Czy "się zmieści" oraz jakie mogą to być alu?

Wszystkie informacje o felgach aluminiowych, stalowych, oraz oponach.

Moderator: Moderator

Czy "się zmieści" oraz jakie mogą to być alu?

Postprzez MormoCS » 14 lut 2014, o 08:52

Witam.
Wczoraj wybrałem się na wyprawę po felgi, okazyjna cena oraz zgoda mojej drugiej połówki sprawiły, że wróciłem z kompletem felg 15'' do odnowienia (planuje pomalować, obecnie trwa spór czy czarny mat na auto i biały na fele, czy odwrotnie.. :hyhy: ). Moje pytanie brzmi następująco:

Czy zmieszczą mi się do golfera?
oraz
Co to w ogóle za felgi?

Trochę info: Nie wiem jaki "-" w zawieszeniu ma golf, podejrzewam, że poprzedni właściciel po prostu upitolił sprężyny (jak bedzie inaczej - fajnie). Efekt jest taki, że pomiędzy dokładką a ziemią mieści się tylko(albo aż dla niektórych maniaków ^^) mój but.

Oznaczenia felg jakie znam:
- 15" 7Jx15H2 ET37
z oponami:
- 195x65x15 (były ostatnio używane w Espace II)

Proszę o pomoc, dodaje zdjęcia golfa (orientacyjne) oraz felg.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
MormoCS
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 26 paź 2013, o 05:39
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Czy "się zmieści" oraz jakie mogą to być alu?

 

Postprzez Grzesiek2507 » 14 lut 2014, o 09:18

Optymalne wymiary felgi dla golfa, ale ten kartofel na nich moze Ci juz przycierac. Wzor bez szalu.
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez MormoCS » 14 lut 2014, o 09:28

No może bez szału, mi się bardziej podoba niż powykręcane jak *^%^%^&%:)
Chcę po prostu wiedzieć czy już mam zacząć odkładać na gwint czy jeszcze mogę poczekać ;)
Ostatnio edytowano 17 lut 2014, o 15:57 przez MormoCS, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MormoCS
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 26 paź 2013, o 05:39
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Postprzez Opik » 14 lut 2014, o 11:48

felgi takie sobie i na pewno nie maluj ich na czarno, na czarno to można 16" maznąć która wtedy niknie, każda mniejsza felga w czarnym kolorze będzie wyglądała tutaj śmiesznie
Miałem zimówki w tym rozmiarze w pierwszą zimę, przy -40 nic nie tarło ale niewiele brakło. Masz niżej więc tarcie zapewnione
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez MormoCS » 14 lut 2014, o 11:55

Opik napisał(a):felgi takie sobie i na pewno nie maluj ich na czarno, na czarno to można 16" maznąć która wtedy niknie, każda mniejsza felga w czarnym kolorze będzie wyglądała tutaj śmiesznie
Miałem zimówki w tym rozmiarze w pierwszą zimę, przy -40 nic nie tarło ale niewiele brakło. Masz niżej więc tarcie zapewnione


Myślisz, że biały mat na feldze do czarnego na wozie będzie w miarę wyglądał ? Czyli czeka mnie zakup zawieszenia?.. Polecasz może jakieś dobre ? Wiem, że są 2 czołowe firmy (gwintowane, w inne nie inwestuje bo się nie opłaca) Ta Technix i coś tam jeszcze.. jakieś wskazówki ?
Avatar użytkownika
MormoCS
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 26 paź 2013, o 05:39
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Postprzez Opik » 14 lut 2014, o 12:31

MormoCS, to nie są dwie czołowe firmy, to są dwa najtańsze najsensowniejsze gwinty :hyhy: Ta Technix & Tuning Art (ten drugi ma podobno nieco gorsze sprężyny) i o nich się dobrze nie wypowiem, beton nie zawieszenie, samochód skacze jak piłeczka pingpongowa, zero jakiejkolwiek kultury pracy. MTS pod względem pracy jest o półkę wyżej, też jest sztywny ale przynajmniej pracuje w jakiś względnie normalny sposób. Także jak dla mnie to ten drugi

Mat na felgach jakoś do mnie nie przemawia, będzie to wiecznie zasrane, a lakier matowy wymaga dużo więcej uwagi i poświęcenia niż zwykły. Dlatego z budą rób co chcesz, ale felgi to ja bym pomalował normalnie
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez MormoCS » 14 lut 2014, o 13:29

No to prawdopodobnie zaopatrze się w MTS, bo ta zawiecha co jest teraz to jest masakra.. każdą nierówność na drodzę do pracy jestem w stanie Ci pokazać :mrgreen:

Do malowanka czekam na dobre temperatury, więc jeszcze może dużo się zmienić :) Dzisiaj spróbuje wepchnąć te fele po pracy, dam zdjęcie jak wyszło :roll:

Pozdro i dzięki za rady! :hyhy:

PS: Zapomniałbym.. chciałbym mieć w golfie w miarę "ludzką" zawiechę.. chce odpocząć po prostu. Mógłbyś polecić coś? Czy szykać oryg. ?
Avatar użytkownika
MormoCS
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 26 paź 2013, o 05:39
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Postprzez Opik » 14 lut 2014, o 15:19

jak chcesz normalnosci to na pewno zaden gwint :P szukaj ori GTI, -20 w stosunku do serii ale wzglednie miekka
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Radi » 14 lut 2014, o 16:31

Nie rozumiem pytania czy sie zmieści? przecież to standardowe rozmiary bez szału i bez emocji. Co innego jeśli była by to 10 calowa 17stka. jedyne co to ten kartofel na tych felgach 100 razy lepsza była by opona 195/50
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Opik » 14 lut 2014, o 16:50

skoro piszesz ze chcesz normalnosci to szukaj normalnego zawiasu bo kazdy sportowy gwint czy kit jest sztywny. Gti bylo fabrycznie obnizone o 20mm w stosunku do serii i to jest dobry kompromis pomiedzy wygladem a komfortem
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez MormoCS » 14 lut 2014, o 19:27

Miejcie dla mnie troche wyrozumiałosci.. pierwsze felgi na które moglem sobie pozwolić ;) więc będę polował na zawieszenie od GTI.. może później przezuce sie na gwint :)

Niestety dzis nie zdazylem sprawdzic felg, bo bylem zajety wymiana szyberdachu - z zepsutego na zepsuty - zajebiscie.

Dzieki wielkie za pomoc, temat do zamkniecia.

PS: Następny miesiąc to bedzie polowanie na kozackie opony ;)
Avatar użytkownika
MormoCS
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 26 paź 2013, o 05:39
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie


- - -



Powrót do Felgi i opony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości