konserwacja dach+uszczelki+fotele skórzane

Wszystkie tematy dotyczące Golfa MK3 Cabrio

Moderator: Moderator

konserwacja dach+uszczelki+fotele skórzane

Postprzez izabelucha » 27 kwi 2013, o 12:52

mam nadzieje, że nie dubluje tematu, potrzebuję środka do konserwacji dachu (obawiam się że zacznie płowieć), uszczelek (aczkolwiek słyszałam opinie o zwykłej wazelinie?) i foteli skórzanych (wiem, że na rynku jest jakieś mega skuteczne mleczko, które dobrze doczyszcza i konserwuje) jeśli ktoś ma,miał,wie bądź korzysta z tego typu rzeczy proszę o pomoc.
izabelucha
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 21:05
Lokalizacja: 00

konserwacja dach+uszczelki+fotele skórzane

 

Postprzez vanitum » 29 kwi 2013, o 09:48

Do dachu potrzebujesz 2 środki: jeden do czyszczenia, drugi do konserwacji. W tym zakresie polecam środki sontax - dobra jakość za rozsądną cenę.

Co do uszczelek to są dwie szkoły:
- sylikon w sprayu
- wazelina techniczna (nie kosmetyczna)
Ja dotychczas używałem wazeliny i uszczelki wyraźnie odżyły (zrobiły się miękkie, czarne). Jest ona na pewno nieodzowna jeśli masz jakieś małe przecieki (w golfie na porządki dziennym są przecieki na łączeniu szyby bocznej, dachu i słupka przedniej szyby). zarzucenie tego obficie wazeliną z reguły rozwiązuje problem. Niestety niektóre wazeliny pozostawiają ślady na szybie.
Ostatnio dostałem spray sylikonowy, więc niedługo będę w stanie ci powiedzieć jak to się sprawuje :)

Co do skóry... mleczka w stylu 2w1 moim zdaniem nie zdają egzaminu. Miałem oba środki sontax (mleczko i piankę), ale szczerze ci powiem że w zasadzie nie widziałem różnicy przed i po. Dlatego przymierzam się do zakupu środków z kliniki skóry. Mają tam środki do czyszczenia i konserwacji, a oprócz tego również do rewitalizacji skóry (w planach mam renowację skóry w swoim caby). Jeśli masz mocno wysuszoną skórę (mało elastyczną), to Warto by było się zastanowić nad zakupem 3 środków:
- Leather Ultra Clean,
- Leather Protection Cream,
- Leather Revive

Pierwsze 2 środki w zestawie ze szmatką i gąbeczką można dostać u nich już za ok 85 zł. Trzeci środek to niestety dodatkowy koszt 60 zł
vanitum
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 10 lip 2012, o 18:31
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez izabelucha » 29 kwi 2013, o 16:48

Właśnie kupiłam Sonaxa mleczko, ale właśnie kawałkiem sprawdzałam i efekt praktycznie żaden więc się zawiodłam, co do skóry to nie jest wysuszona, posprawdzam te środki z czasem.
dzięki bardzo za odpowiedź będę testować :-)

[ Dodano: 2013-05-03, 09:52 ]
i już mogę się negatywnie wypowiedzieć na temat mleczka firmy Sonax - fakt faktem, że efekt żaden, tylnią kapanę trochę z brudu oczyściło, natomiast przy czyszczeniu przednich siedzień zauważyłam, że strasznie wysusza skórę i robi się biała smuga, także absolutnie odradzam jeśli ktoś jjeszcze zajrzy w ten temat i skusi się na ten produkt..
izabelucha
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 21:05
Lokalizacja: 00


- - -



Powrót do Golf CABRIO

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość