samoopuszczające się szyby

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

samoopuszczające się szyby

Postprzez shagi » 10 wrz 2014, o 18:07

Witam
Niestety zakupiłem auto od jednego z forumowiczów,nie wiedząc o tej usterce męcze się z tym od momentu kupna a to już ponad 4 miechy.Podczas sporego deszczu czy też nawet podczas mycia karczerem auta szyby same idą w dół i central otwiera zamki.Niby wszystko jest ok bo oddałem klamota do elektryka.Ja na myjke a szyby w dół.Przy sprzedaży nawet słowem koleś nie wspomniał że coś nie hallo i pompka była odłączona. Jest ktoś w pomorskim który by ogarnął temat???
dobry GOLF nie jest zły
shagi
Czytacz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:41
Lokalizacja: G K W

samoopuszczające się szyby

 

Postprzez murgen » 10 wrz 2014, o 20:13

MOze bylo cos kombinowane w instalacji, teraz zakladam szyby el do swojego i jak laczylem wiazke ktora idzie na tyl zapomnialem wylaczyc zaplon i zwarly sie kabelki i szyby w dol . Tak ze szukalbym w tej wiazce czy nie ma jakichs otarc , zwarc do masy itp. Wiazka w ori instalacji u mnie szla prawa strona na tyl, w tej co kupilem z szybami idzie lewa strona na tyl i teraz sztukuje :-x
Avatar użytkownika
murgen
Gaduła
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 07:29
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez pablomed » 11 wrz 2014, o 13:09

shagi, po pierwsze nie napisałeś czy po odłączeniu pomki ustąpował objaw. Jeśli tak to wymień pompkę i po krzyku albo ją robierz oczyść styki wysusz może się naprawi.
Jeśli odłączenie pomki nie leczy problemu z zamkiem i szybami to trzeba szukać gdzie jest zwarcie do kabla odmykającego zielonego lub zielonego z czerwonym paskiem, kabel ten jest w wiązce do każdych drzwi i do centrala , najpierw szuka się w przelotkach gumowych między słupkami a drzwiami.
Dla przybliżenia tematu: jeden i ten sam ten sam kabel zielony odpowiada za otwarcie i zamka i szyb, biegnie od pomki do modułów szyb, oraz jest połączony z kablem zielono-czerwonym z mikorstyków w drzwiach przednich , i gdziekolwiek dostanie zwarcie to masz ten objaw.
Dużo rzadziej: bardzo słaby aku, brak masy do modułów drzwiowych.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 21 gości

cron