Problem z podłączeniem elektrycznych szyb.

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Problem z podłączeniem elektrycznych szyb.

Postprzez daniodziadek » 22 lis 2014, o 14:53

Witam. Potrzebuję pomocy...
Zakupiłem używane podnośniki elektryczne szyb wraz z silnikami i kompletną wiązką...
Jest tam sporo kabli, wydaje mi się że nie wszystkie są do szyb. Przeglądałem sporo schematów i z tego wszystkiego zrozumiałem, że mając oryginalną kompletną wiązkę najważniejsze jest podłącenie czerwonego kabla (+) z bezpiecznikiem termicznym oraz brązowego kabla masy...
Wszystkie kostki polączone, czerwony + podpiąłem pod przekaźnik z dmuchawy żeby prąd dochodził po przekręceniu kluczyka, a brązowy do masy (blacha/zawias w słupku drzwi). No i przekręcam kluczyk, nic się nie dzieje... :-o Nawet podświetlenie przycisków nie działa...
Nie wiem co mam robić jak to sprawdzić... może kupiłem uszkodzony towar? Muszę jak najszybciej sprawdzić czy ten zestaw jest sprawny... Dorzucam kilka zdjęc tego jak to wszystko wygląda, jest też zdjęcie skrzynki bezpieczników. Mój golf to 3drzwiowy 1.8 z 94.
Dzięki za podpowiedzi :-)

<
1.jpg

<
2.jpg

<
3.jpg

<
4.jpg

<
5.jpg
---> GOLF <---
daniodziadek
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 13:27
Lokalizacja: KATOWICE

Problem z podłączeniem elektrycznych szyb.

 

Postprzez mkkay » 22 lis 2014, o 15:03

a miałeś wiązkę główną? bo bez tego to sie umęczysz zanim ogarniesz.
wiązka gł idzie pod całą szerokością deski do słupków i jest podłączana w skrzynkę bezpieczników (od tyłu)
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez daniodziadek » 22 lis 2014, o 15:07

Na pewno w samochodzie nie było szyb elektrycznych, nie ma do nich przekaźnika...
Z tego c wiem to kupiłem komplet. Mam łączenie silniczków z słupkami, od słupków połączenie z lewej na prawą stronę też jest... i jeszcze jedna długa wiązka zakończona jedną kostką
---> GOLF <---
daniodziadek
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 13:27
Lokalizacja: KATOWICE

Postprzez mkkay » 22 lis 2014, o 15:15

przekaźniki sa przy podnośnikach nie w aucie,
za godzinę bende w domu to prześle ci kilka zdjęć jak chcesz
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez daniodziadek » 22 lis 2014, o 15:18

Super! Byłbym bardzo wdzięczny... Chciałbym dziś jeszcze cociaż sprawdzić czy to w ogóle działa, a nie wiem jak podłączyć się do tej elektryki... Reszta już gotowa w sumie.
PS. Chodziło mi o przekaźnik w skrzynce bezpieczników(taki jak np do wycieraczek)
---> GOLF <---
daniodziadek
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 13:27
Lokalizacja: KATOWICE

Postprzez mkkay » 22 lis 2014, o 17:25

dobra, po zdjęciach widać że masz tam niezły b..ajzel :mrgreen:

po 1 musisz miec wiązkę gł. bez niej nic nie zrobisz no chyba że masz dar i sam wystrugasz taką wiązkę :mrgreen: ale taniej wyjdzie kupić naprawdę :-)


wiązka:

w wiązce masz: wtyczkę na prawe drzwi, lewe drzwi , i pod skrzynkę bezpieczników



opis wtyczek pod samą skrzynkę:

mając taką wiązkę montujesz ją pod deską i wprowadzasz : wtyczki które mają buś w słupkach w słupki, a wtyczki które mają być podpięte w skrzynkę bezpieczników na swoje miejsce czyli nad skrzynkę( zależnie od rocznika były małe zmiany ale tylko wizualne, na pewno musisz wypiąć skrzynkę bezpieczników z zaczepów(po bokach skrzynki) i ją opuścić aby sie dostać do gniazd gdzie masz wpiąć wtyczki, pomylić się nie da bo kolor do koloru)

potem montujesz podnośniki w drzwiach podpinasz wiązkę w takie czarne pudełko przy podnośniku i do słupka
(warto sprawdzić każdy przewód organoleptycznie czy nie jest uszkodzony złamany przerwany)


co do przekaźników to są one w tej czarnej skrzynce przy podnośniku (zakładając że masz podnośniki "brose")

co jeszcze ? schemat?


nic tylko poskładac i cieszyć sie z elektryki :-)


ważne żeby cała instalacja była z rocznika blisko auta tzn jeśli masz auto do 95 roku to powinno sie kupić całą instalację też z auta do 95, a jeśli po 95 to instalacja też po 95 , zmiana była w słupkach (te plastikowe okrągłe gniazda)

i to tyle chyba :-)

aaa warto jeszcze przeczyścić wszystkie styki we wtyczkach bo jak będą zaśniedziałe to nie będzie styku i lipa nie zadziała :-/
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez daniodziadek » 22 lis 2014, o 20:02

No i to jest odpowiedź :ok: Konkret...
Zdjąłem skrzynkę z bezpiecznikami i rzeczywiście są tam jakieś kostki.
Co mam zrobić z czerwonym kablem (+) ? Może zostać podłączony pod ten przekaźnik z nawiewu??

<
1.jpg


Czy na czerwony (+) i na masę jest też jakieś konkretne miejsce?
Wydaje mi się, że nie muszę niczego strugać ;p Mam kostkę do drzwi kierowcy, pasażera i jeszcze jedną na długim kablu... Ona też ma miejsce gdzieś za skrzynką???

<
2.jpg

<
3.jpg


Z tego co pisałeś rozumiem, że muszę podłączyć WSZYSTKIE te kabelki za skrzynką:

<
4.jpg


?
Zestaw BROSE oczywiście :-)
i mam jeszcze do każdego podnośnika po dwie kostki na które nie ma tam miejsca w drzwiach... :zdziwko: jedna jest taka okrągła...

<
5.jpg


Dzięki za pomoc... Może to jakoś ogarnę i kiedyś zadziała
---> GOLF <---
daniodziadek
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 13:27
Lokalizacja: KATOWICE

Postprzez mkkay » 22 lis 2014, o 20:21

ta okrągła kostka jest do zamka inaczej nie będziesz mógł zamykać drzwi centralnym z kluczyka i domykać szub z kluczyka


duża podłużna jest do silnika podnośnika(ta czarna skrzynka przy podnośniku)

a ta mniejsza jak dobrze pamiętam to el i grzane lusterka :-)


czerwony stały + ma swoje miejsce nad skrzynką bezpieczników powinieneś znaleść

masa- na słupku, lewym na wysokości dołu deski rozdzielczej jest takie brązawe kółko z wyjściami na wtyczki masy

wszystkie kostki jak to nazwałeś, najważniejsze są trzy - czerwona, brązowa i jeszcze jedna ale nie pamiętam :-)
natomiast jeśli masz szyber to po podłączeniu reszty będziesz miał też opcje komfort czyli domykanie szybra z kluczyka

poza tym opis każdej kostki masz na zdjęciu
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez daniodziadek » 22 lis 2014, o 21:00

Ok, wielkie dzięki! ;D Może znajdę wejście na ten czerwony stały i na masę, choć nie rzuciło mi się w oczy...
Spróbuję coś wykombinować :-)
Niektóre wtyczki za skrzynką miały inny kształt niż te z instalacji, którą kupiłem. Za skrzynką te kabelki są tylko do szyb, czy mogę coś pomieszać??
---> GOLF <---
daniodziadek
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 13:27
Lokalizacja: KATOWICE

Postprzez mkkay » 22 lis 2014, o 21:08

kombinować racze nie, jak robiłem to samo u siebie to każda wtyczka miała swoje gniazdo

co do tego czerwonego to jak opuścisz skrzynkę bezp. to na niej od góry powinny być wejscia , już nie pamiętam jak to było dokładnie, a jaki masz rocznik auta?
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez daniodziadek » 22 lis 2014, o 22:18

Sprawdzę czy są od góry ;)
a rocznik '94
---> GOLF <---
daniodziadek
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 11 lut 2013, o 13:27
Lokalizacja: KATOWICE

Postprzez mkkay » 22 lis 2014, o 22:38

podłączenie masy na słupku:

Obrazek

skrzynka bezpieczników z przodu:

Obrazek

i z tyłu:

Obrazek

widać na zdjęciu gdzie ma być czerwona wtyczka :-) (lewy górny róg o ile się nie mylę) :-)
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości