Uniwersalny centralny zamek - pytanie.

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Uniwersalny centralny zamek - pytanie.

Postprzez prze_mek24 » 16 sty 2008, o 17:50

Chciałbym założyć do mojego Golfa III centralny zamek. Moje pytanie dotyczy własnie uniwersalnych centralnych zamków sprzedawanych choćby na allegro. Jak sie one spisują ? Czy można je porównywać do tych oryginalnych ? Jaką firmę wybrać ? Słyszałem ze z montażem nie ma takiej filozofi (czy to prawda) a założenie oryginalnego to po pierwsze duze koszty a po drugie podobno nie jest to takie łatwe. Jeśli znajdzie sie ktoś kto poleca taki uniwersalny C.Z. to może jakieś wskazówki.. ? Prosze o rade.
prze_mek24
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 sty 2008, o 17:29
Lokalizacja: Woźniki

Uniwersalny centralny zamek - pytanie.

 

Postprzez kamilecki » 17 sty 2008, o 03:14

ja polecam!!

od zawsze montuję takie zamki, do montazu trzeba wiertarke, kilka wierteł i wkrętaki. Możesz być pewien że jeśli założysz je poprawnie to będziesz się nim cieszył, potem sprzedasz auto i nastepny własciciel będzie się nim cieszył jeszcze długo długo!!

mała anegdotka...

Szef Ojca kupował nową Skodę w salonie jakieś 3 lata temu(FABIE). oczywiscie wersja goła bo to na firmę, ale poprosil zeby na serwisie zamontowali mu ZAMEK CENTRALNY. oni na to ok... 800zł. oczywiscie zgodził się i zakupił te fabie z dolozonym centralnym. jakos 2 lata temu zapytal mnie wiedzac ze zajmuje sie montowaniem ZABEZPIECZEN samochodowych czy bym pilotow mu nie dolozyl. Więc kupiłem sterownik z 2 pilotami za 70zl, przystepuje do rozbebeszania elektryki coby znalezc odpowiednie przewody, by sie podpiac w ORYGINALNIE MONTOWANY NA SERWISIE CENTRALNY i ku mojemu zdziwieniu po rozebraniu poszycia drzwi oczom moim ukazal sie PARTACKO zamontowany Centralny, dokladnie ten który ja kupuje u zaufanego sprzedawcy za 40zl!!!! skoro Skoda robi takie rzeczy to znaczy ze musza byc pewni sprzetu. ja np. jestem...

słuze rada... pozdrawiam
kamilecki
Gaduła
 
Posty: 459
Dołączył(a): 31 paź 2007, o 19:16
Lokalizacja: do kąd

Postprzez Kryst88 » 17 sty 2008, o 12:44

zamki centralne sie takowe dobrze sprawuja sam takowy posiadam, zamontowalem ich multum, w roznych autach, potrzebujesz tylko troche piwa i wolnego czasu, jesli chodzi o sterownik to ja polecam magicar (ja mam model 820), jest o tyle lepszy ze podaje + i - do zamykania i otwierania wiec, nieznacznie od tego jaki masz zamek centralny bedzie z nim wspolpracowal, jesli chodzi zas o sam zamek z silownikami to mysle ze jak juz kupywac to nieco drozszy nie taki najtanszy, no i oczywiscie zeby mial dobra sile uciagu (moje maja 6kg)Pozdrawiam
Kryst88
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 08:38
Lokalizacja: Żory

Postprzez kamilecki » 17 sty 2008, o 14:42

Kryst88, myślę ze dla początkującego MONTERA to lepiej było by zakupić kompletny zestaw zamka centralnego na pilota. Nie trzeba łączyć dwóch centralek a jedynie podłączyć:

+,
-,
kierunki,
i jakiś kanał dodatkowy do bagaznika,

co w znaczący sposób upraszcza całą zabawę do zamocowania siłowników w drzwiach, co równiez nie bedzie wiekszym problemem myśle... napewno nie z NASZĄ pomocą :-D
kamilecki
Gaduła
 
Posty: 459
Dołączył(a): 31 paź 2007, o 19:16
Lokalizacja: do kąd

Postprzez Kryst88 » 17 sty 2008, o 15:05

napewno masz rację, tylko,że jesli chodzi o żywotność takiego urządzenia to wyadje mi się, że jest dużo mniejsza, ale napewno jest prostsze w montażu, chociaż nie wydaje mi się, żeby był jakiś problem z podłączeniem ich razem, wszystko jest opisane w diagramie w instrukcji obsługi

[ Dodano: 2008-01-17, 14:07 ]
a no i można kupić zestaw 2 takich urządzeń na allegro, i dodatkowo dostaje sie prosta instrukcje jak je dwa podlaczyc, tylko centralki zajmuja wiecej miejsca kiedy sa 2
Kryst88
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 08:38
Lokalizacja: Żory

Postprzez kamilecki » 17 sty 2008, o 15:18

oczywiście, całkowicie sie z Tobą zgadzam...

tak dla mnie jak i dla Ciebie to nie był by problem... jednak forumowicze po szkole powiedzmy kucharskiej mogą mieć problemy;]

co Sądzisz o tym zamku? ja takie właśnie montuje i u tego dokladnie sprzedawcy sie zaopatrzam.

http://www.allegro.pl/item292829376_zam ... zeglo.html


http://www.allegro.pl/item296571474_zam ... etal_.html

[ Dodano: 2008-01-17, 14:22 ]
prze_mek24, drugi link to propozycja dla Ciebie
kamilecki
Gaduła
 
Posty: 459
Dołączył(a): 31 paź 2007, o 19:16
Lokalizacja: do kąd

Postprzez Kryst88 » 17 sty 2008, o 15:54

no ciekawa propozycja ten fighter, tez nad tym myslalem jak zakladalem u Siebie, ale zdecydowalem sie na cos z silownikami 6 kg, a do fightera takich nie bylo, wiec wzialem sterownik z magicara i do tego zamek z silownikami 6 kg tez maja obrotowe glowice, bylo tylko troche wiecej przewodow do podlaczenia, ale wybrnąłem oczywiście :-) ja za swoj dalem cos ok 150 zl, ale nie moge narzekac, chociaz znam ludzi ktorzy maja pozakladane jakies tanie V-max'y i inne podobne, i też jak narazie nie ma problemów. pozdro
Kryst88
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 08:38
Lokalizacja: Żory

Postprzez kokosik_20 » 17 sty 2008, o 17:33

A ja mam inny problem mianowicie mam centralny zamek ale z pompka w bagazniku i gdy otwieram drzwi slychac ta pompke ale drzwi sie nie otwieraja,sprawdzalem przewody wq drzwiach sa ok i nie wiem co tam jest!!pomozecie??
Avatar użytkownika
kokosik_20
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 11 paź 2007, o 18:40
Lokalizacja: Drawsko Pom

Postprzez prze_mek24 » 17 sty 2008, o 18:21

Witam ponownie..
Panowie a co myślicie o takim:

http://allegro.pl/item293886673_alarm_s ... kosc_.html

albo takim:

http://allegro.pl/item294702163_central ... kanal.html

Jak widać troche kuszą mnie te piloty, tym bardziej ze musze sobie dorobic dodatkowy kluczyk. A własnie.. dorobienie takiego grotu do scyzoryka bedzie problemem ? Musi on mieć immobiliser. I jeszcze jedno: o co chodzi z tym sprzęgłem, bo własnie jedni sie tym chwalą a na drugich nic nie pisze ? Ma byc ? Czy sie obejdzie bez tego. Zależy mi w duzym stopniu zeby to "jakoś" działało, zeby nie było problemów.

Warto kupić któryś z tych powyżej ?

Dziekuje za odpowiedzi
prze_mek24
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 sty 2008, o 17:29
Lokalizacja: Woźniki

Postprzez Kryst88 » 17 sty 2008, o 19:42

ten pierwszy by byl dobry, montowalem takie i nie sprawiaja jak narazie klopotow, co do drugiego to nie znam tej firmy i nie moge ci go polecic

[ Dodano: 2008-01-17, 18:44 ]
kokosik_20, powiem ci, a raczej napisze, ze mozesz sobie posprawdzac wezyki we wszystkich drzwiach, i w bagazniku pompke czy wezyk z niej nie spadl, potem bedziemy kombinowac dalej
Kryst88
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 08:38
Lokalizacja: Żory

Postprzez kokosik_20 » 18 sty 2008, o 10:15

no to bedziemy kombinoweac ;)) bo wlanie wczoraj sprawdzalem wezyki w drzwiach i lipa wszystko jest na swojim miewjscu,i co teraz ??bo ja nie wiem ;d
Avatar użytkownika
kokosik_20
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 11 paź 2007, o 18:40
Lokalizacja: Drawsko Pom

Postprzez Kryst88 » 18 sty 2008, o 10:26

to musialbys kazdy wezyk z osobna odpiac i zobaczyc czy pompka pompujedo niego powietrze, (przyloz palec ), jesli w wyjsciu pompki jest podawane powietrze, a dalej na drzwiach nie ma to masz gdzies uszkodzony wezyk, posciagaj te plastikowe oslony ze srodkowych slupkow tak ida wezyki i poogladaj je dobrze
Kryst88
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 08:38
Lokalizacja: Żory

Następna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości