pytanie o swap szyb 5d

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

pytanie o swap szyb 5d

Postprzez MiroGti » 19 mar 2015, o 19:49

Witajcie mam krótkie pytanie ,kupiłem swap el.szyb i lusterek :-) kpl ,teraz moje pytanie po której stronie idzie ori instalacja el szyb ? ja mam tylko centralny ,a w wiązce którą mam jest również wiązka od centralnego więc myślę zrobić tak że zacznę od bagażnika i będę starą instalację centralki wypinał a w miejsce jej kład wiązkę którą kupiłem czyli szyby+centralny ,dobrze myślę ?Wiązka centralki szła u mnie po stronie kierowcy patrząc od bagażnika.
moj-golf/black-mk3-by-mirogti-t68213.html

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
Avatar użytkownika
MiroGti
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 856
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 20:04
Lokalizacja: KDA
Rocznik: 97
Silnik: 2.0 AGG GTI
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

pytanie o swap szyb 5d

 

Re: pytanie o swap szyb 5d

Postprzez Golf Maniak » 19 mar 2015, o 20:04

MiroGti napisał(a):Witajcie mam krótkie pytanie ,kupiłem swap el.szyb i lusterek :-) kpl ,teraz moje pytanie po której stronie idzie ori instalacja el szyb ? ja mam tylko centralny ,a w wiązce którą mam jest również wiązka od centralnego więc myślę zrobić tak że zacznę od bagażnika i będę starą instalację centralki wypinał a w miejsce jej kład wiązkę którą kupiłem czyli szyby+centralny ,dobrze myślę ?Wiązka centralki szła u mnie po stronie kierowcy patrząc od bagażnika.


Nie wiem jak jest w 5 furtkach musiałbym luknąc do samochodu brata.W 3drzwiówce instalacja od szyb idzie w przelotce drzwi (strona lewa) z prawej strony to samo przelotka pod deską rozdzielczą i do skrzynki z bezpiecznikami.reszta instalacji elektrycznej leci lewą stroną na tył samochodu w 5 furtkach zapewne również.
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez MiroGti » 19 mar 2015, o 20:10

Golf Maniak, No właśnie tak dzisiaj rozłożyłem tą instalacje po garażu i coś tak dużo mi tych kostek wypada po stronie kierowcy a generalnie koniec wiązki kończyć się powinien na ostatnich drzwiach po stronie pasażera ,bo dalej już nic nie idzie ,chyba że się mylę .Po prostu chcę dobrze zacząć ,a zacznę od bagażnika od centralki w stronę skrzynki bezpieczników ,tylko po której stronie iść?
moj-golf/black-mk3-by-mirogti-t68213.html

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
Avatar użytkownika
MiroGti
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 856
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 20:04
Lokalizacja: KDA
Rocznik: 97
Silnik: 2.0 AGG GTI
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Golf Maniak » 19 mar 2015, o 20:14

MiroGti napisał(a):Golf Maniak, No właśnie tak dzisiaj rozłożyłem tą instalacje po garażu i coś tak dużo mi tych kostek wypada po stronie kierowcy a generalnie koniec wiązki kończyć się powinien na ostatnich drzwiach po stronie pasażera ,bo dalej już nic nie idzie ,chyba że się mylę .


Nie nie mylisz się :) moja rada-domyślam się że tą wiązkę do szyb luster masz w całości rozłóż ją sobie calą w garażu tak jak powinna "lądować" w samochodzie.Póżniej od tyłu bo najprościej wkładaj ją do samochodu.
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez MiroGti » 19 mar 2015, o 20:17

Golf Maniak napisał(a):Póżniej od tyłu bo najprościej wkładaj ją do samochodu.

Byłem teraz w garażu podpiąłem całą instalację w przelotki od drzwi (bo miałem drugie) i moim zdanie w wersji 5d instalacja idzie po stronie pasażera (czyli od bagażnika idąc) i kończy się na tylnym słupku od strony kierowcy ,tak to jest ? bo przynajmniej w tedy schodzą się wszystkie kable do skrzynki bezpieczników.
moj-golf/black-mk3-by-mirogti-t68213.html

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
Avatar użytkownika
MiroGti
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 856
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 20:04
Lokalizacja: KDA
Rocznik: 97
Silnik: 2.0 AGG GTI
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez murgen » 19 mar 2015, o 21:51

U mnie instalacja szla do bagaznika po stronie pasazera, a wiazka która kupilem po stronie kierowcy. Mialem centralke i el lusterka. Inst szyb puscilem pod deska rownierz bo zakladalem na 4drzwi, ori instalacje uciolem za prawymi tylnymi drzwiami i polaczylem z nowa przez srodek auta bodajze 11 przewodow. Autko mam z 96 a instalacja z 94.
Ostatnio edytowano 19 mar 2015, o 21:54 przez murgen, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
murgen
Gaduła
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 07:29
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez BartheZz_3 » 19 mar 2015, o 22:04

murgen napisał(a):U mnie instalacja szla do bagaznika po stronie pasazera

Dokładnie, ja miałem wiązkę el. lustra+szyby+centralny. Centralny leciał stroną pasażera do tyłu. Być może kwestia rocznika... A, widzę że murgen podsunął tą kwestię :)
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez MiroGti » 19 mar 2015, o 22:28

murgen, Wlasnie mi wychodzi na to że mam dać tą instalację począwszy od bagażnika dalej iść po stronie pasażera i zakończyć na tylnich lewych . A powiedz mi jeszcze murgen ten kabel do środkowego przełącznika tylnych szyb idzie z pod deski ? Czy odbija ze środka progu ,pod siedzenie i nad zapalniczkę?
moj-golf/black-mk3-by-mirogti-t68213.html

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
Avatar użytkownika
MiroGti
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 856
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 20:04
Lokalizacja: KDA
Rocznik: 97
Silnik: 2.0 AGG GTI
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez murgen » 19 mar 2015, o 23:24

Sterowanie tylnych szyb z wiazki pod deska wychodzi. Jakbym nie zakladal na tyl to bym dorobil inst tylko do przednich a tak wrzucilem jak fabryka przykazala.
Avatar użytkownika
murgen
Gaduła
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 07:29
Lokalizacja: podkarpacie

Postprzez MiroGti » 20 mar 2015, o 07:33

Oki to juz wiem że zacznę od strony pasażera a skończę na tylnych lewych drzwiach.

[ Dodano: 2015-03-20, 19:36 ]
Więc tak wiązka po przeglądnięciu i powpinaniu w zapasowe przelotki będzie szła patrząc od bagażnika (centralki )po stronie pasażera i kończy się na tylnych drzwiach po stronie kierowcy .( to pewne )
Obrazek
Mam jeszcze jedno pytanie czy ten czarny kabel na zdjęciu ma być wpięty w kostkę ? bo on jest od przednich przelotek i łączy lewa z prawą strona, chyba szyby , bo ktoś go uciął je przy jednej i drugiej kostce, ale nie wiem czy celowo, czy on jest tam nie potrzebny :?:
moj-golf/black-mk3-by-mirogti-t68213.html

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
Avatar użytkownika
MiroGti
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 856
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 20:04
Lokalizacja: KDA
Rocznik: 97
Silnik: 2.0 AGG GTI
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Golf Maniak » 20 mar 2015, o 20:39

MiroGti napisał(a):Oki to juz wiem że zacznę od strony pasażera a skończę na tylnych lewych drzwiach.

[ Dodano: 2015-03-20, 19:36 ]
Więc tak wiązka po przeglądnięciu i powpinaniu w zapasowe przelotki będzie szła patrząc od bagażnika (centralki )po stronie pasażera i kończy się na tylnych drzwiach po stronie kierowcy .( to pewne )
[url=http://images69.fotosik.pl/724/4c5239dd801b349am.jpg]Obrazek[/URL]
Mam jeszcze jedno pytanie czy ten czarny kabel na zdjęciu ma być wpięty w kostkę ? bo on jest od przednich przelotek i łączy lewa z prawą strona, chyba szyby , bo ktoś go uciął je przy jednej i drugiej kostce, ale nie wiem czy celowo, czy on jest tam nie potrzebny :?:


Ten czarny kabel to nie masa :?: (kolor to by sugerował więc raczej on jest potrzebny).
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez MiroGti » 20 mar 2015, o 20:43

Golf Maniak napisał(a):Ten czarny kabel to nie masa

Właśnie jeśli to masa to jest nie potrzebny bo i tak w przelotke jest dopinana masa brazowy kabel ,ale czy ten czarny za coś właśnie nie odpowiada to tego nie wiem ,ale z drugiej strony przy oby dwóch kostkach by ktoś specjalnie urywał ,tym bardziej że go kawałek brakuje żeby dostał do kostki :?: :kwasny:
A wydaje mi się że to kostki od el lusterek . :-|

[ Dodano: 2015-03-23, 17:39 ]
Oki temat do zamknięcia instalacja położona kabel też się wyjaśnił dzięki za pomoc ;-)
moj-golf/black-mk3-by-mirogti-t68213.html

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
Avatar użytkownika
MiroGti
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 856
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 20:04
Lokalizacja: KDA
Rocznik: 97
Silnik: 2.0 AGG GTI
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości