zmiana opon - jaki rozmiar

Wszystkie informacje o felgach aluminiowych, stalowych, oraz oponach.

Moderator: Moderator

zmiana opon - jaki rozmiar

Postprzez strzelu » 25 kwi 2013, o 08:15

witam,

sprawa wygląda tak w swoim 1.4. mam aktualnie allufelgi z kołem continental 195/55/15.
I teraz do drugiego auta muszę kupić nowe opony letnie. Felgi w nowym to oryginalne speedliny r15
z gti. Mam dwie możliwości.

1. Albo szukać nowego kompletu i od razu pytanie jaki najlepiej rozmiar ? (bez balonów, ale bez mega placków no i optymalne koło dla 2.0 AGG, żeby go nadto nie "zamęczać")
2. Przerzucić koła z 1.4. a mojemu staremu gofrowi sprawić komplet stalówek + lżejsze opony, czyli ciut większy balon dla komfortu + mniejszy placek. Rozmiar tych ewentualnych stalówek
to tak na oko 14/15, więc tragedii myślę nie będzie (ewentualnie co tutaj możecie polecić).

Te conti z 1.4. są w stanie db+, mają już 2 sezony, ale nigdy nie były przebite, bieżnik też w stanie zacnym, jednym słowem opony na jeszcze 2/3 sezony będą albo i więcej. Za wariantem drugim przemawia też fakt, że te opony dla motoru 1.4 to taka lekka mordęga. Na zimę zakładam komplet stalówek r13 + balony i auto lżej idzie i mniej pali. Jak myślicie co będzie tutaj lepszym rozwiązaniem.

ps. 1.4 docelowo będzie dla siostry. Ona czasem auto pożycza i raczej nie ogarnia niejechania po poboczu i unikania dziur. Dodam, że aktualne felgi na 1.4 swoje lata mają za sobą. Nie są wybitnie pokrzywione, ale powyżej 100 czuć już drgania/lekkie bicie. Wyważanie już sobie darowałem rok temu, bo to odwaznik na odważniku naklejać trzeba. Także liczyć muszę się z tym, że sezon/dwa i te alusy na odstawkę będą.

ps. sry za długi post, ale sam już nie wiem jak optymalnie ogarnąć temat.
strzelu
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 19 kwi 2008, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

zmiana opon - jaki rozmiar

 

Postprzez Opik » 25 kwi 2013, o 11:49

jezeli to 2.0 to Gti to problem Ci sie wlasnie rozwiazal bo tam ponizej 15 nie wstawisz przez wielkosc hamulcow z przodu
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez strzelu » 25 kwi 2013, o 14:16

no właśnie nie do końca. Felgi w gti to r15 speelin'y. Felgi w 1.4. to zwykłe fele vw r15 również. Na 1.4. mam tak jak wyżej komplet continentali 195/55/15.

I teraz dylemat. Do speedline szukać nowego kompletu r15, czy zrobić podmianę i conti dać na speedline, a do 1.4. kupić komplet stalówek + opon zwykłych (większy balok + mniejszy placek). I myślę jak to rozsądnie ogarnąć.

No i tak jak wyżej stan felg tych vw w 1.4. nie jest wybitny. Za sezon/dwa będą pewnie już tak bić, że trzeba będzie się ich pozbyć. Wątpie żeby siostra kupiła coś alu, raczej oleje i kupi sobie wtedy stalowy komplet. A na taki nie założy już tych conti. No ale czy to za rok, czy za dwa czy za trzy to kto tam wie.

Więc pytanie główne. Jeśli kupować nowy zestaw to speedline to jaki rozmiar polecacie, lub jeśli 4xstal to jaki tutaj optymalnie celować.

ps. wiem, że zamotane, ale... :dontgetit:
strzelu
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 19 kwi 2008, o 11:55
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Paweu » 25 kwi 2013, o 18:23

strzelu napisał(a):lub jeśli 4xstal to jaki tutaj optymalnie celować.


Jeśli do 1.4 to max 185/60 - 65... szerszych i wyższych nie ma sensu. ;-)
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio


- - -



Powrót do Felgi i opony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 12 gości