problem z centralka pilota

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

problem z centralka pilota

Postprzez maro198805 » 17 lip 2010, o 12:52

nie wiecie moze gdzie znajduje sie w wersji pink floyd centralka pilota
problem mam taki ze jak naciskam w pilocie otwieranie to kierunki mrygaja a zamki sie nie otwieraja z kluczyka tez dziala tylko od strony pasazera od kierowcy nie ma sterowania
za pomoc z gory dziekuje
maro198805
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 paź 2009, o 15:00
Lokalizacja: Opoczno

problem z centralka pilota

 

Postprzez killah » 17 lip 2010, o 14:49

jeśli chodzi o drzwi to problem leży raczej w przerwanym kablu biało-czerwonym (odpowiadający za stałego +) -zdejmij boczek i sprawdź czy w miejscu gdzie biało-czerwony się rozdziela na 2(rygiel + zamek) nie jest już przerwany. na początek radzę zdjąć tą gumę co jest po otworzeniu drzwi widoczna i w której siedzą kable. połączyć się kabelkiem z żaróweczką do biało-czerwonego (tylko czasem nie przerywaj kabla:P do pina się podepnij) a masę szukać w jakiejś śrubce albo innym kabelku. Jak będzie +12v na biało-czerwonym to trzeba będzie zdjąć boczek i zrobić to co mówiłem

ja bym obstawiał że centralka będzie się znajdować za pompą centralki bo widziałem na zdjęciu które hanss wrzucał że ona zbyt długiego kabelka to nie miała. mowa oczywiście o centralce dedykowanej do mk3. Jeśli centralka jest z allegro to może być wszędzie :P tzn albo gdzieś koło kiery albo za pompą. Pompa znajduje się w bagażniku. Jak otwierasz do drzwi to po prawej stronie pod lampą jest taki styropian czarny opasany gumą. tam jest pompa

co do możliwej przyczyny że świecą się tylko kierunki sprawdziłbym czy z centralki idzie + na kabel zielony oraz szary (odpowiednio otwieranie / zamykanie)

możliwe przyczyny:
zepsuta central
zaśniedziałe styki
przerwane kable

Obrazek
killah
 

Postprzez maro198805 » 17 lip 2010, o 16:20

dzieki za podade teraz wiem gdzie i czego szukac
maro198805
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 paź 2009, o 15:00
Lokalizacja: Opoczno

Postprzez killah » 17 lip 2010, o 16:31

maro198805 napisał(a):dzieki za podade teraz wiem gdzie i czego szukac



nie ma za co

przydało by się gdyby ktoś kto ma dedykowaną centralę odpisał gdzie ona może się znajdować
ale wg mnie tylko i wyłącznie za pompą
killah
 

Postprzez Zico63 » 17 lip 2010, o 23:23

Jeśli dokładane "na taśmie" czy u dealera - to na 99,99% przy pompce w bagażniku; jest tam łatwo dojść a i wszystkie potrzebne kable są "pod ręką", więc montażyści też wybierają to miejsce. Np. u mnie jest nieco powyżej pompki, przykręcone do ścianki, w rejonie wlewu paliwa - przy okazji, u mnie też lepiej "bierze" z pilota od tyłu nadwozia niż od przodu :-/
Czyli, jeśli w bagażniku nie ma nic poza pompką a z pilota to działa - dopiero wtedy należy szukać z przodu auta.
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez maro198805 » 6 sie 2010, o 20:05

problem rozwiazany - centralka znaleziona (za bezpiecznikami) - przepalaja sie bezpieczniki prowadzace do centralnego zamka i odwrotnie (zamknij/otworz) powodem prawdopodobnie jest uszkodzony zamek od strony kierowcy ktory przy probie otwarcia recznego z klucza powoduje zwarcie ( bolec mechaniczny nie powraca do pozycji standardowej) rozlaczylem wiec wkladke od zamka i na razie problem otwierania z pilota i bezpiecznikow jest skonczony na szczescie od strony pasazera nie wystepuje ten problem
maro198805
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 paź 2009, o 15:00
Lokalizacja: Opoczno


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 7 gości