Problem z rozrusznikiem

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Problem z rozrusznikiem

Postprzez Mikolaj211 » 25 wrz 2010, o 15:07

Witam! Mam taki problem z odpalaniem mojego TDI-ka. Czasami jest wszystko normalnie, a czasami pojawia się jeden z dwóch problemów (zamiennie):
- przekręcam zapłon, przekręcam na rozrusznik i zero reakcji, słychać pyknięcie tylko, trzeba wyłączyć zapłon i od nowa, czasami uda się za trzecim razem, czasami trzeba i 6 razy próbować...
-rozrusznik "przeciąga" - odpalam normalnie, od razu puszczam kluczyk, a on jeszcze z pół sekundy "kręci", tak jakby ktoś przytrzymał kluczyk po odpaleniu.

Problemy te pojawiają się zamiennie, oczywiście nie cały czas, nieraz dwa dni jest całkiem spokój, pali na dotyk pięknie...

Wymieniona kostka stacyjki i nic nie pomogło, wszystkie kable na rozruszniku mocno siedzą, nie przetarte... Ktoś mi doradzi jak to naprawić? Pozdrawiam!
Mikolaj211
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 4 wrz 2010, o 20:29
Lokalizacja: Nakło

Problem z rozrusznikiem

 

Postprzez golon113 » 25 wrz 2010, o 15:16

wnioskuję że problem może być z rozrusznikiem
Avatar użytkownika
golon113
VIP
 
Posty: 890
Dołączył(a): 1 paź 2008, o 18:59
Lokalizacja: WGM / EL

Postprzez Mikolaj211 » 25 wrz 2010, o 15:24

Wielkie dzięki, już wszystko jasne :suchy:

"Ktoś mi doradzi jak to naprawić?"
Mikolaj211
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 4 wrz 2010, o 20:29
Lokalizacja: Nakło

Postprzez kermid » 25 wrz 2010, o 16:15

Ja bym na początek wyjął rozrusznik,rozebrał go na części pierwsze i zobaczył w jakim jest stanie.Tu masz poradę jak to zrobić http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=149224 przeczyśćił bym klemry od aku i rozrusznika i wtedy zobaczył co będzie.
Avatar użytkownika
kermid
Badacz tematu
 
Posty: 228
Dołączył(a): 28 lut 2009, o 16:49
Lokalizacja: Białystok


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 12 gości