zapłon zdech

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

zapłon zdech

Postprzez Lukasz_golf_1,4 » 1 sie 2010, o 10:29

witam mam problem i nie potrafię go rozwiązać. Zapłon nie odpowiada tzn nie zawsze , przekręcając kluczyk nie włącza się zapłon (kontrolki) rozrusznik się załącza i się kreci ale nie włącza się zapłon ale wszystko działa takie rzeczy jak podgrzewanie tylnej szyba wiatrak itd, sprawdziłem wszystkie przekaźniki i bezpieczniki , przekaźniki cykają tak jakby na 2 razy i nic jak załapie ten 3 to się włącza zapłon i wszystko jest ok wiec wyciągnąłem wszystkie przekaźniki i przekręcając na zapłon coś jeszcze cyka tak jakby wyżej nad skrzynka bezpieczników ale nie mogę zobaczyć co tam jest może ktoś wie czy są jeszcze gdzieś jakieś przekaźniki oprócz tych w skrzynce acha i jeszcze w skrzynce mam przekaźnik 18 chyba na 4 miejscu strasznie się nagrzewa nie wiem czemu bo się włącza normalnie

po przekręceniu zaplonu nie działa tylko szyber
Ostatnio edytowano 23 sie 2010, o 17:38 przez Lukasz_golf_1,4, łącznie edytowano 1 raz
by golf
Lukasz_golf_1,4
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 28 gru 2009, o 01:27
Lokalizacja: Gorzów

zapłon zdech

 

Postprzez bart_GT » 1 sie 2010, o 14:51

Lukasz_golf_1,4, na moje kostka stacyjki do wymiany ;-)
Mój golfik ===> moj-golf/golf-by-bart-gt-t18305.html

Zapraszam :)
Avatar użytkownika
bart_GT
Members
 
Posty: 483
Dołączył(a): 1 paź 2008, o 21:27
Lokalizacja: PGO

Postprzez prezesik » 1 sie 2010, o 15:35

kostka stacyjki do wymiany
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Sivy » 1 sie 2010, o 20:26

Tak jak pisza koledzy, poszukaj oryginalu. Masz literowke w temacie.
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Postprzez b-bobo » 20 sie 2010, o 13:25

Witam.Mam to samo w moim golfie :-? . I sązę,że to pucha komtutera się krzani :kwasny: .Jest wyżej nad bezpiecznikami.Wyciąg cały włącznik świateł,i tam z tyłu jest ta puszka co właśnie cpyka.Jak u mnie nie zapali się zapłon to rusze kostkami co są wpięte tam i zaraz się zapala.Wyjmowałem to i otwierałem ale nic nie urwane ani przypalone :-| Na podpięciu się pod VAGA powinno pokazać CO JEST GRANE DOKŁADNIE ;-) .
Avatar użytkownika
b-bobo
Czytacz
 
Posty: 93
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 19:52
Lokalizacja: Lipsko

Postprzez rafal_z_ph » 21 sie 2010, o 13:10

Miałem w golfie też to samo - rozrusznik kręcił, a nie chciał palić. Po wymianie kostki stacyjki jak ręką odjął. Zanim wymieniłem tą kostkę grzebałem w tych kablach, wypinałem kostki, podłączałem nawet na krótko, no to odpalał normalnie. Kostka w sklepie oryginał 110 zł, a zamiennik 18 zł. Ale szkoda potem roboty na zamiennik bo potrafią po miesiącu się sypać. Polecam wymienić tą kostkę.
rafal_z_ph
Czytacz
 
Posty: 99
Dołączył(a): 10 gru 2007, o 22:42
Lokalizacja: Pomieczynska Huta/Kaszuby

Postprzez b-bobo » 22 sie 2010, o 11:14

no zobacze i ja tą kostkę. :-D Mam nową więc podepnę narazie bez rozbiórki fajery :roll: A jak bedzie ok i przestanie się krzanić to dopiero wymienuie bo u mnie jes poducha i nie chcę bez potrzeby grzebać :-P .Dam znać czy pomogło to ;-) . Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
b-bobo
Czytacz
 
Posty: 93
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 19:52
Lokalizacja: Lipsko

Postprzez DJ_DARCO » 23 sie 2010, o 19:34

moja rada kup sobie oryginał kostkę albo nawet urzywaną ale oryginał ! te za 20 złotych to syf jakich mało. Kumplowi trzeci raz już wymieniam w ciągu 2 miesięcy. kosztowało go to już tyle ile by mógł dać za oryginał. nie ma się co szczypać
Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców moj-golf/mk3-cl-by-dj-darco-t21179.html
Avatar użytkownika
DJ_DARCO
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 25 wrz 2009, o 18:04
Lokalizacja: Wadowice


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 6 gości

cron