Szuranie lewego przedniego koła

Wszystkie informacje o felgach aluminiowych, stalowych, oraz oponach.

Moderator: Moderator

Szuranie lewego przedniego koła

Postprzez Dawko » 23 kwi 2013, o 23:25

Witam. Ostatnio wymieniałem zimowe felgi na opony letnie z alusami (sam wymieniałem) bez wyważania itp. Niestety od pory wymienienie ich przy wycofywaniu i kręceniu na maxa kierownicą w prawo (zgodnie z ruchem wskazówek zegaru) przy samym końcu jest odgłos jakby ruszało lewe przednie koło. Czy to może być spowodowane brakiem wyważenia czy zupełnie coś innego? Na zimówkach tego problemu nie było, także to moja pierwsza myśl jaka mi przyszła. Do warsztatu nie mam zamiaru jeździć non stop bo z kasą krucho niestety.. Mam nadzieję, że coś doradzicie.

Czekam na pomoc :)

Pozdrawiam


PS. To koło trze o nadkole bo jest nowa opona, czy to nic nie szkodzi czy coś z tym trzeba zdziałać?
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg

Szuranie lewego przedniego koła

 

Postprzez tomek_s23 » 24 kwi 2013, o 21:53

Mam tak samo, nie ma się czym przejmować. Rok temu wymieniałem nadkole i jego koniec ma trochę inny kształt i trze właśnie przy maksymalnym skręcie jak wycofuję. Kwestia ucięcia kawałka plastiku, czego mi się nie chciało nawet robić bo to znikomy problem :-P

U Ciebie pewnie koło letnie ma minimalnie większą średnicę dlatego przy zimówkach nie tarło. Koła najlepiej zawsze wyważyć, ale jak coś było by źle, to przy jeździe byś to od razu odczuł.
tomek_s23
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 kwi 2013, o 21:33
Lokalizacja: Suszec

Postprzez Dawko » 24 kwi 2013, o 23:14

Oby to było to, tylko żeby to wyciąć to trzeba ściągnąć koło zapewne, a przy zmianie opon i tak jeden bęben poszedł precz bo miał wytarty gwint i jakoś obawiam się tykać teraz ich... Ale będę musiał dokładnie obadać o co dokładnie chodzi.

A tak na marginesie, gdyby ktoś wiedział co zrobić jeśli rura wydechowa obija o zderzak i jest strasznie nie przyjemny dźwięk? Jeśli nałożę kawałek gumy to nie stopi się lub coś w tym stylu pod wpływem ciepła, które idzie przez wydech?
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Paweu » 25 kwi 2013, o 18:20

Dawko napisał(a): tylko żeby to wyciąć to trzeba ściągnąć koło zapewne


Nie, nie trzeba ściągać... wystarczy podnieść na lewarku auto, koło pójdzie w dół i już masz wystarczająca duże pole do manewru.

Dawko napisał(a):A tak na marginesie, gdyby ktoś wiedział co zrobić jeśli rura wydechowa obija o zderzak i jest strasznie nie przyjemny dźwięk?


Sprawdziłeś wieszaki ? Może spadł tłumik z jednego z nich. Poza tym... jeśli coś jest nie tak z wydechem to najczęściej winę za to ponosi jego ze złożenie... Więc gumę to ty zakładaj na inny instrument a wydech rozłóż i złóż jak fabryka nakazuje. ;-)
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio


- - -



Powrót do Felgi i opony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości