Wycieraczki c.d

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Wycieraczki c.d

Postprzez Malakas » 26 lip 2010, o 21:43

Witam.

Mam taki problem..

Wycieraczki przednie chodzą mi tylko w jednej pozycji a dokładnie tylko gdy wezme je w dól na jedna z opcji. Reszta opcji mi nie działa tzn. kiedy wezme o jeden zabek w gore manetke to nic nie działa, nie reaguja , gdy wezme o 2 to takze nic.. Nieraz cos zalapia ale nie tak zeby np. mogl sobie ustawic zeby chodzily co 5sek.. nawet na najszybszej predkosci mi nie dzialaja.. jedynie dzialaja mi gdy uzywam spryskiwaczy i gdy przelacze na opcje w dol..
Jest to uciążliwe i dreczace.

Sprawdzałem przekaźniki, spalony bezpiecznik wymienilem. I nadal nic..Jest tak samo jak bylo.

Jakies propozycje? W czym tkwi problem ?
Malakas
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 20:31
Lokalizacja: POLSKA

Wycieraczki c.d

 

Re: Wycieraczki c.d

Postprzez killah » 26 lip 2010, o 21:51

Malakas napisał(a):Witam.

Mam taki problem..

Wycieraczki przednie chodzą mi tylko w jednej pozycji a dokładnie tylko gdy wezme je w dól na jedna z opcji. Reszta opcji mi nie działa tzn. kiedy wezme o jeden zabek w gore manetke to nic nie działa, nie reaguja , gdy wezme o 2 to takze nic.. Nieraz cos zalapia ale nie tak zeby np. mogl sobie ustawic zeby chodzily co 5sek.. nawet na najszybszej predkosci mi nie dzialaja.. jedynie dzialaja mi gdy uzywam spryskiwaczy i gdy przelacze na opcje w dol..
Jest to uciążliwe i dreczace.

Sprawdzałem przekaźniki, spalony bezpiecznik wymienilem. I nadal nic..Jest tak samo jak bylo.

Jakies propozycje? W czym tkwi problem ?



manetka wycieraczek prawdopodobnie robi zwarcie

dlatego poszedł bezpiecznik. wymień ją i powinno być OK
killah
 

Postprzez adams » 26 lip 2010, o 21:57

A ja mam propozycję :) Wg mnie padł Ci i teraz uwaga padnie chyba nawet prawidłowa nazwa ;) PRZEŁĄCZNIK ZESPOLONY (manetki wyceraczek, kierunkow i wlacznik awaryjnych)

Znalazlem, np takie cosik na alledrogo, ale ten model jest akurat ze sterowaniem komputerem pokladowym, swoją drogą za 4 dyszki chyba sie nawet oplaca.

http://allegro.pl/item1148727525_przela ... f_iii.html

Ale przed zakupem drugiego jesli masz troche pojęcia i checi polecam Ci zebys sobie sprobowal rozebrac swoj i przeczyscic styki (nawet nie wiem czy to jest sprawa rozbieralna).

A tak zebys mial 100 % pewnosci ze to to , to wez pozycz ze szrotu ten przelacznik zdejmij obudowe stacyjki wyciagnij kostki ze swojego przelacznika i podepnij pod "pozyczony".

Powodzenia.

[ Dodano: 2010-07-26, 21:58 ]
noi killah wyprzedzil mnie :-P
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez killah » 26 lip 2010, o 22:05

adams napisał(a):A ja mam propozycję :) Wg mnie padł Ci i teraz uwaga padnie chyba nawet prawidłowa nazwa ;) PRZEŁĄCZNIK ZESPOLONY (manetki wyceraczek, kierunkow i wlacznik awaryjnych)

Znalazlem, np takie cosik na alledrogo, ale ten model jest akurat ze sterowaniem komputerem pokladowym, swoją drogą za 4 dyszki chyba sie nawet oplaca.

http://allegro.pl/item1148727525_przela ... f_iii.html

Ale przed zakupem drugiego jesli masz troche pojęcia i checi polecam Ci zebys sobie sprobowal rozebrac swoj i przeczyscic styki (nawet nie wiem czy to jest sprawa rozbieralna).

A tak zebys mial 100 % pewnosci ze to to , to wez pozycz ze szrotu ten przelacznik zdejmij obudowe stacyjki wyciagnij kostki ze swojego przelacznika i podepnij pod "pozyczony".

Powodzenia.

[ Dodano: 2010-07-26, 21:58 ]
noi killah wyprzedzil mnie :-P


mi jak padł od kierunkowskazów to mechanik skołował tylko lewą stronę i koszt był połowę niższy:d
killah
 

Postprzez adams » 26 lip 2010, o 22:10

adams napisał(a):(nawet nie wiem czy to jest sprawa rozbieralna)


killah napisał(a):mechanik skołował tylko lewą stronę


czyli jest rozbieralna :-P
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Malakas » 27 lip 2010, o 23:15

Hmm..
Rozebrałem obudowe plastikową ale nic pozatym nie udało mi sie sciągnać..
Nie mam zamiaru jechac z tym do mechanika chcem to samemu zrobic..
Dopiero zaczynam sie mechanika interesowac wiec jakies wskazówki jak zdjąć te manetki ? Czy dokladniej ktore styki? I ta manetka na allegro jest inna niz mam..
Malakas
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 20:31
Lokalizacja: POLSKA

Postprzez killah » 28 lip 2010, o 00:04

bo Adams dał Ci taką z MFA. Ty sobie poszukaj normalnej. Sądzę że na forum powinno być gdzieś o zdjęciu przełącznika zespolonego. Ja mogę pomóc przy zdjęciu kiery bo samego przełącznika sam nie zdejmowałem.

ta obudowa to masz na myśli plastik koło kiery? to nie pomoże trzeba zdjąć kierę
killah
 

Postprzez saladrus » 28 lip 2010, o 11:22

tylko jak będziesz ściągał kiere to ustaw koła prosto żebyś potem po założeniu kiery nie miał jej krzywo .
a manetki trzymają się chyba na 2 śrubkach .
Avatar użytkownika
saladrus
Members
 
Posty: 839
Dołączył(a): 18 lip 2008, o 20:57
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Postprzez Malakas » 30 lip 2010, o 23:25

a kierownice jak odkrecic?
Malakas
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 20:31
Lokalizacja: POLSKA

Postprzez killah » 31 lip 2010, o 13:22

Malakas napisał(a):a kierownice jak odkrecic?


http://www.golf3.pl/topics41/przelaczni ... htm#252510
killah
 


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości