Całosezonowe czy zimowe???

Wszystkie informacje o felgach aluminiowych, stalowych, oraz oponach.

Moderator: Moderator

Całosezonowe czy zimowe???

Postprzez kajtek » 28 lis 2007, o 16:08

Jeżdże teraz na oponach o oznaczeniu M+S i nie wiem czy to są opony całosezonowe czy zimowe???Ponoć na zimówkach pisze WINTER a MS to sa całosezonówki ale tak tylko słyszałem od jednej osoby wiec rozwiejcie wątpilwość...
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Całosezonowe czy zimowe???

 

Postprzez oizo » 28 lis 2007, o 18:59

m+s doslownie znaczy mud + snow czyli bloto+snieg. to znaczy ze masz miekka gume zimowa w oponie ale czy to typowa zimowka to musisz popatrzec na bieznik czy ma ostre krawedzie lamelki itd. jak cos to podaj nazwe opony to ci powiem. wielosezonowe opony maja najczesciej oznaczenie m+s
oizo
 

Postprzez kajtek » 28 lis 2007, o 23:11

Przód i tył mam m+s przód goodyear tył kumho czy coś takieo a co jeszcze miałbym podać?Przód wygląda jak typowa zimówka tył już mniej ale sam nie wiem po czym to rozpoznać...
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez oizo » 29 lis 2007, o 19:07

dokladna nazwe opony albo zdjecie mi wyslij jak ci na tym zalezy.
oizo
 

Postprzez kajtek » 30 lis 2007, o 13:35

A wiec tak, przód GOODYEAR VECTOR 3, tył KUMHO KW 7400
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez oizo » 30 lis 2007, o 18:57

te goodyear to sa na pewno wielosezonowe a kumho raczej tez bo oni praktycznie nie maja zimowek przynajmniej sie nie spotkalem. sadze ze bedzie ci sie kiepsko jezdzilo to te goodyear to stary model i moga byc juz sliskie. przyjzyj sie debicy nowy nawigator ma taki sam ksztalt bieznika co goodyear a nowa frigo 2 to stary bieznik fulda cristal z 2000r. jak cos to pytaj jeszcze. czyli raczej masz wielosezonowe opony a po czym to najlepiej poznac. otoz maja one na boku znaczki slonce snieg deszcz i jeszcze cos przewaznie cztery sa i wtedy to opona wielosezonowa. pozdrawiam
oizo
 

Postprzez kajtek » 1 gru 2007, o 00:54

tak też mi sie wydawało z tymi znaczkami także wiem że te kumho beda napewno wielosezonowe a skoro mówisz że goodyear też no to sprawa jasna:)pasi mi to bo bede je potrzebował na lato jak bede jechał do Francji załadowany (moje alusy maja ET 25 wiec tra mi jak jade z obciażeniem na tyle) i tam też kupie sobie odpowiednie aluski a dotychczasowe sprzedam po powrocie:)Dzieki wielkie pozdrowionka!
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Felgi i opony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości