swiatła do jazdy dziennej

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

swiatła do jazdy dziennej

Postprzez buc3k » 25 sie 2010, o 20:21

Czy zakładał z Was ktoś światła do jazdy dziennej w tych wolnych (środkowych) otworach (kloszach) w zderzaku? Spotkałem w sklepach internetowych gotowe zestawy do naszego mk3, ale jedynie razem z kierunkowskazami i wyłącznie w stylu clear (do tego cena niezbyt kusząca).

Czy spotkał się ktoś z Was z takimi lampami (prostokątnymi) do golfa 3, które wygladały jak te białe zaślepki (atrapy)??
buc3k
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 wrz 2008, o 15:33
Lokalizacja: polska

swiatła do jazdy dziennej

 

Postprzez darkmen21 » 26 sie 2010, o 12:56

buc3k napisał(a):Czy spotkał się ktoś z Was z takimi lampami (prostokątnymi) do golfa 3, które wygladały jak te białe zaślepki (atrapy)??
ja nie i wątpię że są...
Avatar użytkownika
darkmen21
Members
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 16 lis 2008, o 11:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Postprzez prezesik » 26 sie 2010, o 21:17

Ja mam ori Hella dzienne na żarówkę 21W o jakich piszesz, ale montowane w miejscu halogenów p.mgielnych.
Okazyjnie udało mi się je kupić za 250 zeta prawie nówki, ale tylko same światła bez kierunków:

Obrazek

Obrazek

A tak to wygląda i świeci:

http://www.golf3.pl/topics2/mk3-by-prez ... 879,45.htm
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez darkmen21 » 27 sie 2010, o 08:02

ooo :shock: ale szczerze to wolałbym w to miejsce halogeny wsadzić...
Avatar użytkownika
darkmen21
Members
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 16 lis 2008, o 11:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Postprzez buc3k » 27 sie 2010, o 10:42

prezesik25, musze przyznać, że jako halogeny też ładnie pasuje. No ja widziałem jedynie razem z kierunkami za jakieś 450zł, a to żadna inwestycja;p

Masz na to jakąś homologacje? Jak było na przeglądzie? (jeżeli jej nie masz)

Aha i jeszcze jedno. Na zdjęciu widać, że one świecą razem z światłami (mijania czy pozycyjnymi). Chyba coś nie tak?
buc3k
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 wrz 2008, o 15:33
Lokalizacja: polska

Postprzez prezesik » 27 sie 2010, o 16:49

buc3k napisał(a):Masz na to jakąś homologacje? Jak było na przeglądzie? (jeżeli jej nie masz)
na kloszu jest wybite "RL" - homologacja dla świateł dziennych. Nie mam żadnych problemów z miśkami i na przeglądach.
buc3k napisał(a):Aha i jeszcze jedno. Na zdjęciu widać, że one świecą razem z światłami (mijania czy pozycyjnymi). Chyba coś nie tak?
to chwilowe podłączenie (tak do galerii). Wiem, że muszą gasnąć po włączeniu świateł mijania :-D

Teraz mam je podłączone poprzez przekaźnik do cienkiego kabelka z alternatora (wzbudzenie), czyli po uruchomieniu silnika powstaje tam prąd, który załącza mi światełka dzienne.
Obecnie nie używam nawet pozycyjnych przy światłach dziennych (od czerwca 2009 nie ma takiej potrzeby przy wyposażeniu auta w dzienne).

W tej chwili mam w kabinie podświetlany przełącznik, którym wyłączam dzienne wieczorem. Na dniach założę dodatkowy przekaźnik, który będzie mi rozłączał dzienne po załączeniu mijania/długich (podłączenie wezmę z przełącznika świateł).
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez k-m-r1 » 28 sie 2010, o 15:02

a zapytam jak to jest z swiatełkami wystarczą z przodu białe czy z tyłu teżmusis sie swiecic??
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez K@mil » 28 sie 2010, o 15:09

a zapytam jak to jest z swiatełkami wystarczą z przodu białe czy z tyłu teżmusis sie swiecic??


Kod: Zaznacz cały
Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez prezesik » 28 sie 2010, o 15:19

No ja już podłączyłem dzienne zgodnie z wymogami czyli po włączeniu mijania lub długich dzienne wyłączają się.

Ja cały czas jeżdżę w dzień bez pozycji, tylko na przednich dziennych. Jedynie uwagę zwracają jadący z tyłu i mówią na CB, abym włączył światła :lol: bo widzą, że z tyłu pozycja się nie świeci :lol:
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 25 gości