Przebita opona

Wszystkie informacje o felgach aluminiowych, stalowych, oraz oponach.

Moderator: Moderator

Przebita opona

Postprzez morsdicti » 10 lut 2009, o 17:36

W nocy jakiś dowcipniś poprzebijał koła w autach na parkingu, w moim golfie na szczęście tylko jedno z tyłu ... w kole była dziura mniej więcej średnicy 2-3 mm (tyle ile śrubokręt). Pojechałem na wulkanizację i koleś powiedział, że nie będzie kleił tej opony bo ona wybuchnie podczas jazdy :) ja pytam dlaczego a on że dziura jest po boku a nie na bierzniku i takich opon sie nie klei ... czy to prawda i czy taka opona rzeczywiście może strzelić podczas jazdy ? dziura jest mniej więcej w miejsu które zaznaczyłem na zdjęciu .... co o tym sądzicie ... ostatecznie on tą oponę skleił i cały dzień powietrze z niej nie zeszło ...

Obrazek
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Przebita opona

 

Postprzez K@mil » 10 lut 2009, o 17:50

morsdicti napisał(a):co o tym sądzicie... ostatecznie on tą oponę skleił i cały dzień powietrze z niej nie zeszło ...


Nie wiem po co te pytanie, jesli do tego nie trzyma jeszcze powietrza to opona na Szrot.

morsdicti napisał(a): że nie będzie kleił tej opony bo ona wybuchnie podczas jazdy ja pytam dlaczego a on że dziura jest po boku a nie na bierzniku i takich opon sie nie klei


Bardzo dobrze powiedział, musisz pamietac ze opona podczas jazdy tez pracuje, np. kamien albo dziura w jezdni to opona sie ugina, mozna nawet zauwazyc takie cos jak wjezdza sie np. na kraweznik ze opona dostaje tak jakby balona... (tak jakby miała za mało powietrza)

Co do opon to nie ma zabawy. Jesli opona bedzie felerna to ... bumm :) Jak bedzie to tylna to poł biedy gorzej przednia :D 8-)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez morsdicti » 10 lut 2009, o 18:03

napisalem że powietrze nie zeszło :) czyli jest dobrze na razie sklejona ... problem jest taki, że jakbym był u siebie w mieście to bym wymienił te opony a tutaj to jest duży wydatek jednak bo za wymianę swoje biorą a i za opony też trzeba trochę dać tak ? przypominam że wymieniam w tym wypadku dwie .. bo takiej jak mam na penwo już nie dostane nigdzie ;)

kolejny problem to że kończy się zima a to opona zimowa to po co mi nowe zimówki .... kupiłbym letnie ale ... mam inne rozmiary alusów i blach na zime ;)
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez K@mil » 10 lut 2009, o 18:14

morsdicti napisał(a):napisalem że powietrze nie zeszło


o sorki, za szybko czytam hehe.... hmm moglo zejsc ale w takiej ilosci ze nie zauwazyles tego, najlepiej sprawdzac to miernikiem do badania ciśnienia :mrgreen: .

morsdicti napisał(a):kolejny problem to że kończy się zima a to opona zimowa to po co mi nowe zimówki .... kupiłbym letnie ale ... mam inne rozmiary alusów i blach na zime


hmm widze ze bedziesz jezdzil na tej oponie, jak tak bedzie, to załóż ja na tyl od strony pasazera !! ...

morsdicti napisał(a):bo za wymianę swoje biorą a i za opony też trzeba trochę dać tak


Jesli opony kupujesz u wulkanizatora to wymiana jest za free, tzn. tak jest u mnie w miescie :P
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez morsdicti » 10 lut 2009, o 18:24

jest na tyle od pasażera :) w sobotę mi przywiozą moje felgi z letnimi oponami i zamnienię ... tylko że jak pech to pech na całego właśnie przed chwilą w Gdańsku spadł śnieg he he
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez K@mil » 10 lut 2009, o 19:42

Jesli bedzie trzymac powietrze to wydaje mi sie ze jak bedziesz jezdzil po miescie (50-80km/h), nie bedziesz jezdzil z predkoscia 200km/h hehe to bedzie dobrze.. :D
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez kajtek » 10 lut 2009, o 19:51

K@mil napisał(a):nie bedziesz jezdzil z predkoscia 200km/h
przy tym silniku trzeba powiedzieć otwarcie że nie ma takiego zagrożenia :lol:
a tak wyrazając swą opinie ja bym jednak wolał wymienic taką opone bo to jednak strach, człowiek jezdzi autostradą no i nie zna dnia ani godziny kiedy może być po oponie a wtedy gorzej jak np jedzie sie ponad 100km/h :-?
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez morsdicti » 10 lut 2009, o 20:09

kajtek, wątpisz w moc która spoczywa w mojej bestii :P ?

kolejna kwestia ... czy można założyć inne opony tzn. szersze lub też wyższe na poszczególne osie parami ... tj np: przód 175/50/14 tył 175/65/14 ? :) i jak to wpływa na jazdę :)
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez kajtek » 10 lut 2009, o 20:24

morsdicti napisał(a):kajtek, wątpisz w moc która spoczywa w mojej bestii :P ?

ależ skąd nawet nigdy bym nie śmiał :) Twój potwór może sie tylko taki wydawać niepozorny a w rzeczywistości może to być cieżka do opanowania bestia która rwie do przodu niczym VR6 w tej samej budzie :]
morsdicti napisał(a):zy można założyć inne opony tzn. szersze lub też wyższe

morsdicti napisał(a):np: przód 175/50/14 tył 175/65/14
podałeś rożne wielkości profilu a nie szerokość :chytry:
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Felgi i opony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron