STEROWNIK ZAMKA CENTRALNEGO

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

STEROWNIK ZAMKA CENTRALNEGO

Postprzez paliwo » 24 sie 2010, o 18:55

chcę zamontować sterownik zamka centralnego i jak go zamontować albo ile by kosztowało zamontowanie.
http://moto.allegro.pl/zamontuj-sterown ... 50092.html
paliwo
Badacz tematu
 
Posty: 304
Dołączył(a): 3 mar 2008, o 20:48
Lokalizacja: Suwałki

STEROWNIK ZAMKA CENTRALNEGO

 

Postprzez prezesik » 24 sie 2010, o 19:36

a nie lepiej od razu cały alarm z centralnym założyć?

Przeciętnie w firmach zakładających alarmy biorą 300-500 zł (ich alarm+montaż), z czego cena alarmu to ok. 150zł.

ps. jakbyś był z moich okolic to bym Ci śmignął ten central do gofra
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez killah » 24 sie 2010, o 20:31

Witam

jeżeli szukasz samego sterownika to wybieraj coś najtańszego i sugeruj się wyglądem pilota i funkcjami. 125 zł to przesada. Ja dałem 50 zł

Jeśli chodzi o montaż to zapraszam na pw. Chętnie pomogę. Nie wiem tylko jak podłączyć domykanie szyb
killah
 

Postprzez prezesik » 24 sie 2010, o 20:41

killah napisał(a):Nie wiem tylko jak podłączyć domykanie szyb
normalnie :) do kabelka gdzie pojawia się (+) podczas podnoszenia szyby :) - jesli autoalarm ma funkcję komfort oczywiście :mrgreen:
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez killah » 24 sie 2010, o 20:58

prezesik25 napisał(a):
killah napisał(a):Nie wiem tylko jak podłączyć domykanie szyb
normalnie :) do kabelka gdzie pojawia się (+) podczas podnoszenia szyby :) - jesli autoalarm ma funkcję komfort oczywiście :mrgreen:


tak ale ja tego u siebie nie podłączałem gdyż nie mam el szyb... jeszcze.... ;P

zapraszam na pw jeśli chodzi o pomoc albo jutro mogę ci porobić fotki jak to u mnie jest podłączone
killah
 

Postprzez Lucas » 25 sie 2010, o 11:38

Jeśli kupisz sterownik z tej aukcji to założysz go sam. Dostaniesz od nich płytę jak to założyć w Golfie 3 krok po kroku i do tego za zdjęciami. :-)
Avatar użytkownika
Lucas
Badacz tematu
 
Posty: 270
Dołączył(a): 4 maja 2008, o 10:53
Lokalizacja: Dębica

Postprzez Błażej » 25 sie 2010, o 20:16

podepne sie do tematu matujac taki zestaw trzeba zdejmowac tapicerke drzwi czy podlacza sie to tylko w bagazniku i bepieczniki
błażej
Błażej
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 11 lip 2009, o 21:50
Lokalizacja: kujawy

Postprzez prezesik » 25 sie 2010, o 20:46

takie coś podłączasz tylko do kabelków przy bezpiecznikach, kabelki kierunków znajdziesz w progu kierowcy (patrz jakie kolory kabli idą do kierunków w tylnych lampach, takich też szukasz w progu). jeżeli chodzi o centralny do klapy to przekaźnik montujesz koło bezpieczników, a kabel (+) z przekaźnika prowadzisz do tylnej klapy, aby zasilał siłownik (masę siłownika SLAVE podłączasz do jakiejś śrubki). kabelki centralnego w drzwiach znajdziesz w okolicach skrzynki bezpieczników (kabelki te będą wchodziły w dziurę do gumowego łącznika drzwi).
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez killah » 25 sie 2010, o 22:42

Obrazek

zaopatrz się w takie szybkozłączki

http://allegro.pl/item1142707966_szybko ... t_554.html

teraz do roboty.

Jak już dostaniesz schemat swojej centralki to sprawdź które kable odpowiadają za zamykanie + i otwieranie +. Kable otwierania/zamykanie masą iloujesz bądź ucinasz. Jak podniesiesz podłogę w bagażniku to zauważysz że po prawo idzie wiązka która idzie do pompy centralnego. Sprawdzasz wg schematu który załączyłem jaki kabel za co odpowiada. I tak kabel który daje + jako zamykanie z twojej centralki podpinasz do szarego kabla z wiązki. Otwieranie z centralki do zielonego z wiązki. Masę łapiesz np przy śrubce z prawej strony (odchyl boczek a ją ujrzysz - przypięty jest tam kabelek brązowy) 3 kable które wg schematu twojej centralki powinny być podpięte pod stały + łączysz i podpinasz się pod kabel czerwono-biały z wiązki (jest tam stały +).

Teraz pora na kierunkowskazy. Teraz wszystko zależy jaką masz centralkę - z 1 kablem na kierunki albo 2ma. Jeśli jednym to musisz kupić sobie 2 diody prostownicze (6 amperów). Kabel ze sterownika łączysz tak jak na załączonym obrazku

Obrazek

i końcówki wpinasz do kostek w tylnych lampach. I tyle.

Jeśli masz 2 wyjścia ze sterownika to sprawa jest łatwiejsza. Po prostu pomijasz krok rozdzielania kabla na 2 i diody i tylko wpinasz 1 przewód w 1 lampę a 2gi w 2gą.

Nie pomogę za to z domykaniem szyb bo nie robiłem tego u siebie. Fotki mogę dostarczyć jutro.

Sterownik fajnie jest schować za pompą centralnego w bagażniku. Jak ją zdejmiesz to zobaczysz sporo miejsca w które można wcisnąć sterownik. Antenę sterownika możesz wcisnąć w lampę :D z tył€ będzie łapać z baardzo daleka :D
killah
 

Postprzez pablomed » 26 sie 2010, o 13:39

paliwo, wszystkie potrzebne kable oprócz kierunków i krańcówek drzwi masz we wtyczce pompki centrala. Czyli plus stały i po zapłonie, masa, domykanie to szary otwieranie zielony. Najbliższa krańcówka przy drzwiach prawych, do kabli kierunków bardzo blisko w lampach tylnych. To najprostsze miejsce do montażu, nie ryzykujesz że grzebiąc za kablami przy skrzynce bezpieczników coś rozłączysz albo zwarcie zrobisz.
Ponadto kable najlepiej lutować, złączki są niepewne
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez killah » 26 sie 2010, o 14:10

pablomed napisał(a):paliwo, wszystkie potrzebne kable oprócz kierunków i krańcówek drzwi masz we wtyczce pompki centrala. Czyli plus stały i po zapłonie, masa, domykanie to szary otwieranie zielony. Najbliższa krańcówka przy drzwiach prawych, do kabli kierunków bardzo blisko w lampach tylnych. To najprostsze miejsce do montażu, nie ryzykujesz że grzebiąc za kablami przy skrzynce bezpieczników coś rozłączysz albo zwarcie zrobisz.
Ponadto kable najlepiej lutować, złączki są niepewne


jeśli nie będzie szarpał za kable to sie nie urwą ;)
killah
 


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 8 gości