Syrena alarmu, problem z głosnoscią

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Syrena alarmu, problem z głosnoscią

Postprzez Adriano_ad » 19 kwi 2010, o 23:46

Witam
Od zimy mam problem z syrena alarmu, mianowicie: było dobrze, potem przez jakiś czas (kilka dni) alarm był o połowę cichszy niż zwykle, dotyczyło to wszystkich Dzwonków łącznie z zamykaniem i otwieraniem potem problem ustał, po jakichś 2 miesiącach to samo tylko jeszcze bardziej, alarmu prawie w ogóle nie słychać trzeba dobrze się wsłuchać blisko syreny by usłyszeć jak zamykam,otwieram lub sam włączam pilotem syrenę. dodatkowo jak włączę syrenę (czyli uzbrajam alarm, przekręcając małym kluczykiem przy syrenie) słychać jeszcze cichszy dźwięk tylko jest on już rozmazany. Sprawdziłem główny sterownik ale luty w nim wyglądają jak nowe.
Alarm nie jest oryginalny, jest w pełni elektryczny tzn: wszędzie silniczki do zamykania.
Rozbierałem syrenę wygląda ok sam głośnik też. w syrenie znajduje się bateria z której syrena czerpała zasilanie jak była odłączona od aku podczas gdy alarm był uzbrojony, na tej baterii było napięcie około 6V
Teraz moje pytanie co jest z tą głośnością czy może ta bateria w środku jest za słaba ??(alarm ma już kilkanascie latek) jeśli jest za słaba to ile powinna mieć V ?? a jeśli nie to to co??
model alarmu to SC 3000 RC
Adriano_ad
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 11 kwi 2008, o 21:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Syrena alarmu, problem z głosnoscią

 

Postprzez terpis » 22 kwi 2010, o 22:18

Kolego mialem podobnie. Wiesz co sprawdz ... na klemach poszukaj przewodow od alarmu i poczysc oczka i zobaczysz jakby bedzie efekt.

Pozdro. Daj znac.
GTI by TERPIS

Polerowanie aluminium : felgi,ranty,doloty,itp kontakt gg/pw

Zapraszam
Avatar użytkownika
terpis
Czytacz
 
Posty: 131
Dołączył(a): 26 sty 2010, o 20:31
Lokalizacja: CW

Postprzez rysiektr » 23 kwi 2010, o 12:29

a syrenkę masz z własnym zasilaniem czy nie?? Jak z własnym to skończył sie akumulator w syrence jeśli nie z własnym to sie kończy głośnik... wymień ją od razu koszta ok 20 zł za głośną syrenkę i problemie
rysiektr
Czytacz
 
Posty: 83
Dołączył(a): 2 lip 2009, o 19:24
Lokalizacja: Wawa/Minczewo
Rocznik: 1994
Silnik: ADY
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 16 gości