sonda lambda

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

sonda lambda

Postprzez pawel601 » 2 lip 2010, o 16:08

witam, powiedzcie mi... urwałem sonde labmda była 1 przewodowa bez wtyku tylko na zaizolowane kable, w 2 silniku 1.8 amm który chce włożyć do golfa jest sonda tyle ze na 4 przewody z wtykiem, powiedzcie jak podłączyć te kable aby było dobrze?
Avatar użytkownika
pawel601
Badacz tematu
 
Posty: 176
Dołączył(a): 27 mar 2008, o 19:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

sonda lambda

 

Postprzez pablomed » 4 lip 2010, o 13:20

Podłączasz tylko jeden jej kabel sygnałowy zamiast tego jednego ze starej sondy, sygnałowy to ten oddalony w bok od pozostałych kabli. Pozostałe 3 mozesz ale nie musisz odłaczać, dwa od drugiej strony jak sygnałowy to grzałka (pod masę i plus od pomy paliwa), pozostały jeden to masa sondy, możez odpiąć razem z masą grzałki pod jakiś punkt masowy na silniku, no z przodu koło filtra oleju jest takie miejsce. Pytanie co z osprzętem, sterownik silnika mam na myśli, zostaje stary czy dajesz od nowego silnika, czy oba to AAM
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez pawel601 » 4 lip 2010, o 21:19

powiem tak silnik również amm ten 2, cały osprzęt z mojego starego jedynie co to pozostały węże od chłodnicy a tak wszystko juz przełożone, co do Twojej odp to bardzo dziękuje jutro będę kończył tzn zostało mi jeszcze podłaczenie półosi i chłodnice zamontować z przednim pasem i 1 próba, 2 świece nie mogę wykręcić bedą musiały zostac na odpalenie bo sa zardzewiałe. dam znac jutro jak wszystko wygląda,

ps. silnik amm ale ma troszkę inne wyjscie kolektora wydechowego u mnie sonda położona była na środku a tu jest delikatnie przesunięta a tak to wszystko identyczne.
Avatar użytkownika
pawel601
Badacz tematu
 
Posty: 176
Dołączył(a): 27 mar 2008, o 19:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postprzez pablomed » 4 lip 2010, o 23:15

Pewnien jesteś że ten z zondą czterokablową to nie ADZ 90 koni? Bo wówczas lepiej byłoby i sterownik przekładać
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez pawel601 » 4 lip 2010, o 23:23

teraz mnie zaskoczyłeś ... a jeśli to ADZ to nie pojdzie na moim całym osprzęcie?
Avatar użytkownika
pawel601
Badacz tematu
 
Posty: 176
Dołączył(a): 27 mar 2008, o 19:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 10 gości

cron