zamulony centralny. co robić ?

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

zamulony centralny. co robić ?

Postprzez miliaszuk » 2 lip 2009, o 20:42

co to może być??? centralny zamek otwiera sie powoli i tak samo zamyka tzn. rygielki w drzwiach są jakieś wolne co może być tego przyczyną ???
miliaszuk
Czytacz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: Białystok

zamulony centralny. co robić ?

 

Postprzez Pascal » 2 lip 2009, o 21:09

A jaki masz centralny seryjny?pneumatyczny?
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez marcinkoz2910 » 2 lip 2009, o 22:09

miliaszuk, jeśli masz seryjny pneumatyczny (czyli masz pompkę w bagażniku pod prawą lampą) to na 80% wysiada Ci ta właśnie pompka bo innym uszkodzeniem może być kończący się wąż od układu tego zamka, uszkodzone gdzieś kolanko gumowe łączące węże, uszkodzona przelotka w drzwiach lub na końcu uszkodzony zamek

wszystkie te uszkodzenia powodują nieszczelność a co za tym idzie podciśnienie wytwarzane przez pompkę powstaje w dłuższym czasie

P.S. mi pneumatyk zamyka całe auto w około 2sek.
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez miliaszuk » 4 lip 2009, o 06:44

mam pneumatyczny zamek no i ta pompka jest ale niewiem czy jest wlasnie uszkodzona ale dzieki za rade jak znajde czas to zaczne od weżyków sprawdzać .

P.S.mi też zamyka w jakieś 2-3 sekund wszystki drzwi.
miliaszuk
Czytacz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 18:51
Lokalizacja: Białystok

Postprzez marcinkoz2910 » 4 lip 2009, o 08:03

miliaszuk napisał(a):P.S.mi też zamyka w jakieś 2-3 sekund wszystki drzwi.
no to jest wszystko OK on tak mulato działa :P hehe ja np. jak z pilota otwieram drzwi i stroję pod drzwiami kierowcy to po naciśnięciu odpowiedniego guzika otwierają się drzwi kierowcy na samym końcu a co za tym idzie ..... każdy już wchodzi do auta a ja musze czekać aż cofnie mi się rygielek

bo uszkodzenie to byś miał wtedy gdy by się auto otwierało ponad 5 sek.
ja miałem kiedyś Ibize z takim zamkiem do zrobienia gdzie auto otwierało i zamykało się po 30 sekundach i to masz uszkodzenia

Ogólnie zamki pneumatyczne są wolniejsze od elektrycznych
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez k-m-r1 » 4 lip 2009, o 10:38

jak rozbierałem instalacje pneumatyczną to zamek kierowcy jest na samym końcu czyli pompka musi przetłoczyc powietrze z całego układu a że do zamka kierowcty ma najdalej to czekasz

wg długosci weży najżliżej jest
pompka
trójnik do
wlew paliwa
potem klapa tylna
zamek tylny za pasażerem
tu rozgałęzienie na drugą stronę dżwi rozgałęzienie 10-20 cm za słupkiem
zamek pasażera
po drugiej stronie 10-20 cm od łupka rozgałęznik
zamek za kierowcą i
zamek kierowcy
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez mazzieh84 » 13 lis 2010, o 17:40

Dokleję się do starego już tematu z Toledo z zamkiem pneumatycznym, panowie, co może powodować że po naciśnięciu kluczykiem otwiera że tak powiem ile zdąży? Chodzi o to że jak długo trzymamy guzik na pilocie "Otwieranie" to 4 drzwi i wlew paliwa się otworzą, jeśli natomiast dosłownie "klikniemy" na "Zamykanie" pompka wykona krótka pracę po czym cisza a drzwi nie domknięte, i na odwrót to samo, jakby gubiła napięcie, jakieś sugestie? Sorry że tu z Tolkiem wyjeżdżam ale zdaje sie ze pompka podobna do naszych
Avatar użytkownika
mazzieh84
Badacz tematu
 
Posty: 326
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 22:38
Lokalizacja: Dobre Miasto

Postprzez pablomed » 13 lis 2010, o 22:51

Pierwsze toledo jest bardziej zbliżone elektrycznie raczej do golfa II. Ile pinów ma pompka? w Golfie II chyba tylko 3 możliwe że nie ma takiej automatyki żeby tylko kiwnięcie kluczykiem w zamku ją uruchamiało na tyle ile potrzeba jak w trójkach i trzeba dłużej trzymać - to samo z pilotem, widocznie centralny jest podpięty pod taki kanał sterownika lub alarmu na którym impuls trwa tyle ile naciśnięcie guzika, to trzeba mieć tak podpięte lub zmienić sterownik na takli żeby dawał na kablach sterujących centralem impuls 3.5 sekundy taką ma większość alarmów i sterowników centrala możliwość ustawienia. Musiałbyś znaleźć centralkę tego pilota, czasem długość impulsu ustawia się zworkami, czasem "programowo" ale to trzeba znaleźć instrukcję do tego co masz, no i sprawdzić czy właściwie podłączone, czyli pod kable sterujące centralem a nie do tzw kanału dodatkowego.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez mazzieh84 » 14 lis 2010, o 11:01

Pompka 3 piny, po spalonych bezpiecznikach sie zdupcyło, Toledo 97 po lifcie, ciekawe gdzie to ma sterownik? Da sie zamknąć tylko trzeba trzymać ok 5 sekund pilot, wcześ.niej było tak że mu dałeś komendę Zamknij wystarczyło tylko kliknąć i pompka dawała te 5 sekund do zamknięcia, rozkodowało sie coś? Obrazek
Ostatnio edytowano 14 lis 2010, o 17:29 przez mazzieh84, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mazzieh84
Badacz tematu
 
Posty: 326
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 22:38
Lokalizacja: Dobre Miasto

Postprzez pablomed » 14 lis 2010, o 17:12

Skoro wcześniej było ok to pompka się zwaliła, niema sterownika dodatkowego, ta skąpa elektronika która jest potrzebna do wydłużenia działania jej silniczka jest w samej pompce. Nie wiem co tam jest w środku w tej 3-pinowej pompce, ale zawsze warto rozebrać, może jakiś kondensator tylko się rozlał. Szukaj info lub pompki pod golfem II to będzie to samo.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez mazzieh84 » 14 lis 2010, o 17:16

No i tyle w tym temacie, dzięki za cenne info, spróbujemy więc wymiany :hyhy:
Avatar użytkownika
mazzieh84
Badacz tematu
 
Posty: 326
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 22:38
Lokalizacja: Dobre Miasto


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości