malowanie alumek domowym sposobem

Wszystkie informacje o felgach aluminiowych, stalowych, oraz oponach.

Moderator: Moderator

malowanie alumek domowym sposobem

Postprzez dawi19 » 9 mar 2011, o 01:05

Witam chce pomalowac moje alumki na biala perle. i teraz pytanie chce to zrobic domowym sposobem, wiec od czego musze zaczac i co zrobic zebvy kolor byl ladny i trwaly?

[ Dodano: 2011-03-09, 23:17 ]
nikt mi niepomoze?
dawi19
Badacz tematu
 
Posty: 374
Dołączył(a): 22 cze 2010, o 23:43
Lokalizacja: Rybnik

malowanie alumek domowym sposobem

 

Postprzez PrzemeK » 13 mar 2011, o 11:36

Jeżeli lakier jest bardzo zniszczony najpierw oddajesz felgi do piaskowania, później podkład i farba, a jak lakier nie jest bardzo zniszczony to możesz je zmatować papierem ściernym 1000, odłuszczasz benzyną ekstrakcyjną, później malujesz na białą perłe, a na końcu glazura, po kilku dniach jak wszystko dokładnie wyschnie możesz je przepolerować.
PrzemeK
Czytacz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 19 paź 2010, o 10:22
Lokalizacja: Nysa

Postprzez dawi19 » 13 mar 2011, o 14:19

ok. dzieki. lakier na felgach mam w dobrym stanie. tylko teraz powiedz mi czym je pomalowac? i co mam kupic?
dawi19
Badacz tematu
 
Posty: 374
Dołączył(a): 22 cze 2010, o 23:43
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez prezesik » 13 mar 2011, o 17:12

Ja też dałem koledze do malowania swoje alu, też myślałem, aby dać białą perłę.

Może ktoś podeśle jakiś link z fotką alufelgi pomalowanej w kolor białej perły.

Czy jest jakaś różnica między białą perłą a zwykłym srebełkiem?
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez PrzemeK » 14 mar 2011, o 00:47

musisz kupic papier ścierny o gradacji 1000 (na 4 felgi to z 3 arkusze, matujesz na mokro), beznyne ekstrakcyjną 1 litr powienien ci wystarczyc spokojnie, spray lub baze do pistoletu ale jak nigdy nie malowałes pistoletem to ciężko ci bedzie pomalować to chyba lepiej spray. no i glazure tez w sprayu możesz kupić (myśle ze po 2 puszki póllitrowe ci wystarczą, glazury może nawet jedna) i jak pomalujesz w kolor to czekasz az troche podeschnie tak z 10 min i malujesz glazurą tak żeby zacieków nie porobić.

Jeżeli nigdy nic nie malowałeś takiego to myśle ze lepiej bedzie jak oddasz te felgi komus co sie na tym zna albo do zakładu co malują proszkowo ale to juz troche kosztuje.
PrzemeK
Czytacz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 19 paź 2010, o 10:22
Lokalizacja: Nysa


- - -



Powrót do Felgi i opony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości