POMOCY!! FELGI!!

Wszystkie informacje o felgach aluminiowych, stalowych, oraz oponach.

Moderator: Moderator

POMOCY!! FELGI!!

Postprzez araskowalczyk » 21 paź 2007, o 21:33

Witam! Ostatnio miałem taki przypadek ze wyskoczył mi tir na zakręcie i byłem zmuszony zjechac na pobocze a ze było strome pogięłem felge i chu.... srzelił opone. Mam taki problem ze mam teraz straszne rysy na tej feldze i chciałbym to jakos odnowic. Felga jest juz wyprostowana. Zbliza sie okres zimowy wiec załoze zimówki na stalowych felgach i miałbym czas do odnowienia tych felg. Czy zna ktos jakis dobry sposób na wyszlifowanie tych felg samemu zebym nie musiał ich zawozic do jakiegos specjalisty, pisakowania itp.?? Proszę o rady jak mozna je odnowic samemu?
araskowalczyk
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 cze 2007, o 17:31
Lokalizacja: Wykrot

POMOCY!! FELGI!!

 

Postprzez kataniarz » 22 paź 2007, o 10:21

Kolego kup sobie skansol jest to taki kwas do zdzierania farb i lakierow!Felgi mozesz wyszlifowac i pomalowac sobie samemu albo co daje super efekt spolerowac je na lustro duzo osob bedzie ci zazdroscilo:P Np;moj kolega w citroenie saxo felgi obkleil sobie folia carbonowa i tez bardzo ladnie wyglada ale wszystko zalezy jaki masz wzor felg:)
kataniarz
kataniarz
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 7 paź 2007, o 21:38
Lokalizacja: jarocin wlkp

Postprzez araskowalczyk » 22 paź 2007, o 14:54

Przedstawiam wzór moich Alu na Zdjeciac. Pokazuje felge która ucierpiała na tym zdarzeniu i na niej najbardziej mi zalezy zeby ją odrestaurowac. Reszta jest wporządku ale jak bede robił to wszystkie oczywiscie:)
araskowalczyk
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 cze 2007, o 17:31
Lokalizacja: Wykrot

Postprzez kataniarz » 22 paź 2007, o 16:35

O kolego ja bym zrobil sobie tak ten duzy rant sobie elegancko wypolerowac a ta gwiazde psiknac jaka ladna mgilka! chyba ze chcesz tez polerowac jest to mozliwe ale musialbys sie pozomnie przylozyc i sadze ze bedziesz mial nowe felgi!!:)
kataniarz
kataniarz
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 7 paź 2007, o 21:38
Lokalizacja: jarocin wlkp

Postprzez araskowalczyk » 22 paź 2007, o 16:45

No własnie chciałbym sie do tego dobrze przyłozyc teraz bedzie zmiana na zimówki i zima nadchodzi i duzo wolnego czasu w garazu. Chcialbym tez wypolerowac ramiona i nie wiem jak sie do tego zabrac jakiego papieru sciernego uzyc, jakich gradacji i jakiej pasty polerskiej i ewentualnie jakiego lakieru choc nie chciałbym lakierowac bo podobno efekt jest duzo gorszy.
araskowalczyk
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 cze 2007, o 17:31
Lokalizacja: Wykrot

Postprzez Redrick » 24 paź 2007, o 16:35

rant wypolerujesz ale ramiona wątpie bo jest to duzo roboty zaczoł bym od papieru 600 puźniej wodne 1200 i 2000 na koniec paste troche czasu ci zejdzie ale efekt będzie. w miejscu gdzie jest porypany użyj grubszego papieru na początek np.400
Avatar użytkownika
Redrick
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 14 lip 2007, o 19:14
Lokalizacja: Szamotuły

Postprzez puwel » 16 gru 2007, o 19:18

Ja teraz sie zabra?em za polerke swoich alusow, i robota wymaga duzej cierpliwosci.

Oto fotka dekielka (z felgami jeszcze robie :P)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a9b ... e3fe7.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ae8 ... d345f.html nasza motywacja
puwel
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 gru 2007, o 18:46
Lokalizacja: Bielsko- Bia?a


- - -



Powrót do Felgi i opony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości