stopni i pozniej dosyc szybko spadala (tak jakby termostat nie trzymal temp. a jak go wlozylem do garnuszka i dalem na palnik to gdy juz minimalnie dochodzila woda do wrzenia to sie caly hmm otwieral? tzn sprezynka skladala sie w strone szerszego kolnieza) a jak wlewalem plyn to weszlo mi ok. 3 litrow, dziwne? no i caly czas bylo na polowie zbiorniczka. Pomocy,bo ja juz nic nie rozumiem :cry:
Nervusek
 

Postprzez krisss.79 » 10 sty 2010, o 18:50

Kolego nie zakreca sie korka,zrob tak
zlej caly plyn,
zaloz nowy termostat,
zalej plynem,odpal auto,nie wlaczaj jeszcze ogrzewania bo przy tej temp bedzie to trwalo wieki,jesli wskazowka podniesie sie w okolicach 80?C,otworz nawiew na maxa i pokretlo na 4 bieg,dolewaj plyny jesli w trakcie odpowietrzania bedzie ubywal,mozesz go troche troche przygazowac,jesli temp dojdzie do ponad 90C i wlaczy sie wiatrak wtedy uklad jest odpowietrzony,uzupelnij plynem i gitara.Wlales 3 litry dlatego ze zakreciles korek i zrobila sie poduszka powietrza ktora nie pozwolila plynowi rozejsc sie po ukaldzie.?Zrob tak jak napisalem a bedzie ok :ok: ,plynu powinno wejsc okolo 5,5 litra
moj-golf/moja-golfina-t16966.html
Zapraszam do ogladania mojego golfa
Avatar użytkownika
krisss.79
Badacz tematu
 
Posty: 387
Dołączył(a): 21 paź 2008, o 17:29
Lokalizacja: zielona gora

Postprzez Nervusek » 10 sty 2010, o 20:17

Ok, zrobie tak jak napisales jutro po pracy i dam znac,co z tego wyszlo! dzieki!

[ Dodano: 2010-01-11, 19:29 ]
Witam,

nic z tego nie wyszlo. Zrobilem tak jak radziles i:

-zlalem plyn odkrecajac kolanko, w ktorym jest termostat(mam nadzieje, ze caly)
-gdy chodzil na wolnych obrotach temperatura dochodzila z wielkimi trudnosciami do 80*,a gdy wlaczylem nawiew, temp spadala!
-ze zbiorniczka wyrownawczego wychodzily bable, ale stalem tak pol godziny, czasem gazowalem i i tak nie bylo nawet pelnych 80*, a jak wlaczylem grzanie przy tych prawie 80, toi tak wialo zimne powietrze :cry:

Moze lipny termostat? bo wzialem taki jaki byl - 27zl

Btw. oczywiscie caly czas byl korek odkrecony, a wentylator wlaczal sie przy 80*

Poradzcie cos, bo ja juz nie mam sily

[ Dodano: 2010-01-12, 19:01 ]
Ktos pomoze?
Nervusek
 

Postprzez tyberianki » 18 paź 2011, o 20:28

kolega robi coś nie tak, bo skoro wentylator się włącza, temperatura na wskaźniku ma 80 stopni, to już powinno być okej, a skoro dalej leci zimne powietrze to moim zdaniem spadła klapka oddzielająca powietrze ciepłe od powietrza z dworu, albo źle odpowietrzył układ :zdegustowany:
Avatar użytkownika
tyberianki
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 11:54
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez marcinkoz2910 » 18 paź 2011, o 20:35

zalej na stole termostat gotującą się wodą i zobaczysz czy się otwiera

a układ się odpowietrza tak długo aż nie polecą już bąbelki ze zbiorniczka wyrównawczego

[ Dodano: 2011-10-18, 20:41 ]
a jeśli węże od nagrzewnicy będą tak samo ciepłe to usterkę bym szukał w linkach sterujących lub w mechanizmie który odpowiada za zamykanie lub otwieranie przegród nadmuchu
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości