Zamykanie / otwieranie elektryczych szyb Golf 3 1994, 1,6

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Zamykanie / otwieranie elektryczych szyb Golf 3 1994, 1,6

Postprzez kuncio » 22 lip 2010, o 21:57

Sytuacja wygląda następująco.
Otwieranie i zamykanie szyb działało poprawnie do wczoraj (z przycisków na drzwiach kierowcy otwieranie i zamykanie szyby kierowcy jak i szyby pasażera=OK, z przycisków na drzwiach pasażera otwieranie i zamykanie szyby pasażera=OK).

Opiszę dokładnie sytuacje, może to pomoże stwierdzić co siadło:

Zamknąłem drzwi z kluczyka z opcją domykania szyb (przytrzymałem dłużej przekręcony kluczyk by zamknęły się szyby i szyberdach).

Gdy wróciłem do auta, już nie działało otwieranie oraz zamykanie szyby kierowcy z przycisków na drzwiach kierowcy.
Nie działa otwieranie szyby pasażera z przycisków na drzwiach kierowcy. Działa zamykanie szyby pasażera z przycisków na drzwiach kierowcy.
Działa otwieranie jak i zamykanie szyby pasażera z przycisków na drzwiach pasażera.

Z tego co wyczytałem, nie mogły paść przewody gdyż gdyby tak się stało to ani otwieranie ani zamykanie szyby pasażera z przycisków na drzwiach kierowcy nie mogło by działać.

Proszę o podpowiedź co mogło się zepsuć oraz gdzie tego w aucie szukać.
Avatar użytkownika
kuncio
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:58
Lokalizacja: Kętrzyn

Zamykanie / otwieranie elektryczych szyb Golf 3 1994, 1,6

 

Postprzez Zico63 » 23 lip 2010, o 10:46

Prawdopodobnie padł prawy styk w przełączniku 2 w podłokietniku drzwi kierowcy, wymontować, posprawdzać.
Obrazek
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez golfik60 » 23 lip 2010, o 13:53

a czy działający przycisk ma sprawne podwietlenie? ja mialem to samo i okzazlo sie ze pękl przewód miedzy karoserią a drzwiami...
Avatar użytkownika
golfik60
Badacz tematu
 
Posty: 198
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 00:48
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Zico63 » 23 lip 2010, o 14:49

Może to być pewną oznaką: podświetlenie jest z kabelka z napięciem przy zapłonie i ten sam kabelek jest wykorzystany do sterownika (silniczka) szyby. Pęknięcie więc tego przewodu inieruchomi szybę i da brak podświetlenia!
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez kuncio » 23 lip 2010, o 15:38

Działa!! Dziękuję bardzo - a jednak przewód pęknięty. :szok: Po zdjęciu gumy między drzwiami a karoserią okazało się, że już 3 kabelki były wcześniej łączone (poskręcane i pozawijane taśmą) no i do tego brązowy - najgrubszy przełamał się ponownie. Po połączeniu działa jak wcześniej.
Jak się złamie jeszcze raz to pewnie będzie trzeba dokleić kawałek kabelka :kwasny:
Avatar użytkownika
kuncio
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:58
Lokalizacja: Kętrzyn


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości