światło po otwarciu drzwi

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

światło po otwarciu drzwi

Postprzez killah » 10 lip 2010, o 19:49

elo
wiem że temat był wiele razy zakładany ale mój przypadek jest dziwny.

światło mi nie gaśnie po zamknięciu drzwi gdy jest w pozycji ciągłego świecenia lub w pozycji że powinno świecić tylko po otwarciu drzwi.

napięcie w krańcówkach w drzwiach mam - wyjęcie włącznika nie powoduje zgaśnięcia światełka.

pytanie jest czy problem leży w końcówkach w drzwiach czy może tym włączniku? może są tam pozamieniane piny co by to zawsze świeciło? bo jest tam stały plus dla tej 2giej lampki.

moja prośba to jakieś porady na start oraz jakby ktoś byłby tak miły i powiedział mi jakie kable ma na każdym pinie w kostce w tej lampce to byłbym wdzięczny. mam włącznik ten zwykły nie od szyberdachu. w lewą ciągłe świecenie, pozycja "0" nie świeci wcale, pozycja w prawo - po otwarciu drzwi

/acha

dodam jeszcze że poprzedni właściciel z tej lampki sobie pociągnął kable do neonów w lusterkach i w lampach. Może przez to się coś pochrzaniło?
killah
 

światło po otwarciu drzwi

 

Postprzez pablomed » 11 lip 2010, o 00:09

Jeśli masz lamę z automatycznym wyłącznikiem to on poszedł się paść. Pogrzeb po forum są tam jakieś kondensatory elektrolityczne do wymiany i powinno hulać, albo sprawna ze szrotu.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez killah » 11 lip 2010, o 00:28

pablomed napisał(a):Jeśli masz lamę z automatycznym wyłącznikiem to on poszedł się paść. Pogrzeb po forum są tam jakieś kondensatory elektrolityczne do wymiany i powinno hulać, albo sprawna ze szrotu.


nom czytałem coś o tym że jakiś kondens mógł paść ale jeszcze nie czytałem jak to wymienić.

na vw pisali że jak przy lampce nie ma się napięcia pomiędzy biało-brązowym a czerwonym przy zamkniętych drzwiach to znaczy że padł kondens

/e:

dobra nie będę się bawić w wymianę kondensatorka. lepiej poszukam nowej lampki.

jest pewność że to pomoże?
killah
 

Postprzez marcinkoz2910 » 11 lip 2010, o 08:53

kondensator Ci padł tak jak już napisał kolega
koszt to około 2zł a nowa lampka.... ciężko powiedzieć

to jak zrobisz zależy już od Ciebie
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez killah » 12 lip 2010, o 18:11

elo dało by radę wskazać który to kondensator? znalazłem fajny sklep z elektroniką i mają tam masę kondensatorów
killah
 

Postprzez marcinkoz2910 » 14 lip 2010, o 22:11

jak bys mi foto wrzucił lampki to bym Ci pokazał ale są tam chyba 3 i możesz wymienić każdego z nich koszt około 4zł

tylko nie pomyl biegunów +/-
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez killah » 14 lip 2010, o 23:53

marcinkoz2910 napisał(a):jak bys mi foto wrzucił lampki to bym Ci pokazał ale są tam chyba 3 i możesz wymienić każdego z nich koszt około 4zł

tylko nie pomyl biegunów +/-



jutro zarzucę


Obrazek

dodam jeszcze że światełko w pozycji "po otwarciu drzwi" nie gaśnie jak odpalam auto
killah
 

Postprzez marcinkoz2910 » 19 lip 2010, o 17:01

no to proszę

Obrazek
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 26 gości