sterowanie szybami

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

sterowanie szybami

Postprzez Ogier82 » 25 paź 2010, o 23:07

witam panowie takie pytanie mam cały czas (nie zależnie od położenia klóczyka w stacyjce) podświetla mi obia włonczniki w oby dwu dżwiach? niby nic wielkiego ale idzie zima a wiecie jak to bywa raz mróz a raz nie i czy wiem czy któregoś ranka nie polece na autobus. z góry dzięki
Ogier82
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 lut 2010, o 18:12
Lokalizacja: Miko

sterowanie szybami

 

Postprzez czaro » 26 paź 2010, o 09:24

A bez kluczyka też Ci podświetla czy tylko z kluczykiem w stacyjce?
Avatar użytkownika
czaro
Members
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 16:37
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez pablomed » 26 paź 2010, o 14:57

Ogier82, włączniki powinny być podpięte pod ten sam obwód co podświetlenie licznika i innych włączników, czyli podświetlenie o jasności regulowanej pokrętłem na włączniku świateł. Raczej oznacza to że ktoś źle podpiął kable od podświetlenia przy jakiejś pracy, może motował te szyby samodzielnie. Zwarcie w instalacji odpada bo świeciłoby się całe regulowane podświetlenie a nie tylko włączniki w drzwiach
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Ogier82 » 26 paź 2010, o 22:30

też nad tym myślałem i jestem już zieliny i fioletowy podświetla tylko włonczniki szyb lewe i prawe drzwi bez podświetlania innych elementów (zegarów, konsoli środkowej itd.) bez kluczyka i z kluczykiem w stacyjce aczy to jest fabryczna instalacja? niewiem ale autko mam już 3 lata a takie jaja są od miesiąca. normalnie :-o

[ Dodano: 2010-10-26, 22:31 ]
acha ściemniacz działa po zapalieniu postoju świeci wszystko tak jak powinno
Ogier82
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 lut 2010, o 18:12
Lokalizacja: Miko

Postprzez Rafit » 26 paź 2010, o 23:01

Oryginalnie w Golfie włączniki drzwi tylnych mają osobny obwód i powinny zapalać się tylko po zapłonie (tak samo jak przełącznik szyberdachu). Są one na niezależnej instalacji (nie zapalają się z włącznika świateł i nie działa na nich regulacja jasności z włącznika świateł).

Po naciśnięciu guzika "wyłączenia" tylnych szyb ze środkowej konsoli powinny zgasnąć. Sprawdź czy ci zgasną w takiej sytuacji, a jak nie to potem odłącz ten włącznik z kostki i sprawdź czy zgaśnie. Całkiem możliwe, że włącznik el. szyb tył z konsoli środkowej jest padnięty.

Sprawdź i daj znać. Będziemy szukać dalej. Swoją drogą dwie diódki mają malutki pobór prądu i na pracę aku nie wpłyną raczej :mrgreen:
Ostatnio edytowano 28 paź 2010, o 20:23 przez Rafit, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Rafit
Badacz tematu
 
Posty: 257
Dołączył(a): 2 mar 2008, o 20:33
Lokalizacja: GDA

Postprzez pablomed » 28 paź 2010, o 13:48

Całokowita racja, dałem plamy z opisem.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Ogier82 » 28 paź 2010, o 22:56

sorki mój błond nie dodałem że to cabrio. ale masz racje to są tylko 2 diody i powinno być spokoale po tygodniu bez odpalania aku padł myślałem że to radio więc wyciągnołem po 2 dniach zapalił ale było słychac że słabo kreci. p.s. alarmu nie mam lampka w bagażniku gaśnie to jest benzyna i tak na prawde niewiem co jeszcze mogło by pobierać prąd
Ogier82
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 lut 2010, o 18:12
Lokalizacja: Miko


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości