układ zapłonowy, przewody, cewka, aparat

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

układ zapłonowy, przewody, cewka, aparat

Postprzez Fresh » 9 sty 2015, o 19:41

Witam parę dni temu rano w deszczowy dzień nie mogłem odpalić auta (golf 3 1.6b) stało się to nagle, gdyż dzień wcześniej nie było problemu. Nie długo zastanawiając się wyjąłem cewke zapłonową by ewentualnej wilgoci pozbyć się niestety bez skutku. Kolejnego dnia wymieniłem przewody zapłonowe i dalej brak efektu. Auto po paru próbach uruchomienia silnika tak jakby chciało wejść na obroty jednak nic z tego nie wychodzi. Wiem ze świece też wypadało by wymienić jednak nie chcę tego robić sam by nie urwać gwintu. Moje pytanie brzmi co może być powodem unieruchomienia samochodu wykluczając przewody które są wymienione prawidłowo a na cewce wieczorem przy próbie uruchomienia pojawiały się niebieskie błyskawice (przed wymianą przewodów) Podobny temat jest jednak nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Z góry dzięki za odpowiedzi.
Fresh
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 sty 2015, o 19:30
Lokalizacja: Głogów

układ zapłonowy, przewody, cewka, aparat

 

Postprzez lukasrsv » 9 sty 2015, o 22:04

Miałem podobny problem jak miałem wilgoć w kopułce. Można tez sprawdzić czujnik Halla.
Avatar użytkownika
lukasrsv
Czytacz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 20:54
Lokalizacja: POLSKA_POŁUDNIE

Postprzez Tom_20 » 10 sty 2015, o 10:06

Sprawdż stan kopułki w środku,zobacz w jakim stanie są styki. Wyczyść dokładnie i dobrze ja wysusz.
Avatar użytkownika
Tom_20
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 23 paź 2014, o 08:23
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez Fresh » 10 sty 2015, o 16:27

Generalnie bardzo chętnie tylko kopułka, w którym miejscu się znajduje albo jak wygląda bo nie jestem pewny a także gdzie znajduje się czujnik halla będę wdzięczny za pomoc. Zauważyłem również, że akumulator nadaje się do wymiany ale czy to on może pomimo naładowania dawać za mały prąd by iskra była wystarczająca?

Problem rozwiązany wystarczyło wyciągnąć kopułkę i styki przeczyścić i odpalił.
Fresh
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 sty 2015, o 19:30
Lokalizacja: Głogów


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość