dobór et i szerokości

Wszystkie informacje o felgach aluminiowych, stalowych, oraz oponach.

Moderator: Moderator

dobór et i szerokości

Postprzez Michael_Angelo » 29 paź 2013, o 18:08

Witam proszę o pomoc w dobraniu szerokości i et a mianowicie felgi, które poprzednio miałem były w następujących rozmiarach:

przód 7,5j et 30
tył 9j et 25

Tył miałem praktycznie na równi przód ciut zdaje sie byl schowany.

Ostatnio zacząłem brać pod uwagę felgi w rozmiarze

przód 8j et 25
tył 9j et 20

Więc tak z tyłu wiadomo ta sama szerokość jedynie odsadzenie 5mm na zewnątrz to o tym wiem jednak z przodu nie wiem czy dobrze myślę...
Sprawa ma się tak różnica w szerokości 0,5 J czyli 1,27 cm tj. po jednej i po drugiej stronie felgi po 6mm szerzej teraz jeżeli et jest niższe o 5mm co wypycha felge na zewnątrz to
6+5 = 11 na stronę zewnętrzną i 6-5=1 od strony wewnętrznej
Na to wygląda, że do zewnątrz szerzej będzie o 11mm a do wewnątrz 1mm

Chciałbym się doradzić czy dobrze wymierzyłem robiłem też za pomocą kalkulatora ET i też mi tak wyszło ale chciałbym jeszcze zobaczyć np zdjęcie bądź żeby ktoś się wypowiedział kto ma jakie koło i czy mu sie chowa ile wystaje itd bądź może trafi się ktoś kto ma identyczne kółka.

Dzięki i pozdrawiam !
Avatar użytkownika
Michael_Angelo
Badacz tematu
 
Posty: 162
Dołączył(a): 29 lut 2012, o 19:54
Lokalizacja: Barwice

dobór et i szerokości

 

Re: dobór et i szerokości

Postprzez killah » 30 paź 2013, o 13:15

Michael_Angelo napisał(a):Witam proszę o pomoc w dobraniu szerokości i et a mianowicie felgi, które poprzednio miałem były w następujących rozmiarach:

przód 7,5j et 30
tył 9j et 25

Tył miałem praktycznie na równi przód ciut zdaje sie byl schowany.

Ostatnio zacząłem brać pod uwagę felgi w rozmiarze

przód 8j et 25
tył 9j et 20

Więc tak z tyłu wiadomo ta sama szerokość jedynie odsadzenie 5mm na zewnątrz to o tym wiem jednak z przodu nie wiem czy dobrze myślę...
Sprawa ma się tak różnica w szerokości 0,5 J czyli 1,27 cm tj. po jednej i po drugiej stronie felgi po 6mm szerzej teraz jeżeli et jest niższe o 5mm co wypycha felge na zewnątrz to
6+5 = 11 na stronę zewnętrzną i 6-5=1 od strony wewnętrznej
Na to wygląda, że do zewnątrz szerzej będzie o 11mm a do wewnątrz 1mm

Chciałbym się doradzić czy dobrze wymierzyłem robiłem też za pomocą kalkulatora ET i też mi tak wyszło ale chciałbym jeszcze zobaczyć np zdjęcie bądź żeby ktoś się wypowiedział kto ma jakie koło i czy mu sie chowa ile wystaje itd bądź może trafi się ktoś kto ma identyczne kółka.

Dzięki i pozdrawiam !


http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/k ... r-et-felgi

Po co się tyle męczyć z obliczeniami...

Przód przy mojej glebie tarłby nawet z zaklepanymi rantami a przód to zejdziesz na maxa gwintem i będzie jeszcze możliwość trochę niżej :P
killah
 

Postprzez Michael_Angelo » 30 paź 2013, o 23:31

liczyłem nim z tym, że nie pamiętam jak siedziały moje poprzednie koła i chciałbym wiedzieć jaka szer i et jest na równi z nadkolem
Avatar użytkownika
Michael_Angelo
Badacz tematu
 
Posty: 162
Dołączył(a): 29 lut 2012, o 19:54
Lokalizacja: Barwice

Postprzez killah » 31 paź 2013, o 09:36

Michael_Angelo napisał(a):liczyłem nim z tym, że nie pamiętam jak siedziały moje poprzednie koła i chciałbym wiedzieć jaka szer i et jest na równi z nadkolem


To zobacz sobie jak moje siedzą i dodaj sobie kila mm na tyle.
killah
 


- - -



Powrót do Felgi i opony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości