Stare ale "nowe" opony - czy warto?

Wszystkie informacje o felgach aluminiowych, stalowych, oraz oponach.

Moderator: Moderator

Stare ale "nowe" opony - czy warto?

Postprzez kakarotto » 3 wrz 2017, o 15:02

Cześć wszystkim,

Mam pytanie - czy warto kupować opony które są rocznikowo stare, ale w bardzo dobrym stanie ? Musze wymienić moje najlepiej razem z felgami, a nowe kapcie są za drogie...Znalazlem ogloszenie jak nizej i zastanawiam sie czy to cos ma sens, czy jednak trzeba inwestować w nowe/nowsze rocznikowo...? W internecie sa opinie od a do z, ze i do 10 lat mozna brać jesli dobra marka :-|

https://www.olx.pl/oferta/kola-alu-felgi-ronal-14-opony-pirelli-185-60-r14-vw-golf-3-CID5-IDorDhu.html

Dzieki i Pozdrawiam!
kakarotto
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 12:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Stare ale "nowe" opony - czy warto?

 

Re: Stare ale "nowe" opony - czy warto?

Postprzez GolfiarzJR » 3 wrz 2017, o 17:58

Co do aukcji to możesz to brać 2012 to nie ma źle

Co do opon ja bym max do 5 lat brał, więcej tylko jak jest coś markowego albo wyskiej półki, bo guma jest inna ;) Starszymi bym się nie interesował.
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Stare ale "nowe" opony - czy warto?

Postprzez trojeczkaGT » 5 wrz 2017, o 19:54

kakarotto ja zawsze pytam kogos :

Czy jego auto jest zlotowe czy tzw dupowoz bo nie oplaca sie kupowac nowych opon do auta ktore ma pojezdzic z rok lub dwa. Polecalbym jednak kupowac "stare" opony osobiscie czyli podjechac i zobaczyc bo jak opona bedzie popekana na biezniku to nie oplaca sie chyba ze na zatarcie.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Stare ale "nowe" opony - czy warto?

Postprzez Kwiat Paproci » 16 lut 2021, o 17:02

Chociaż sam mam do sprzedania 4 koła ze starymi oponami - to powiem, że jeżeli nie do zapasu albo np. wstawienia do lakiernika, to na pewno nie. Kupiłem auto na oponach z 2004 roku cztery lata temu i póki nie zmieniłem na nówki, to był strach przy każdym hamowaniu, nawet na suchym asfalcie ślizgały się. Guma z czasem się wulkanizuje czyli degraduje i mimo dobrego bieżnika już źle funkcjonują.
Sprawdziłem.
Kwiat Paproci
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 18 lip 2017, o 08:01
Rocznik: 1995
Silnik: 1781 AAM
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Felgi i opony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości