OPONY ZIMOWE I WIELOSEZONOWE

Wszystkie informacje o felgach aluminiowych, stalowych, oraz oponach.

Moderator: Moderator

OPONY ZIMOWE I WIELOSEZONOWE

Postprzez maciekzlw » 13 lis 2013, o 19:25

witam. mój problem polega na tym, iż mam dwa golfiki i jak wiadomo zbliza się zima i zmiana opon.. problem w tym, ze mam komplet prawie nowych opon zimowych i nowych wielosezonowych goodyerow i nie mam pojecia czy zalozyc na jeden komplet zimowek a na drugi wielosezonwoek czy moze rozlozyc, ze do jednego dwie takie i dwie takie i do drugie auta tak samo, bo wiadomo jak zaloze caly komplet do jednego zimowych to bedzie fajnie a nie wiem jak z wielosezonowymi a nie chce ze dziewczyna sie gdzies rozbila :)
maciekzlw
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 lis 2012, o 19:21
Lokalizacja: Zelów

OPONY ZIMOWE I WIELOSEZONOWE

 

Postprzez trojeczkaGT » 13 lis 2013, o 21:01

wiec zaloz sobie wielosezonowe bo napewno bardziej panujesz nad golfem i ewentualnym "uciekaniem" auta a dziewczyna niech jezdzi na zimowkach nawet jak bedzie wiedziala ze ma wszystkie zimowki to juz bedzie pewniejsza.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez prezesik » 13 lis 2013, o 22:55

Opony wielosezonowe to "kupa z włosem". Jeździłem na takich i mnie fiaty 126p na śniegu wyprzedzały... a ja nie mogłem utrzymać auta na drodze. Zakładaj swojej lubej zimówki a sam bardzo uważaj na wielosezonówkach.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez pablomed » 13 lis 2013, o 23:33

ja się trochę poruszałem na wielosezonówkach Oplem Corsą w ubiegłą zimę (za wiele śniegu nie widziały) . Źle nie było, ale wielosezonówki jeśli już się zakłada to klasy premium, i przez to póki co rzecz się nie opłaca za bardzo.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Opik » 14 lis 2013, o 00:21

Akurat we wszelkich testach wielosezonówki w zimowych warunkach wypadają bardzo dobrze
Zdecydowanie bliżej im do zimowych opon niż letnich, jedyne w czym są zauważalnie gorsze to osiągi na mokrej nawierzchni - tutaj nie ma przebacz i są gorsze i od letnich, i od zimówek. Za to w kopnym śniegu wiele z nich nie ustępuje bardzo markowym zimówkom. Warunek tylko taki, że te wielosezonowe mają być sensownej marki, a nie najtańszy chińczyk. Wtedy to nic nie pomoże ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez prezesik » 14 lis 2013, o 01:36

Ja miałem Dębicę Navigator II. Na prostej zaśnieżonej drodze ładnie hamowały auto, ale przy skręcie kierownicą w którąś stronę auto jechało prosto, za to na zimówkach zaśnieżone zakręty nie były problemem.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez maciekzlw » 14 lis 2013, o 12:58

opony wielosezonowe to Goodyear Vector 4season wiec nie sa chyba jakies zle nie zadnej chinczyk
maciekzlw
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 lis 2012, o 19:21
Lokalizacja: Zelów

Postprzez Opik » 14 lis 2013, o 13:00

no to bardzo sensowne oponki
moim zdaniem jednego postaw na zimówkach, a drugiego na wielosezonowych, bez kombinacji
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Felgi i opony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości