zmiana silnika 1.4 na 1,8 problem z elektryką

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

zmiana silnika 1.4 na 1,8 problem z elektryką

Postprzez osa24 » 18 sie 2014, o 19:35

witam pytanie na szybko zmieniłem silnik z 1,4 na 1,8 kompletny z skrzynią półosiami itp przełożyłem całą instalacje silnikową i oświetleniową , oświetlenie działa ale z silnikową mam problem kostki podłączone zostały tak jak były w dawcy ale w moim aucie zostały nie podłączone 2 kabelki czerwony i szary nie wiem gdzie to podłączyć nie ma żadnych dodatkowych wejść , kable okolicy skrzynki z przekaźnikami pod kierownicą i samej kierownicy silnik ma iskrę kręci ale nie odpala , nie podaje paliwa , mechanikiem jestem myślę w miarę , skoro przewaliłem 2 silniki z mojego i z dawcy w jeden dzień ale z elektryką mam mały problem być może mam immobiliser a w dawcy go nie było ale nie wiem jak to ogarnąć spotkał się ktoś z wami w takim temacie ?? lub omijał immobiliser ??
osa24
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 sie 2014, o 12:09
Lokalizacja: ..........

zmiana silnika 1.4 na 1,8 problem z elektryką

 

Postprzez pablomed » 19 sie 2014, o 09:41

Kolego a typy silników, roczniki, informacja czy jest immo u dawcy i biorcy, informacja skąd te kabelki wychodzą z której wiązki i jakie maja wtyczki? Bez takich podstawowych danych na pytanie nie da się odpowiedzieć.
Czy masz immo to przecież można się zorientowac po tym czy są kostki w kluczykach, pętle odbiorcze przy stacyjkach, po obecności pudełeczek immo pod licznikiem.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość