Felgi 16 ? Bedą pasowały ?

Wszystkie informacje o felgach aluminiowych, stalowych, oraz oponach.

Moderator: Moderator

Felgi 16 ? Bedą pasowały ?

Postprzez JETI MK3 » 17 mar 2008, o 13:23

Witam. mam na oku zakup felg 16 borbeta. ich rozmiary to 4x9J 2xet30 2xet15. Z oponami 215/40/r16 i 205/45/r16. nie wiem czy beda pasowały i żeby przypadkiem nie tarły o nadkola. Obecnie moja golfina ( golf III 1.8 ) siedzi na stalowych 14 i nie wiem czy to nie będzie zbytnia przesada. Zastanawiam się też nad kupnem gwintowanego zawieszenia i tu nasuwa mi się też drugie pytanie. Czy założenie takich felg nie uniemożliwi zbytniego zglebienia golfa na gwincie. Czekam na rzetelne odpowiedzi i z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam.
JETI MK3
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 30 gru 2007, o 14:48
Lokalizacja: ŚREM

Felgi 16 ? Bedą pasowały ?

 

Postprzez xwojtassx » 17 mar 2008, o 17:52

jesli moge cos podpowiedziec to wydaje mi sie ze 16 to jest troszke przesada, w prawdzie nie wiem jak to bedzie sie prezentowalo ze zmienionym zawieszeniem. ja w swojej golfinie( 1.9 tD z 94r) mam zimowe 14 cali i to jest tak akurat natomiast letnie opony mam na 15-tu calach i przy wiekszej predkosci jak wpadlem w dziure to tylne kola tarly o nadkola (troszke poranilem opony z tylu) teraz wsadzilem w sprezyny z tylu gumy utwardzajace wiec nie przycieram choc jak zaladuje mocno bagaznik albo mam pasarzerow z ttylu to nawet z tymi gumami w sprezynachg zdazy mi sie przytrzec. fakt jest ze moze jakbym mial niski profil opony to mnoze tez bylo by inaczej ale wtedy siada komfort a golfik i tak jest juz twardawy ;-)
oczywiscie decyzja jest twoja ale ja osobioscie bym sie na 16 cali nie skusil, chyba ze masz mozliwosc zalozenia tych kolek na chwile do swojego sprzetu to zaluz ocen jak wyglada i moze sie przejedz troszke wtedy sam bedziesz mogl najlepiej ocenic.
dodam tylko jeszcze ze ja raczej te swoje 15 bede wymienial na 14 (zamieniam sie z kumplem) bo szkoda mi opon a na dodatkowe utwardzanie zawieszenia narazie mnie nie stac
pozdrawiam :-)
xwojtassx
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9 gru 2007, o 12:05
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Otmar Alt » 18 mar 2008, o 00:18

Ja mam na 16-stkach 205 profil ... zawieszenie H&R ...z tyłu ponad 1 cm dystans ...i zdaża mi sie przytrzeć opony nie powiem :-/ a przy komplecie osób dość często... jesli nie wozisz dużo ludzi lub cięzaru to polecam - w przypadku praktycznego wykorzystywania autka - lepiej wrzuć 15''....
pozdrawiam :-D
Avatar użytkownika
Otmar Alt
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 26 lut 2008, o 20:56
Lokalizacja: Pludry

Postprzez JETI MK3 » 18 mar 2008, o 12:18

Dzieki panowie za szybką odpowiedz. Zrobie tak jak sugeruje xwojtassx. Najpierw założe gwintowane zawieszenie a potem przymierze 15 i 16 i przejade sie na tym dla porównania. dobrze sie składa że mam kumpla co prowadzi zakład wulkanizacji więc nie powinno być problemu z przymiarką tych felg. Jeszcze raz dzieki panowie.

[ Dodano: 2008-03-18, 11:24 ]
Otmar Alt. W twoim golfie masz 16 i chyba już niżej go położyć na nich nie można. Mi zależy żeby gleba była jak największa. więc chyba jednak postawie na 15 calówki. Ale decyzję podejmę dopiero po przymiarkach i 15 i 16 calówek. Pozdrawiam.
JETI MK3
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 30 gru 2007, o 14:48
Lokalizacja: ŚREM

Postprzez Otmar Alt » 18 mar 2008, o 16:42

no myśle ze jeszcze by szło ale to by tył musiał zostać bardzo mocno utwardzony :-/
Niżej zreszta nie ma po co...tylko sie człowiek by wku..iał ...a te jest optymalne dla kogos kto umie jeżdżic i wyczówa odległości do krawężników,i takie tam dziury itp
Avatar użytkownika
Otmar Alt
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 26 lut 2008, o 20:56
Lokalizacja: Pludry

Postprzez Stealth » 23 mar 2008, o 18:49

Ja nie mialem jeszcze okazji by mi tylne kola tarly o nadkola a mam 15" 195/50 nawet jak zaladuje ludzi do tylu - mysle (i tu pisze do tych co im obciera) ze macie juz sprezyny do wymiany - ja mam wersje gt i nie wiem czy od zwyklej wersji sie czyms roznia ale jak moge cos doradzic to jesli juz nie chcecie ladowac jakichs wyczynowych amorow i sprezyn to zalozcie sprezyny od gt - na pewno nie bedzie tarlo
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez TOmeck » 24 mar 2008, o 20:40

przy takim rozmiarze felgi to wiadomo ze nie bedzie nic ocieralo..
Avatar użytkownika
TOmeck
Badacz tematu
 
Posty: 173
Dołączył(a): 1 mar 2008, o 18:48
Lokalizacja: WiElIcZkA


- - -



Powrót do Felgi i opony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości