Witam Chcę MFa zapodać ale co i jak ?

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Witam Chcę MFa zapodać ale co i jak ?

Postprzez Alanos77 » 4 lis 2014, o 13:53

Witam,na początku przepraszam może za mało szukalem aklbo źle,mam od miesiąca Golfa 3 - 2.0 8v 115 km,wersia USA ale nie mam MFA mamkontrolke nie zapiętych pasów ale nie ma Rezerwy,mam czujnik przy pasie kierowcy ale nie przy pasożycie.Dobra do sedna sprawy,chcę zapodać MFA nie wiem co i jak tak jak już pisałem szukałem ale nie bardzo,rozkręciłem deche do licznika i okazalo się że licznik ma 1 wejście na białą kostkę z około 20 kablami a wiążka ma dwie wtyczki białą ok 20 kabli i taka samą czerwoną z 2 kablami, koło kolumny kierowniczej wisi sobie niebieska wtyczka z dwoma kabelkami o oznaczeniu 1HO 972 478,moje pytanie czy mam wiązkę pod MFA czy muszę sztukować?Proszę o pomoc,dziękuję.
Alanos77
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 wrz 2014, o 01:14
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Witam Chcę MFa zapodać ale co i jak ?

 

Postprzez klaudek669 » 4 lis 2014, o 14:08

Mfa podchodzi do licznika pod białą wtyczkę 28 pinową, czerwona jest od dodatkowych kontrolek usa. Musisz dołożyć brakujace piny w kostce białej przy liczniku do skrzynki bezpieczników.

Od skrzynki bezpieczników w wersji mfa idzie druga wiązka jeszcze czteroprzewodowa do manetki mfa. Też musisz dołożyć, no i jeszcze nie powiedziałeś nic o liczniku. Czy posiada już funkcje mfa czy to tylko zwykły licznik usa posiadający dodatkowe kontrolki.

Ta niebieska wtyczka to prawdopodobnie od poduszki kierowcy :-D

Po krótce potrzebne rzeczy:
- licznik mfa o odpowiednim numerze wgsz
- manetka mfa
- wiązka licznik - skrzynka lub dołożenie brakujących przewodów do Twojej
- wiazka skrzynka manetka
- manetka mfa
- czujnik temperatury oleju
- czujnik temperatury zewnętrznej
- kabelki od czujników do skrzynki
- małe złącze do podpięcia pinu spalania w komputerze i kawałek kabelka.

Chyba wszystko. Najgorzej będzie z licznikiem.
Avatar użytkownika
klaudek669
Badacz tematu
 
Posty: 320
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 00:12
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez Alanos77 » 4 lis 2014, o 14:32

ok,dzięki za info teraz pytania: ile kabelków ma mieć kostka biała do licznika z mfa? bo mam ich tam sporo,dalej licznik mam bez MFA,a tą niebieska gdzie wpiąć w kolumnie bo świeci mi kontrolka poduszki?i ostatnie czy licznik z takiego samego golfa 2.0 8 v 115 km z MFA bedzie pasował do mnie czy szukać tego WSZ coś tam? Dzięki z góry.
Alanos77
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 wrz 2014, o 01:14
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez klaudek669 » 4 lis 2014, o 14:37

Szukaj tam w okolicy tej wtyczki, powinna tam być. Jak nie ma to ktoś odciął albo jest urwana taśma pod kierownicą.

Ile kabelków ma mieć kostka z mfa? W wersji usa komplecik czyli 28 kabelków.

Będzie pasował licznik, tylko wiąże się to z utratą starego przebiegu i pozbyciem się fajnego licznika usa. Ja tam bym został przy tym co masz, ale jak chce Ci się bawić to proszę bardzo.
Avatar użytkownika
klaudek669
Badacz tematu
 
Posty: 320
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 00:12
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez Alanos77 » 5 lis 2014, o 14:18

co do air baga okazało się ze auto było bite i ktoś wyrwał gniazdo w taśmie a poducha wystrzelona w kierownicy i zamaskowana,czeka mnie wymiana poduchy i taśmy,co do licznika to musze policzyc te kable we wtyczce
Alanos77
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 wrz 2014, o 01:14
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość