Wentylator

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Wentylator

Postprzez krychol » 12 cze 2010, o 19:48

Witam. Powiedzcie mi co moze byc przyczyna nie wlaczania sie wentylatora chlodnicy na drugi bieg. Po wlaczeniu klimatyzacji wentylator pracuje caly czas na pierwszym biegu. Ale w momencie zady w korku powienien wlaczyc 2-gi bieg zeby wychlodzic chlodnice. A tak sie nie dzieje. Wymienilem czujnik ktory znajduje sie w chlodnicy i nic z tego. Podlaczylem wentylator na krotko i wszystko z nim gra. Ale jest jedno ale. No wlasnie. Mial ktos moze podobny problem?
Avatar użytkownika
krychol
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 sie 2007, o 20:20
Lokalizacja: poznań

Wentylator

 

Postprzez prezesik » 12 cze 2010, o 22:03

Trzeba było by jeździć po pustyni w 40-stopniowym upale, wtedy się włączy. U mnie też włącza się tylko na I-biegu, drugi bieg to chyba tylko w ekstremalnych warunkach się włącza.
Jeżeli temperatura nie rośnie powyżej 95-100 stopni to nie ma się czego obawiać.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez TRD » 13 cze 2010, o 00:13

też to przerabiałem i 2 bieg się nie odpalał podłączyłem goolfa pod kompa . 1 bieg załączył sie prawidłowo i wiatrak zbijał temt. tak, że 2 bieg nie miał prawa się załączyć


piszę o podłączeniu do komp, bo wiedziałem że czujnik u mnie przekłamuje
'94 Golf SAVOY 1.8 ABS
Avatar użytkownika
TRD
Czytacz
 
Posty: 142
Dołączył(a): 26 mar 2009, o 18:34
Lokalizacja: Łomża

Postprzez pablomed » 13 cze 2010, o 11:15

krychol, po pierwsze po włączeniu klimy wiatrak odpala przeważnie od razu na drugim biegu, chyba że jest naprawdę chłodno. Wniosek że u ciebie uszkodzony jest sterownik wentylatorów - czarna skrzyneczka pod zbiorniczkiem płynu. Albo okablowanie do niego. Ale weź jeszcze sprawdź na tym sterowniku pod plastykową pokryweczką jest bezpiecznik z blaszki - popatrz czy się nie spalił. Możesz też podmienić włącznik w chłodnicy, ale wpierw sprawdź czy jak wyjmiesz mu wtyczkę i zewrzesz w niej styki to możesz uruchomić oba biegi wentylatora (na włączonym zapłonie). Jeśli tak winien może być ten włącznik, jeśli nie patrz co napisałem wyżej.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez krychol » 13 cze 2010, o 17:13

Nie no spoko panowie. jezdze tym samochodem juz trzeci rok(i chyba ostatni) i musze powiedziec ze przez poprzednie dwa lata podczas upalow 2-gi bieg wiatraka wlaczal mi sie co chwile gdy stalem w korku. Takze wszystko bylo dobrze do tej chwili. Musze sprawdzic sterownik po zbiorniczkiem plynu tak jak napisal pablomed. A tak na marginesie to po wlaczeniu klimatyzacji zalacza sie 1-wszy bieg wentyulatora a nie drugi. Drugi chodzi dopiero podczas duzych upalow. Mi na ta chwile temp. dochodzi do 100st stojac w korku tak wiec jezdze bez klimy.
Avatar użytkownika
krychol
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 sie 2007, o 20:20
Lokalizacja: poznań

Postprzez pablomed » 13 cze 2010, o 21:33

napisałem przeważnie na drugim, nie zawsze , mam pod domem GTI z klimą więc się orientuję, nie twierdzę że zawsze, ale jak jest duży upał jak ostatnio (na chłodzie jakoś klimy nie włączam) to praktycznie zawsze startuje mi na drugim,
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 13 gości