jak przechowywać opony zimowe w lato

Wszystkie informacje o felgach aluminiowych, stalowych, oraz oponach.

Moderator: Moderator

jak przechowywać opony zimowe w lato

Postprzez marrcee » 22 mar 2008, o 00:05

Mam pytanie jak najlepiej i gdzie przechowywac zimowe opony z felgami w sezonie letnim ?

mam mozliwosc przechowania u wulkanizatora pod wiata zadaszona czy jest to dobra opcja ? czy np opony wrzucic do jakis worków jeszcze np takich duzych jak na smieci badz jakis specialnych

pozdrawiam
Avatar użytkownika
marrcee
Badacz tematu
 
Posty: 189
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 12:54
Lokalizacja: Stolyca

jak przechowywać opony zimowe w lato

 

Postprzez K@mil » 22 mar 2008, o 00:10

Najlepiej oponki powiesic na specjalnym stojaku i wtedy mozna przykryc jakas folia :)

A tu masz linki jak takie stojaczki wygladaja i ile kosztuja pzdr :

1

2

3

4


No a jesli nie masz miejsca na stojak to mozna zrobic sobie w garazu na scianie specjalne sruby na ktore bedzesz mogl wkrecic sobie oponki i beda one wisialy cale lato nie przeszkadzajac nikomu :)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez kajtek » 22 mar 2008, o 10:57

marrcee, spuszczasz troszke powietrza z opon gdyż już nie będą obciążane masą samochodu przez pare ładnych miesiecy a pozniej kładziesz swoją zimówke na płasko w jakimś suchym pomieszczeniu (można by jeszcze coś po nią podłożyć, u mnie opony leżą na palecie) na nią następną i układasz wszystkie jadna na drugą, zajmie to miejsca tyle co na stojaku nr 3 który pokazał K@mil bo będą w ten sam sposób czekały do zimy, ale 100 zł masz kiermance. Możesz sobie jeszcze je czyms nakryć, pozdro
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez marrcee » 23 mar 2008, o 20:25

aha super bardzo dzieki, a jezeli chodzi o przykrycie ich to lepiej czyms materialowym czy foliowym ? oczywiscie foliowym nie szczelnie zeby byl przeplyw powietrza

a poniewaz mieszkam w bloku ani wieszanie na scianie ani postawienie w garazu nie wchodzi w gre czy takie trzymanie pod jedynie zadaszona a nie obudowana calkowicie wiata darowac sobie ?
Avatar użytkownika
marrcee
Badacz tematu
 
Posty: 189
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 12:54
Lokalizacja: Stolyca

Postprzez kajtek » 24 mar 2008, o 13:56

marrcee, jak uważasz, grunt żeby nie było tam mokro, nakryj je też czym chcesz może być folia chodzi o to zeby nic po nich nie lało i nic im nie bedzie :]
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pawel_ns » 24 mar 2008, o 14:00

ja kupilem takie materialowe pokrowce na kola... dalem za nie ok 60 zl na allegro i jestem zadowolony
MOJE BYŁE MK3
AHF+ ..::TDI POWER::..
Avatar użytkownika
pawel_ns
Members
 
Posty: 1020
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 12:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez marrcee » 24 mar 2008, o 17:11

wporzo dzieki bardzo :) ocenie wszystkie opcje i zobacze co dalej :]
Avatar użytkownika
marrcee
Badacz tematu
 
Posty: 189
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 12:54
Lokalizacja: Stolyca


- - -



Powrót do Felgi i opony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości