odnawianie felg potrzebne porady

Wszystkie informacje o felgach aluminiowych, stalowych, oraz oponach.

Moderator: Moderator

odnawianie felg potrzebne porady

Postprzez coku » 14 kwi 2013, o 19:24

Witam. Kupiłem ostatnio felgi exclusive stinnes z oponami na przód 195/50 R15 i tył 195/55 R15 (+ radio na SD :-D ) a za wszystko dałem 520zł. Tylko za tą kase szału nie ma jeśli chodzi o wygląd kół :-P ,trzeba odnowić bo lakier zdarty i ranty w kilku miejscach skruszone ale to narazie zostawie jedynie ten wygląd szpeci. Widziałem na allegro od cholery tych lakierów to teraz moje pytanie Jak samemu naprawić żeby aż tak sie nie rzucało w oczy ?
Obrazek
Obrazek
coku
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 03:57
Lokalizacja: Olsztyn

odnawianie felg potrzebne porady

 

Postprzez Janekwgolfie » 14 kwi 2013, o 21:36

podlacze sie do tematu. mam felgi bbs 16 troche poniszczone i na lato chce odnowic. troche czytalem o tym ale jeszcze postanowilem sie dowiedziec tutaj pytajac innych forumowiczow. Mam zamiar felgi popiaskowac a potem polakeirowac. Moze ktos poradzic jaki lakier jaki piasek itp.
Janekwgolfie
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 paź 2012, o 21:36
Lokalizacja: Białystok

Postprzez coku » 16 kwi 2013, o 20:20

Na pomoc sie nie doczekałem i sam znalazłem odp na innych forach. Kupie scansol odpadnie lakier położe nowy chrom sprayem potem bezbarwy i po robocie ;P to jest proste ...teoretycznie zobaczymy jak w praktyce :lol: . A koszt około stówka od jednego sprzedajacego z allegro zeby nie płacic za przesyłke kilka razy :-P 1x scansol + 3x chrom srebrny + 2x bezbarwny i nitro ;P doczyścic bród w środku.
coku
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 03:57
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez K7 » 16 kwi 2013, o 20:44

Panowie, ogolnie to w pierwszej kolejnosci oczyszczamy felgę z farby ( tak jak kolega wczesniej powiedział scansol itp..) wypełniamy ubytki szpachlą aluminiową ( jest mocniejsza od zwykłej )
szlifujemy zeby wszystko było gładkie, psikamy podkładem akrylowym po czym matujemy podkład (p800) zeby nowa powłoka lakiernicza miała sie na czym trzymac. Pozniej aplikujemy lakier, tutaj mamy duzy wybor poniewaz są rozne lakiery, na niektore musimy zaaplikowac lakier bezbarwny a niektore są juz z bezbarwnym zmieszane i tez dają fajny efekt. Po pomalowaniu mozemy tez nasz nowy lakier wypolerowac, matujemy go papierkiem P2000-2500 ( uwazamy zeby nie przetrzec) po czym polerujemy pastą do polerowania powłok lakierniczych np. G3 itp..

Jezeli farba na odnawianych felgach nie jest zniszczona, nia ma zarysowan itp. nie musimy nakładac podkładu jedynie matujemy starą farbę i nakładamy nową i tez bedzie to działac ;)
K7
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:24
Lokalizacja: Ruda Śląska


- - -



Powrót do Felgi i opony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 3 gości