Problem z bezpiecznikami w G3 - auto nie odpala.

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Problem z bezpiecznikami w G3 - auto nie odpala.

Postprzez Skaktus » 14 cze 2010, o 20:54

Witam.

Czasem kumpel ma taki problem z golfem - przekręca kluczyk, nic się nie świeci cisza, tak jakby był odcięty zapłon. Robiłem w aucie odcięcie zapłonu, ale to nie ono jest winne, bo można je ominąć i dalej jest problem z odpalaniem.

Golf z roku 94, benzyna. Podejrzewam uszkodzenie któregoś z przekaźników, ale ogólnie to mam z przekaźnikami problem. Golf benzyna, a ma przekaźnik w miejscu ściec żarowych...po co ? Nie mam napinacza pasów a przekaźnik jest...

Mam jakiś jeden dodatkowy przekaźnik nad płytą z wszystkimi przekaźnikami, nie mam pojęcia do czego jest...

Poniżej zamieszczam foto i proszę o pomoc czy to wina przekaźnika czy stacyjki. Również proszę o pomoc, czy wszystkie przekaźniki są rzeczywiście potrzebne ?

http://www.fotoszok.pl/upload/921a6a86.jpg
Mirafioli
Skaktus
Badacz tematu
 
Posty: 247
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 22:00
Lokalizacja: Nysa

Problem z bezpiecznikami w G3 - auto nie odpala.

 

Postprzez Zico63 » 14 cze 2010, o 21:56

Każdy z przekaźników, jeśli jest dany przez fabrykę, jest potrzebny.
I tak, np. 167 czyli "od świec żarowych" - w benzynowych jest od elektroniki silnika, 1 od podgrzewania kolektora ssącego (o ile pamiętam) a "od pasów" czyli 36 to brzęczyk pozostawionych świateł pozycyjnych lub postojowych.
Tu jest rys skrzynki i jest opis, że w poszczególnych wersjach pojazdów przeznaczenie przekaźników może być różne.

Obrazek
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez Skaktus » 14 cze 2010, o 22:03

A od czego może być ten przekaźnik szary (nad tym oznaczonym 21), na samej górze w prawym rogu, ten jak by "dodany" ?
Mirafioli
Skaktus
Badacz tematu
 
Posty: 247
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 22:00
Lokalizacja: Nysa

Postprzez saladrus » 14 cze 2010, o 22:07

Jeżeli jest to czasem to może by spróbować od kostki stacyjki ...
proponuję również sprawdzić wszystkie kable wchodzące do skrzynki bezpieczników , może któryś się poluźnił .
Avatar użytkownika
saladrus
Members
 
Posty: 839
Dołączył(a): 18 lip 2008, o 20:57
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Postprzez Zico63 » 14 cze 2010, o 23:16

No, właśnie - zapomniałem o najważniejszym a Kolega Saladrus pamiętał...
Tak jest, stacyjka kable w skrzynce oraz klemy czy nie są poluzowane na czopach akumulatora lub poluzowane czerwone kabelki w klemach.
A ten szary przekaźnik z jedynką, to, jak napisałem - chyba od podgrzewania kolektora ssącego; w 1,3 coś takiego bywało.
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 22 gości