Dziura w jezdni

Wszystkie informacje o felgach aluminiowych, stalowych, oraz oponach.

Moderator: Moderator

Postprzez michald25 » 20 sty 2011, o 20:48

ted3, ja wpadłem w dziurę i uszkodziłem alu na dodatek tylną 9 cali firmy borbet T , no i wezwałem policję do spisania protokołu szkody , następnie zasięgnąłem porady co zrobić żeby dostać odszkodowanie za felgę ,pytałem na forach i u innych osób i każdy za przeproszeniem pieprzył że nic nie wskóram,daruj sobie itp.itd. Postanowiłem sprawdzić czy faktycznie nie uda się wygrać z zarządcą drogi i zrobiłem tak : zrobiłem zdjęcie owej dziury oczywiście zmierzyłem jej wielkość głębokość i to wsio na zdjąciach było widoczne , następnie zmierzyłem metrówką w jakiej odległości owa dziura się znajduje od punktu orientacyjnego a musi to być mierzone od jakiegoś znaku ostrzegawczego lub innego np znak miejscowości przy jakiej to było , następnie zrobiłem zdjęcie uszkodzonej feli i opony.Kolejnym krokiem jest ustalenie kto jest zarządcą drogi i gdzie jest ubezpieczony do tego posłużył mi internet .Jak już wiedziałem kto co to wybrałem się z tymi dokumentami do ubezpieczyciela tej drogi było to akurat u mnie PZU.Dalej sprawa potoczyła się szybko ponieważ miałem wszystkie dokumenty i nic nie mogli mi naskoczyć dodatkowo notatka z policji.Trochę tam było sapania ale po 2 tygodniach przyjeżdża do mnie rzeczoznawca i patrzymy co z felgą przy okazji pokazałem mu drugą felgę bo ją wcześniej zgieła żónka i naściemniałem że dopiero teraz to zauważyłem i że to też wina tej dziury :-P .Facet nacykał swoich fociszy i pojechał.Kazał czekać na odp. Myślę sobie coś tam dostane chociaż za spawanie feli się zwróci no i za 3 dni dostaje pisemko od ubezpieczyciela drogi że wina była ich dziura została załatana a mi przyznali odszkodowanie za szkodę w wysokości 1900 zł :-o I takim to sposobem za jedną felgę dostałem cały komplet za darmo ;-) Więc nie mówcie że nie warto bo warto tylko trzeba trochę poczytać na necie co i jak zrobić żeby was nie zagieli.Możliwe że czegoś tu nie napisałem co jeszcze trzeba ale to było dosyć dawno i już nie pamiętam.Próbuj przecież to nic nie kosztuje a możesz jedynie zyskać.Pozdrawiam.
VAG EŁK
michald25
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 17:08
Lokalizacja: Ełk

 

Postprzez Jojek » 25 sty 2011, o 11:29

dokladnie jak kolega napisal jedz tam zakladaj stare kolo i wzywal policje a potem do ubezpieczyciela.. ja juz tak odzyskalem w firmowym aucie pieniadze na 3 komplety opon tymbardziej z e w aucie mma juz dosc stary model opony wiec nie ma go w sprzedazy i w tym momencie ubezpieczalnia oddaje za 2 nowe opony i nie stresuj sie tym ze jestes uczciwy a to jest nieuczciwe bo skoro nie dbaja o to to niech cghociaz placa... a tak przy okazji moj ostatni przypadek wygladal tak ze rozwalilem kolo jadac do gdyni kolo ciechocinka nie mialem czasu w noicy czekac to jak wracalem stanalem w tym samym miejscu zadzwonilem po policje nim przyjechali to ja powiedzialem ze zmienilem juz dawno kolo i czekam na nich wyciagnalem z kipy uszkodzone kolo popatrzyli zrobili zdjecie dziur tam jest tyle ze nie byli w stanie ustalic ktora to byla spisali protokol i czekamy teraz na decyzje z ubezpieczalni
:ok:
Avatar użytkownika
Jojek
Badacz tematu
 
Posty: 160
Dołączył(a): 27 wrz 2010, o 20:16
Lokalizacja: EL

Postprzez Cinek76 » 25 sty 2011, o 21:25

kolego michald25 dobrze zrobiłeś!! trzeba z nimi walczyć!!! pzdr ;-)
Cinek76
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2 sty 2011, o 19:41
Lokalizacja: Twardogóra

Postprzez b-bobo » 27 sty 2011, o 18:57

liwinglawida napisał(a):ta.. przyjedzie a tam dziury nie ma :D

Moim zdaniem nie ma co sie pakować w takie krzywe tematy...


... :lol: to jest dobre :lol: weszły drogoece na forum- temat przeczytały... pojechały i dziure załatały hehehe . z tym ci się udało koleżo.,dobre dobre :hyhy:
Avatar użytkownika
b-bobo
Czytacz
 
Posty: 93
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 19:52
Lokalizacja: Lipsko

Postprzez LukTychy » 28 sty 2011, o 13:38

u mnie w Tychach na prywatnej drodze dojazdowej do TESCO są takie dziurska ze masakra... kiedyś byłem na nocce i była afera bo koleś jechał BMW X6 i wpadł w krater!!! TESCO ponosiło koszty naprawy samochodu... tyle że gość wezwał do zdarzenia Policje i dyrektora sklepu
Avatar użytkownika
LukTychy
Members
 
Posty: 1138
Dołączył(a): 25 cze 2010, o 07:02
Lokalizacja: ST

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Felgi i opony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 3 gości